Select a country

Këta janë emrat e deputetëve të opozitës që s’firmosën lënien e mandatit

Pasditen e sotme deputetët e PD firmosën dorëheqjen. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe deputetët e LSI-së. Por në radhët e opozitës së bashkuar ka edhe dezertorë. Një prej tyre është deputeti i PD, Myslim Murrizi ka akuzuar klasën qeverisës
Gazeta SHQIP Online

Këta janë emrat e deputetëve të opozitës që s’firmosën lënien e mandatit

Pasditen e sotme deputetët e PD firmosën dorëheqjen. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe deputetët e LSI-së. Por në radhët e opozitës së bashkuar ka edhe dezertorë. Një prej tyre është deputeti i PD, Myslim Murrizi ka akuzuar klasën qeverisëse aktuale si komuniste dhe që nuk bën gjë tjetër veçse tallet me shqiptarët. Nëpërmjet një […]

Vjedhja e dyqanit të celularëve tek 21-Dhjetori nga grupi i “Skifterëve me çekiç”

Top Story pasqyrojë me pamje ekskluzive sesi kryhen grabitjet në biznese të ndryshme, nga persona të paidentifikuar dhe metodat që përdorin. Në një intervistë ekskluzive, bizesmeni Taulant Fejzo tregon më shumë rreth këtyre grabitjeve. Ai ka ardhu
Gazeta SHQIP Online

Vjedhja e dyqanit të celularëve tek 21-Dhjetori nga grupi i “Skifterëve me çekiç”

Top Story pasqyrojë me pamje ekskluzive sesi kryhen grabitjet në biznese të ndryshme, nga persona të paidentifikuar dhe metodat që përdorin. Në një intervistë ekskluzive, bizesmeni Taulant Fejzo tregon më shumë rreth këtyre grabitjeve. Ai ka ardhur nga Gramshi disa vite më parë, dhe ka nisur tregëtinë me aparate celularë. Fillimisht ka hapur një kioskë […]

Seria e grabitjeve me çekiç në Tiranë, ja si u thyen dyqanet

Me datë 12 shkurt 2019 në kryqëzimin e Selvisë. Skena e krimit duket që është kryer nga e njëjta dorë grabitësisht. Përpara dyqanit të celularëve ndalon kundravajtje një makinë e vjetër me portobagazh, e modelit Ford. Nga makina dalin dy perso
Gazeta SHQIP Online

Seria e grabitjeve me çekiç në Tiranë, ja si u thyen dyqanet

Me datë 12 shkurt 2019 në kryqëzimin e Selvisë. Skena e krimit duket që është kryer nga e njëjta dorë grabitësisht. Përpara dyqanit të celularëve ndalon kundravajtje një makinë e vjetër me portobagazh, e modelit Ford. Nga makina dalin dy persona, të cilët i drejtohen qepenit dhe e rrotullojnë për 6 sekonda. Pas kësaj, nxjerrin […]

Si u thye dyqani në kryqëzimin e Selvisë

Tek Shkolla e Baletit, në një tjetër dyqan celularësh i pozicionuar buzë rrugës është grabitur. Në orën 4:15 minuta të datës 19 dhjetor 2018, banda e hajdutëve e përbëra nga 3 persona, ka hapur qepenin, me të njëjtën mënyrë si tek grabitje
Gazeta SHQIP Online

Si u thye dyqani në kryqëzimin e Selvisë

Tek Shkolla e Baletit, në një tjetër dyqan celularësh i pozicionuar buzë rrugës është grabitur. Në orën 4:15 minuta të datës 19 dhjetor 2018, banda e hajdutëve e përbëra nga 3 persona, ka hapur qepenin, me të njëjtën mënyrë si tek grabitjet e tjera. Njëri prej tyre, nxjerr çekiçin nga dora dhe thyen derën prej […]

Ngjarja e dytë në Rinas, ja si u thye xhami i blindit

Në 9 Shkurt të vitit 2017, ekonomistët e Bankës Kombëtare tregtare, vendosin të nisin jashtë vendit një shumë parash pasi vlerësuan nivelin e valutës gjendje. Sipas procedurës, kompania e sigurisë “Jaguar” merr e-mailin e koduar dhe blindi i
Gazeta SHQIP Online

