Select a country

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane “Bild” raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përpl
Gazeta SHQIP Online

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane “Bild” raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grushteve. Është dashur ndërhyrja e lojtarëve të tjerë të ekipit, si Jerome […]

Betohen 3 deputetë, PD “ankand” te parlamenti: 1 mandat 300 mijë euro! (FOTO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, teksa kryetari i PD Lulzim Basha është duke bërë përgatitjet e fundit për protestën që ka paralajmëruar për në 13 shkurt te Kryeministria, para Parlamentit sot kanë dalë të rinjtë e FRPD-së. Jo të shumtë në
Gazeta SHQIP Online

Betohen 3 deputetë, PD “ankand” te parlamenti: 1 mandat 300 mijë euro! (FOTO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, teksa kryetari i PD Lulzim Basha është duke bërë përgatitjet e fundit për protestën që ka paralajmëruar për në 13 shkurt te Kryeministria, para Parlamentit sot kanë dalë të rinjtë e FRPD-së. Jo të shumtë në numër, por të mirëorganizuar, ata kanë ironizuar me “blerjen” e deputetëve të opozitës së re, […]

Ushtria në aeroport/ Nishani thirrje Metës: Komandant, Rama po krijon juntën ushtarake

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar ashpër pas vendimit të marrë për ruajtjen e aeroportit nga ushtria. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Nishani thekson se kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes nuk kanë asnjë tagër kushtetues dhe asnjë komp
Gazeta SHQIP Online

Ushtria në aeroport/ Nishani thirrje Metës: Komandant, Rama po krijon juntën ushtarake

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar ashpër pas vendimit të marrë për ruajtjen e aeroportit nga ushtria. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Nishani thekson se kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes nuk kanë asnjë tagër kushtetues dhe asnjë kompetencë ligjore të lëshojnë një urdhër të tillë. Ai i bën thirrje presidentit Ilir Meta që të reagojë si Komandant […]

Rama i bindur: Hapen negociatat; “Peshqit e mëdhenj” po zhduken

Në fjalën e mbajtur gjatë seancës plenare, kryeministri Edi Rama foli për integrimin e Shqipërinë në Bashkimin Europian. Ai u shpreh i bindur se negociatat do të hapen, duke përmendur edhe reformat e ndërmarra. “Rikonfirmimi i rekomandimit p
Gazeta SHQIP Online

Rama i bindur: Hapen negociatat; “Peshqit e mëdhenj” po zhduken

Në fjalën e mbajtur gjatë seancës plenare, kryeministri Edi Rama foli për integrimin e Shqipërinë në Bashkimin Europian. Ai u shpreh i bindur se negociatat do të hapen, duke përmendur edhe reformat e ndërmarra. “Rikonfirmimi i rekomandimit pa kushte për të dytën herë nga KE për Shqipërinë është edhe rikonfirmim i një të vërtete shumë […]

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në “Johan Cruiff Arena” të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominu
Gazeta SHQIP Online

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në “Johan Cruiff Arena” të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-minutëshit, ndonëse në fund nuk shkuan më shumë […]

Putinit i hapet edhe një tjetër varr në Rusi!

Presidentit rus, Vladimir Putin i është krijuar edhe një tjetër varr, në qytetin e dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg, i cili njëherësh është vendi ku ka lindur presidenti rus. Një grup i ashtuquajtur, Pyatnistsa (e premtë), ka postuar n
Gazeta SHQIP Online

Putinit i hapet edhe një tjetër varr në Rusi!