Ngjarja e dytë në Rinas, ja si u thye xhami i blindit

Në 9 Shkurt të vitit 2017, ekonomistët e Bankës Kombëtare tregtare, vendosin të nisin jashtë vendit një shumë parash pasi vlerësuan nivelin e valutës gjendje. Sipas procedurës, kompania e sigurisë “Jaguar” merr e-mailin e koduar dhe blindi i saj me mjetin shoqërues nisen drejt bankës ku marrin 8 thasë me para. “Pjesa më e amdhe […]

Të gjithë me duart lart në PD, për të firmosur djegien e mandateve (Foto)

Të gjithë me duart lart. Ky është momenti kur anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së votojnë pro djegies së mandateve parlamentare. Ndërkohë kryetari i PD-së shihet në podium duke folur. Vendimi i Këshillit erdhi në një atmosferë të ndezu
Gazeta SHQIP Online

Të gjithë me duart lart në PD, për të firmosur djegien e mandateve (Foto)

Të gjithë me duart lart. Ky është momenti kur anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së votojnë pro djegies së mandateve parlamentare. Ndërkohë kryetari i PD-së shihet në podium duke folur. Vendimi i Këshillit erdhi në një atmosferë të ndezur para selisë së PD, ku mbështetës të shumtë ishin mbledhur dhe me thirrjet e tyre kërkonin […]

Si u grabitën miliona euro brenda aeroportit të Rinasit

Grupi i Admir Muratajt, arriti të realizojë dy grabitje të dhunshme shumë afër aeroportit, por, një tjetër bandë shkoi edhe më tej. Për herë të parë në historinë e Shqipërisë, arriti të thyhej siguria e Aeroportit “Nënë Tereza”, ku 3 g
Gazeta SHQIP Online

Si u grabitën miliona euro brenda aeroportit të Rinasit

Grupi i Admir Muratajt, arriti të realizojë dy grabitje të dhunshme shumë afër aeroportit, por, një tjetër bandë shkoi edhe më tej. Për herë të parë në historinë e Shqipërisë, arriti të thyhej siguria e Aeroportit “Nënë Tereza”, ku 3 grabitës arritën të shkojnë deri të pista e nisjes së avionëve. Ishte data 30 Qershor, […]

Abuzimet me tenderat e MD, prokuroria merr në pyetje Ylli Manjanin

Ish-ministri i Drejtësisë në kohën e koalicionit PS-LSI, Ylli Manjani është marrë dje në pyetje në Prokurorinë e Tiranës. Manjani është pyetur në lidhje me dosjen e abuzimit me tenderat e dikasterit që ka drejtuar. Manjani është pjesë e nj
Gazeta SHQIP Online

Abuzimet me tenderat e MD, prokuroria merr në pyetje Ylli Manjanin

Ish-ministri i Drejtësisë në kohën e koalicionit PS-LSI, Ylli Manjani është marrë dje në pyetje në Prokurorinë e Tiranës. Manjani është pyetur në lidhje me dosjen e abuzimit me tenderat e dikasterit që ka drejtuar. Manjani është pjesë e një hetimi, në saj të së cilit disa javë më parë u vunë nën masë sigurie, […]

Reali kërkon t’i rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Futbolli portugez po njeh një brez të ri me talente dhe një prej tyre konsiderohet si Ronaldo i ardhshëm. Bëhet fjalë për 18-vjeçarin Jota të Benficës, i cili ka një klauzolë largimi 30 milionë euro dhe menjëherë Real Madridi është hedhur n
Gazeta SHQIP Online

Reali kërkon t’i rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Futbolli portugez po njeh një brez të ri me talente dhe një prej tyre konsiderohet si Ronaldo i ardhshëm. Bëhet fjalë për 18-vjeçarin Jota të Benficës, i cili ka një klauzolë largimi 30 milionë euro dhe menjëherë Real Madridi është hedhur në sulm duke ofruar 18 milionë euro, por që është refuzuar. Jota është shpallur […]

Mjekët “i vdiqën” burrin kur e operuan, e veja do 650 mijë paund dëmshpërblim

Një histori e çuditshme ka qarkulluar sot në mediat britanike. E veja e një burri që u dëmtua në tru dhe vdiq pas një ndërhyrje mjekësore që nuk shkoi aq mirë sa ishte parashikuar, ka kërkuar në gjykatë 650 mijë paund dëmshpërblim. Cara Finn
Gazeta SHQIP Online

Mjekët “i vdiqën” burrin kur e operuan, e veja do 650 mijë paund dëmshpërblim

Një histori e çuditshme ka qarkulluar sot në mediat britanike. E veja e një burri që u dëmtua në tru dhe vdiq pas një ndërhyrje mjekësore që nuk shkoi aq mirë sa ishte parashikuar, ka kërkuar në gjykatë 650 mijë paund dëmshpërblim. Cara Finnegan kërkon dëmshpërblim për shokun nervor që ka pësuar familja dhe aryseja […]

Egjipti i pamëshirshëm, ekzekuton 9 të rinj të akuzuar për vrasjen e prokurorit

Egjipti është i pamëshirshëm ndaj vrasësve. Mediat e huaja raportojnë se autoritetet egjiptiane ekzekutuan sot nëntë të rinj të dënuar për vrasjen e prokurorit të përgjithshëm të vendit në vitin 2015. Në nëntor, Gjykata e Cassation, gjykat
Gazeta SHQIP Online

Egjipti i pamëshirshëm, ekzekuton 9 të rinj të akuzuar për vrasjen e prokurorit

Egjipti është i pamëshirshëm ndaj vrasësve. Mediat e huaja raportojnë se autoritetet egjiptiane ekzekutuan sot nëntë të rinj të dënuar për vrasjen e prokurorit të përgjithshëm të vendit në vitin 2015. Në nëntor, Gjykata e Cassation, gjykata më e lartë e apelit e Egjiptit mbështeti dënimin me vdekje ndaj nëntë personave në fjalë, pasi u […]

Deputeti i PD-së: Qytetarët kanë të drejtë të marrin mbrapsht Parlamentin

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu e cilëson djegien e mandateve nga opozita si përgjigje direkte ndaj interesit kombetar të vendit dhe asaj që kerkuan qytetarët. Në një reagim në Fb, ai thotë se nesër, në protesten para Kuvendit, “qytetarët kan
Gazeta SHQIP Online

Deputeti i PD-së: Qytetarët kanë të drejtë të marrin mbrapsht Parlamentin

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu e cilëson djegien e mandateve nga opozita si përgjigje direkte ndaj interesit kombetar të vendit dhe asaj që kerkuan qytetarët. Në një reagim në Fb, ai thotë se nesër, në protesten para Kuvendit, “qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin që ua kanë vjedhur bandat”. Reagimi i plotë […]

Salianji ankimon shtyrjen e hetimit për “Babalen”

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka animuar shtyjen e hetimeve për çështjen “Bbabale”. “Prokuroria ka lidhje familjare me ministrin e Brendshëm”. Ai tha se Prukuroria ka shkelur ligjin. “Nuk e di pse duhet të zgjaten hetimet për këtë
Gazeta SHQIP Online

Salianji ankimon shtyrjen e hetimit për “Babalen”

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka animuar shtyjen e hetimeve për çështjen “Bbabale”. “Prokuroria ka lidhje familjare me ministrin e Brendshëm”. Ai tha se Prukuroria ka shkelur ligjin. “Nuk e di pse duhet të zgjaten hetimet për këtë çështje. Ndërkohë që vazhdojnë hetimet për gazetarin dhe denoncuesin”, – shtoi ai. Vijon…

Kishte shkuar për punë, vritet me armë 29-vjeçari shqiptar në Brazil (EMRI)

Një punëtor 29-vjeçar shqiptar është vrarë në Brazil. Mësohet se viktimë ka mbetur Alban Gropcaj, i cili ndodhej në shtetin e largët për arsye pune. Mësohet se shqiptari, së bashku me italianin Guido Bertola po dilnin nga një lokal kur atyre i
Gazeta SHQIP Online

Kishte shkuar për punë, vritet me armë 29-vjeçari shqiptar në Brazil (EMRI)

Një punëtor 29-vjeçar shqiptar është vrarë në Brazil. Mësohet se viktimë ka mbetur Alban Gropcaj, i cili ndodhej në shtetin e largët për arsye pune. Mësohet se shqiptari, së bashku me italianin Guido Bertola po dilnin nga një lokal kur atyre iu afruan grabitësit, të cilët ndodheshin në një motor. Sipas autoriteteve vendase, këta të […]

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla

Shorti e fazës së 1/16-ave të Europa League nuk qe aspak i favorshëm për Lazion dhe kjo u vërtetua edhe në takimin e vajtjes me Sevillan në “Olimpico”, që u mbyll me suksesin minimal të miqve. Skuadra andaluze, e cila konsiderohet “mbretëresh
Gazeta SHQIP Online