Presidentit rus, Vladimir Putin i është krijuar edhe një tjetër varr, në qytetin e dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg, i cili njëherësh është vendi ku ka lindur presidenti rus. Një grup i ashtuquajtur, Pyatnistsa (e premtë), ka postuar në rrjetin social, Telegram një fotografi, duke u tallur me varrin e Putinit me […]

“Top Story”, kabllori pirat “Poja” ofron shërbim të paligjshëm në Fier

“Top Story” ndaloi në fshatin Pojan të Fierit, pjesë e Njësisë Administrative Ndërmënas. Në këto fshatra ushtron aktivitetin e tij televizioni kabllor “Poja”. “Top Story” futet në disa shtëpi dhe dyqane të fshatit, ku rezulton se ky ka
Gazeta SHQIP Online

“Top Story”, kabllori pirat “Poja” ofron shërbim të paligjshëm në Fier

“Top Story” ndaloi në fshatin Pojan të Fierit, pjesë e Njësisë Administrative Ndërmënas. Në këto fshatra ushtron aktivitetin e tij televizioni kabllor “Poja”. “Top Story” futet në disa shtëpi dhe dyqane të fshatit, ku rezulton se ky kabllor piraton një pjesë të mirë të kanaleve, si Top Channel, News 24, Klan, Bang Bang, Top News, […]

Detaje të reja, Murataj kishte bërë ndërhyrje në hundë dhe mjekër

Edhe pse mbeti mister për orë të tëra identiteti i viktimës së djeshme pas grabitjes në Rinas, kanë dalë në pah detaje të reja. Pas më shumë se 24 orë nga ngjarja, News 24 zbardh detaje të reja në lidhje me të ndjerin Admir Murataj, i cili ki
Gazeta SHQIP Online

Detaje të reja, Murataj kishte bërë ndërhyrje në hundë dhe mjekër

Edhe pse mbeti mister për orë të tëra identiteti i viktimës së djeshme pas grabitjes në Rinas, kanë dalë në pah detaje të reja. Pas më shumë se 24 orë nga ngjarja, News 24 zbardh detaje të reja në lidhje me të ndjerin Admir Murataj, i cili kishte kryer ndërhyrje në fytyrë, duke vështirësuar identifikimin […]

Djegia e mandateve, Patozi: Dhuratë e Lulit për Edi Ramën!

Djegien e mandateve, ish-deputeti demokrat e cilësoi si një gjest të gabuar dhe se kjo ka shkuar në interes të Edi Ramës. Sipas tij, Partia Demokratike është në udhëkryq të rrezikshëm “Pra djegia e mandateve , është më e rëndë se gjithë zu
Gazeta SHQIP Online

Djegia e mandateve, Patozi: Dhuratë e Lulit për Edi Ramën!

Djegien e mandateve, ish-deputeti demokrat e cilësoi si një gjest të gabuar dhe se kjo ka shkuar në interes të Edi Ramës. Sipas tij, Partia Demokratike është në udhëkryq të rrezikshëm “Pra djegia e mandateve , është më e rëndë se gjithë zullumet e Edi Ramës. Këtë dhuratë ia ka bërë atij Lulzim Basha Kjo […]

Komisioneri Publik ankimon vendimin për Donika Prelën

Institucioni i Komisionerëve Publik, institucion i pavarur i Vetingut ka ankimuar sot vendimin dhënë për Donika Prelën, Drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Komisioneri Publik kërkon që vendimin për Prelën të rishikohet nga Komisioni i
Gazeta SHQIP Online

Komisioneri Publik ankimon vendimin për Donika Prelën

Institucioni i Komisionerëve Publik, institucion i pavarur i Vetingut ka ankimuar sot vendimin dhënë për Donika Prelën, Drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Komisioneri Publik kërkon që vendimin për Prelën të rishikohet nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit. Në pretendimet e Komisionerit Publik hidhen dyshime për disa transaksione bankare të padeklaruara nga Donika Prela. […]

Instagrami e bëri miliardere, biondja superseksi tregon sekretin (Foto)

Dikur ajo ishte një kuzhiniere dhe rroga e saj mujore nuk i mjaftonte as për të shtyrë muajin, pasi shpenzimet ishin të mëdha, ndërsa sot Jem Wolfie ng Australia është një nga modelet me të suksesshme të Instagramit. Rrjeti social e ka bërë 27-v
Gazeta SHQIP Online

Instagrami e bëri miliardere, biondja superseksi tregon sekretin (Foto)

Dikur ajo ishte një kuzhiniere dhe rroga e saj mujore nuk i mjaftonte as për të shtyrë muajin, pasi shpenzimet ishin të mëdha, ndërsa sot Jem Wolfie ng Australia është një nga modelet me të suksesshme të Instagramit. Rrjeti social e ka bërë 27-vjeçaren e pasionuar pas basketbollit që të fitojë miliona dollarë, duke shpërndarë […]

Kërcënon vëllai i Admir Murataj: Do i gjej shokët që e hodhën në rrugë!

Vëllai i Admir Murataj deklaroi për mediat se ai ka qenë një vegël, duke shtuar se organizatori nuk vritet. Cen Murataj kërcënoi bashkëpunëtorët e të vëllait, të cilët sipas tij e lanë në rrugë. “Lajmin e mora vesh nga mediat, ne nuk njohi
Gazeta SHQIP Online

Kërcënon vëllai i Admir Murataj: Do i gjej shokët që e hodhën në rrugë!

Vëllai i Admir Murataj deklaroi për mediat se ai ka qenë një vegël, duke shtuar se organizatori nuk vritet. Cen Murataj kërcënoi bashkëpunëtorët e të vëllait, të cilët sipas tij e lanë në rrugë. “Lajmin e mora vesh nga mediat, ne nuk njohim asnjë nga shokët e tij, por do i shohim kush janë shokët, […]

Basha: Dëgjoni kambanat e alarmit, kriminelët do mbajnë përgjegjësi

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të zonës së Bregut të Lumit, banesat e të cilëve preken nga projekti i Bulevardit të Ri. Basha thotë se policia ka përdorur dhunë dhe gaz ndaj banorëve, ndaj i bën thirrje shq
Gazeta SHQIP Online

Basha: Dëgjoni kambanat e alarmit, kriminelët do mbajnë përgjegjësi

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të zonës së Bregut të Lumit, banesat e të cilëve preken nga projekti i Bulevardit të Ri. Basha thotë se policia ka përdorur dhunë dhe gaz ndaj banorëve, ndaj i bën thirrje shqiptarëve të bashkohen për të rrëzuar këtë regjim. “Dhunë, gaz […]

Profil/ Kush është Adi “Tropojani”, 13 emra dhe 4 super-grabitje?

Grabitësi i vrarë nga policia rreth 2 km larg pistës së aeroportit “Nënë Tereza”, pas super-grabitjes së 10 milionë eurove me bandën e tij 5 antarëshe, është Admir Murataj. Identiteti i viktimës është konfirmuar edhe nga bashkëshortja e v
Gazeta SHQIP Online

Profil/ Kush është Adi “Tropojani”, 13 emra dhe 4 super-grabitje?

Grabitësi i vrarë nga policia rreth 2 km larg pistës së aeroportit “Nënë Tereza”, pas super-grabitjes së 10 milionë eurove me bandën e tij 5 antarëshe, është Admir Murataj. Identiteti i viktimës është konfirmuar edhe nga bashkëshortja e vëllai i tij në morgun e Tiranës, ndërsa më herët ishte aluduar nga mediat greke se “skifteri” […]

Kush është polici nga Fushë-Kruja, të cilit “i vodhi” identitetin Admir Murataj?

Një detaj i rëndësishëm është zbuluar nga grabitja e 10 milionë eurove në pistën e aeroportit “Nënë Tereza”. Faktor.al raporton se organizatori i super-grabitjes, Admir Murataj ka studiuar me detaj dhe maskën që kishte përgatitur për t’u
Gazeta SHQIP Online

Kush është polici nga Fushë-Kruja, të cilit “i vodhi” identitetin Admir Murataj?