Lazio kërkon mrekullinë ndaj ekspertes Sevilla

Shorti e fazës së 1/16-ave të Europa League nuk qe aspak i favorshëm për Lazion dhe kjo u vërtetua edhe në takimin e vajtjes me Sevillan në “Olimpico”, që u mbyll me suksesin minimal të miqve. Skuadra andaluze, e cila konsiderohet “mbretëresha” e këtij kompeticioni, arriti t’u imponohej lazialëve si në lojë dhe rezultat e […]

Greqi: Kush ka para mund të bëhet europian

“A ëndërroni edhe ju për një jetë në Greqi apo në BE?”, Kjo reklamë për qytetarët jashtë BE-së, është vendosur në mënyrë të spikatur direkt para parlamentit në Athinë. Kësaj ftese i përgjigjen më kenaqësi shumë kinezë, ru
Gazeta SHQIP Online

Greqi: Kush ka para mund të bëhet europian

“A ëndërroni edhe ju për një jetë në Greqi apo në BE?”, Kjo reklamë për qytetarët jashtë BE-së, është vendosur në mënyrë të spikatur direkt para parlamentit në Athinë. Kësaj ftese i përgjigjen më kenaqësi shumë kinezë, rusë apo turq. Kush investon në Greqi 250 mijë euro në pasuri të paluajtshme, e ka në xhep […]

Kryemadhi: Sali Berisha është për t’u adhuruar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 gradë”, shprehu vlerësimet e saj për ish-kryeministrin Sali Berisha. Kryemadhi tha se Berisha ka një energji që pak njerëz e zotërojnë dhe për këtë është për t’u adhuruar. “Berisha
Gazeta SHQIP Online

Kryemadhi: Sali Berisha është për t’u adhuruar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 gradë”, shprehu vlerësimet e saj për ish-kryeministrin Sali Berisha. Kryemadhi tha se Berisha ka një energji që pak njerëz e zotërojnë dhe për këtë është për t’u adhuruar. “Berisha është për tu adhuruar për energjinë që ka.  Ka një energji të jashtëzakonshme. Sigurisht që doktori prodhon […]

Maduro bllokon kufijtë e Venezuelës: Vetëm mbi trupat tanë të vdekur e merrni pushtetin

Ministri i Mbrojtjes i Venezuelës, Vladimir Padrino deklaroi se forcat e armatosura janë pozicionuar në kufijtë e vendit për të ndaluar incidentet e mundshme. Ai tha se ushtarët dhe oficerët ushtarakë vazhdojnë të mbesin besni” ndaj president
Gazeta SHQIP Online

Maduro bllokon kufijtë e Venezuelës: Vetëm mbi trupat tanë të vdekur e merrni pushtetin

Ministri i Mbrojtjes i Venezuelës, Vladimir Padrino deklaroi se forcat e armatosura janë pozicionuar në kufijtë e vendit për të ndaluar incidentet e mundshme. Ai tha se ushtarët dhe oficerët ushtarakë vazhdojnë të mbesin besni” ndaj presidentit të kontestuar, Nicolas Maduro. “Opozita duhet të kalojë mbi trupat e vdekur nëse dëshiron të përjashtojë Maduron dhe […]

Sherr live Salianji – Ngjela/ “Mos ma trash zërin”, “Flet si me dele e dhi”

Në emisionin “Dritare” në News 24 debati midis avokatit Spartak Ngjela dhe deputetit të PD-së, Ervin Salianji për protestën e opozitës më 16 shkurt ka degjeneruar në sherr. Të dy ngritën tonet, teksa Salianji iu drejtua Ngjelës me fjalët “m
Gazeta SHQIP Online

Sherr live Salianji – Ngjela/ “Mos ma trash zërin”, “Flet si me dele e dhi”

Në emisionin “Dritare” në News 24 debati midis avokatit Spartak Ngjela dhe deputetit të PD-së, Ervin Salianji për protestën e opozitës më 16 shkurt ka degjeneruar në sherr. Të dy ngritën tonet, teksa Salianji iu drejtua Ngjelës me fjalët “mos ma trash zërin”. Ndërkohë, avokat Ngjela pas përplasjes tha se të dy palët politike janë […]

“Mandatet”, aleati i Bashës do qeveri me bazë të gjerë: Të fusim vendin në BE!

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi mendon se dorëzimi i mandateve të deputetit është rruga e fundit që mund të ndërmerrte opozita. Në emisionin “I Ftuari” në A2 CNN, ai ka thënë se gjykon se kanë marrë një vendim të duhur, pasi vendi nuk qever
Gazeta SHQIP Online

“Mandatet”, aleati i Bashës do qeveri me bazë të gjerë: Të fusim vendin në BE!

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi mendon se dorëzimi i mandateve të deputetit është rruga e fundit që mund të ndërmerrte opozita. Në emisionin “I Ftuari” në A2 CNN, ai ka thënë se gjykon se kanë marrë një vendim të duhur, pasi vendi nuk qeveriset, por sundohet. Duke iu përgjigjur pyetjes, se kush vjen në pushtet […]

Ish-mesfushori i Milanit dhe Interit dëmton rëndë Rey Manajn

Rey Manaj sërish i pafat, por këtë herë e pëson nga Sulley Muntari. Pas dëmtimit të rëndë që pësoi në fytyrë disa javë më parë që e detyroi të vendoste një maskë si mjet mbrojtës për të luajtur, tashmë sulmuesi i kombëtares kuqezi ka
Gazeta SHQIP Online

Ish-mesfushori i Milanit dhe Interit dëmton rëndë Rey Manajn

Rey Manaj sërish i pafat, por këtë herë e pëson nga Sulley Muntari. Pas dëmtimit të rëndë që pësoi në fytyrë disa javë më parë që e detyroi të vendoste një maskë si mjet mbrojtës për të luajtur, tashmë sulmuesi i kombëtares kuqezi ka marrë një tjetër goditje. Manaj është dëmtuar në seancën e fundit […]

FOTOLAJM/ Hipopotami tremb “mbretërit” e xhunglës

Një përballje e pabesueshme e botës së egër është dokumentuar nga aparati i një fotografi në Botsvana. Fotot e tij po bëjnë xhiron e rrjetit, pasi shihet se si “mbretërit” e xhunglës, 3 luanë tremben nga një hipopotam që del nga një pell
Gazeta SHQIP Online

FOTOLAJM/ Hipopotami tremb “mbretërit” e xhunglës

Një përballje e pabesueshme e botës së egër është dokumentuar nga aparati i një fotografi në Botsvana. Fotot e tij po bëjnë xhiron e rrjetit, pasi shihet se si “mbretërit” e xhunglës, 3 luanë tremben nga një hipopotam që del nga një pellg me ujë. Kafsha gjigande ka tmerruar 3 luanët e etur, teksa me […]

SHBA kundër opozitës: Deputetët të refuzojnë thirrjet për djegie mandati!

Vendimi i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj opozitarë për të djegur mandatet parlamentare, deri më tani kishte sjellë reagime të forta nga Brukseli ku është ndezur drita e kuqe e alarmit për rreziqet që i kanosen Shqipërisë. Përveç amba
Gazeta SHQIP Online

SHBA kundër opozitës: Deputetët të refuzojnë thirrjet për djegie mandati!

Vendimi i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj opozitarë për të djegur mandatet parlamentare, deri më tani kishte sjellë reagime të forta nga Brukseli ku është ndezur drita e kuqe e alarmit për rreziqet që i kanosen Shqipërisë. Përveç ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca, nga Brukseli kërkoi zgjidhje të krizës politike edhe zëdhënësja […]

Biznesmeni shqiptar kundër adoptimit të fëmijëve nga çiftet gay: S’e bëj dot nënën!

Pasditen e sotme, në “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, u diskutua ligji më i ri në Francë, i cili kërkon zëvendësimin e fjalëve “nëna” dhe “babai” me termat “Prindi 1” dhe “Prindi 2” në të gjitha institucionet zyrtare, për t
Gazeta SHQIP Online

Biznesmeni shqiptar kundër adoptimit të fëmijëve nga çiftet gay: S’e bëj dot nënën!

Pasditen e sotme, në “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, u diskutua ligji më i ri në Francë, i cili kërkon zëvendësimin e fjalëve “nëna” dhe “babai” me termat “Prindi 1” dhe “Prindi 2” në të gjitha institucionet zyrtare, për të zvogëluar diskriminimin e fëmijëve me prindër të së njëjtës gjini. Si pjesëtar i komunitetit […]

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashk
Gazeta SHQIP Online

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zonë ndërkohë që NIPT-i  i kuponit tatimor është fals. […]

“Mandatet”/ BE: Deputetët e kanë vendin në Parlament, opozita duhet të…

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca thotë se kjo nuk çon në drejtimin e duhur dhe është kundër interesit të qytetarëve. Sipas ti
Gazeta SHQIP Online

“Mandatet”/ BE: Deputetët e kanë vendin në Parlament, opozita duhet të…

Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. Soreca thotë se kjo nuk çon në drejtimin e duhur dhe është kundër interesit të qytetarëve. Sipas tij, Bashkimi Europian kërkon që mazhoranca dhe opozita të dialogojnë për të ulur tensionin. TCH: Delegacioni i […]

Mori 2 mln euro duke mashtruar 11 biznesmenë, stomatologia e njohur rrezikon 15 vite burg

Prokuroria në Gjykatën e shkallës së parë në Durrës dha sot pretencën për stomatologen Olesia Duka, e cila u bë e famshme pas zbulimit të skandalit me mashtrimin e biznesmenëce. Ajo akuzohet se ka mashtruar 11 biznesmenë, duke përfituar shifra t
Gazeta SHQIP Online

Mori 2 mln euro duke mashtruar 11 biznesmenë, stomatologia e njohur rrezikon 15 vite burg

Prokuroria në Gjykatën e shkallës së parë në Durrës dha sot pretencën për stomatologen Olesia Duka, e cila u bë e famshme pas zbulimit të skandalit me mashtrimin e biznesmenëce. Ajo akuzohet se ka mashtruar 11 biznesmenë, duke përfituar shifra të mëdha parash. Prokurori i çështjes, Madrid Kullolli kërkoi 15 vjet heqje lirie për stomatologen […]

33 plumba në trup për 2 vlonjatët, ja mburoja që shpëtoi “Çipurin”

Ngjarja që tronditi Vlorën të dielën, nuk ka asnjë autor të arrestuar por vetëm dyshime të bazuara në informacione operative se masakra lidhet me konfliktet e hapura mes dy bandave rivale në Vlorë. Objektivi i atentatit Armando Sulejmani që mbeti
Gazeta SHQIP Online

33 plumba në trup për 2 vlonjatët, ja mburoja që shpëtoi “Çipurin”

Ngjarja që tronditi Vlorën të dielën, nuk ka asnjë autor të arrestuar por vetëm dyshime të bazuara në informacione operative se masakra lidhet me konfliktet e hapura mes dy bandave rivale në Vlorë. Objektivi i atentatit Armando Sulejmani që mbeti i plagosur me dy plumba është i vetmi i ndaluar nga policia e Vlorës për […]

Keni sens humori? Mund të punoni në NASA

Astronautët janë tipa seriozë, të ndjeshëm me ‘sendet e duhura’, të cilëve u besohet të fluturojnë pajisjet me vlerë miliarda paund. Por çdo mision në Mars ka nevojë që të përfshijë në anije edhe një “humorist”, ose “klou
Gazeta SHQIP Online

Keni sens humori? Mund të punoni në NASA

Astronautët janë tipa seriozë, të ndjeshëm me ‘sendet e duhura’, të cilëve u besohet të fluturojnë pajisjet me vlerë miliarda paund. Por çdo mision në Mars ka nevojë që të përfshijë në anije edhe një “humorist”, ose “kloun klasik”, që të mbajë moralin e astronautëve lart dhe të jenë të suksesshëm në detyrën e tyre. […]

Protesta e PD, lihet në burg Florenc Hoxha; burg edhe për 13 të tjerë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për 19 të arrestuarit gjatë protestës së opozitës në 16 shkurt para godinës së kryeministrisë. Gjykata ka vendosur masën ‘Arrest në burg’ për 14 nga të arrestuarit, ndërsa ka liruar 5 prej t
Gazeta SHQIP Online

Protesta e PD, lihet në burg Florenc Hoxha; burg edhe për 13 të tjerë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për 19 të arrestuarit gjatë protestës së opozitës në 16 shkurt para godinës së kryeministrisë. Gjykata ka vendosur masën ‘Arrest në burg’ për 14 nga të arrestuarit, ndërsa ka liruar 5 prej tyre. Organi i akuzës ka vendosur masën ‘Arrest shtëpie’ për 4 nga të arrestuarit dhe ‘Detyrim […]

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!

Nga Zilie FEÇI Pas të shtunës, e hëna duket si dita e dytë më e lumtur e Lulzim Bashës. Të shtunën e protestës u ekzaltua deri në atë farë feje, sa tha se kryeministri ra dhe se Ramën askush nuk e njeh më si shefin e qeverisë. Ndërsa të hën
Gazeta SHQIP Online

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!

Nga Zilie FEÇI Pas të shtunës, e hëna duket si dita e dytë më e lumtur e Lulzim Bashës. Të shtunën e protestës u ekzaltua deri në atë farë feje, sa tha se kryeministri ra dhe se Ramën askush nuk e njeh më si shefin e qeverisë. Ndërsa të hënën, një tjetër lëvizje nga kampi […]

Antimitingu i Ramës në Vlorë, analisti: Tregues dobësie, qeveria s’ka besim

Analisti Afrim Krasniqi, i ftuar në studion e emisionit “A Show” komentoi protestën e 16 shkurtit. Ai tha se ajo nuk ishte as sukses dhe as dështim, por në situatën ku ndodhet vendi e dha efektin e saj. Të ashtuquajturin “antimitingun” e Ramës
Gazeta SHQIP Online

Antimitingu i Ramës në Vlorë, analisti: Tregues dobësie, qeveria s’ka besim

Analisti Afrim Krasniqi, i ftuar në studion e emisionit “A Show” komentoi protestën e 16 shkurtit. Ai tha se ajo nuk ishte as sukses dhe as dështim, por në situatën ku ndodhet vendi e dha efektin e saj. Të ashtuquajturin “antimitingun” e Ramës në Vlorë në të njëjtën ditë kur opozita protestonte, Krasniqi e cilësoi […]

Jelekverdhët po “i marrin frymën”, Macron do kërkojë “zgjimin” e Evropës pas Brexit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do ta përshkruajë Brexit-in si një “thirrje për zgjim” gjatë një fjalimi të cilin pritet ta mbajë në fund të këtij muaji. “Ai do të nënvizojë faktin se Evropa duhet të jetë më bindëse në përball
Gazeta SHQIP Online

Jelekverdhët po “i marrin frymën”, Macron do kërkojë “zgjimin” e Evropës pas Brexit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do ta përshkruajë Brexit-in si një “thirrje për zgjim” gjatë një fjalimi të cilin pritet ta mbajë në fund të këtij muaji. “Ai do të nënvizojë faktin se Evropa duhet të jetë më bindëse në përballje me fuqitë tjera rivale botërore”, thanë burime në kabinetin e presidentit francez, shkruan agjencia […]

PD-LSI në protestë nga frika e SPAK? Kryemadhi: Tani s’kemi mandat, le të na arrestojnë

Protesta e opozitës së bashkuar para Kryeministrisë më 16 shkurt u komentua gjerësisht në media, me rivalët e tyre të majtë që madje thanë se Lulzim Basha, Sali Berisha e Monika Kryemadhi duan destabilizimin e vendit pasi kanë frikë drejtësinë
Gazeta SHQIP Online

PD-LSI në protestë nga frika e SPAK? Kryemadhi: Tani s’kemi mandat, le të na arrestojnë

Protesta e opozitës së bashkuar para Kryeministrisë më 16 shkurt u komentua gjerësisht në media, me rivalët e tyre të majtë që madje thanë se Lulzim Basha, Sali Berisha e Monika Kryemadhi duan destabilizimin e vendit pasi kanë frikë drejtësinë e re dhe një arrestim të mundshëm nga SPAK ose BKH. Teksa këto dy institucione […]

Lirimi i trafikantit në Kukës, burg për shefin e komisariatit

Krimet e Rënda kanë dhënë sot masën e sigurisë për katër policët e Kukësit që dhanë vendimin për lirimin e  Naser Gashit, të dënuar me 7.4 vite burg. Gjykata e Krimeve të Rënda ndryshuan masën e sigurisë për të arrestuarin Kujtim Spahiu
Gazeta SHQIP Online

Lirimi i trafikantit në Kukës, burg për shefin e komisariatit

Krimet e Rënda kanë dhënë sot masën e sigurisë për katër policët e Kukësit që dhanë vendimin për lirimin e  Naser Gashit, të dënuar me 7.4 vite burg. Gjykata e Krimeve të Rënda ndryshuan masën e sigurisë për të arrestuarin Kujtim Spahiu, duke e lënë në “arrest në shtëpi”. Gjithashtu, janë lënë pa masë sigurie […]