Një detaj i rëndësishëm është zbuluar nga grabitja e 10 milionë eurove në pistën e aeroportit “Nënë Tereza”. Faktor.al raporton se organizatori i super-grabitjes, Admir Murataj ka studiuar me detaj dhe maskën që kishte përgatitur për t’u futur në aeroport. Murataj u shfaq gjatë grabitjes me maskë, syze dhe mjekër pasi kishte kopjuar identitetin e […]

Kërcënon vëllai i Admir Murataj: Do i shohim kush janë shokët, ata që e hodhën në rrugë

Vëllai i Admir Murataj deklaroi për mediat se ai ka qenë një vegël, duke shtuar se organizatori nuk vritet. Cen Murataj kërcënoi bashkëpunëtorët e të vëllait, të cilët sipas tij e lanë në rrugë. “Lajmin e mora vesh nga mediat, ne nuk njohi
Gazeta SHQIP Online

Kërcënon vëllai i Admir Murataj: Do i shohim kush janë shokët, ata që e hodhën në rrugë

Vëllai i Admir Murataj deklaroi për mediat se ai ka qenë një vegël, duke shtuar se organizatori nuk vritet. Cen Murataj kërcënoi bashkëpunëtorët e të vëllait, të cilët sipas tij e lanë në rrugë. “Lajmin e mora vesh nga mediat, ne nuk njohim asnjë nga shokët e tij, por do i shohim kush janë shokët, […]

Grabitja në Rinas, pak pas largimit të Ramës e Metës

Grabitja e sotme në aeroportin e Rinasit për ironi të fatit ka ndodhur vetëm pak momente pasi aty kanë kaluar Kryeministri dhe Presidenti. Burime të “Dita” bëjnë me dije se kryeministri është larguar sot nga aeroporti në orën 11:40 me
Gazeta SHQIP Online

Grabitja në Rinas, pak pas largimit të Ramës e Metës

Grabitja e sotme në aeroportin e Rinasit për ironi të fatit ka ndodhur vetëm pak momente pasi aty kanë kaluar Kryeministri dhe Presidenti. Burime të “Dita” bëjnë me dije se kryeministri është larguar sot nga aeroporti në orën 11:40 me kompaninë Alitalia në drejtim të Romës. Nuk bëhet e ditur axhenda e takimeve dhe destinacioni […]

Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)

Përballja e parë mes Tottenhamit dhe Manchester City-t, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përfundoi me fitoren minimale të “Spurs”-ave. Në stadiumin e ri të Tottenhamit u zhvillua një sfidë spektakolare, me Mancheste
Gazeta SHQIP Online

Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)

Përballja e parë mes Tottenhamit dhe Manchester City-t, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përfundoi me fitoren minimale të “Spurs”-ave. Në stadiumin e ri të Tottenhamit u zhvillua një sfidë spektakolare, me Manchester City-n që pati mundësi të kalojë në avantazh që në minutën e 13′, kur fitoi një penallti. Nga pika […]

Gjermani, May dhe Merkel “përplasen” për Brexit-in

Kryeministrja britanike, Theresa May, e njoftoi kancelaren gjermane, Angela Merkel, lidhur me veprimet që po ndërmirren për të sjellë një “përfundim të suksesshëm të procesit të Brexitit”. May ndodhet në Gjermani si pjesë e përpjekjes së sa
Gazeta SHQIP Online

Gjermani, May dhe Merkel “përplasen” për Brexit-in

Kryeministrja britanike, Theresa May, e njoftoi kancelaren gjermane, Angela Merkel, lidhur me veprimet që po ndërmirren për të sjellë një “përfundim të suksesshëm të procesit të Brexitit”. May ndodhet në Gjermani si pjesë e përpjekjes së saj të fuqishme për të siguruar një shtyrje të datës për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Kryeministrja May […]

“Shqiptarët gjakpirës”, Haradinaj shkarkon menjëherë ministrin serb

Një deklaratë skandaloze e bërë nga ministri serb i Qeverisë së Kosovës, Ivan Teodosijeviç, çoi në reagimin e kryeministrit Ramush Hardinaj. Shefi i qeverisë së Kosovës vendosi shkarkimin e tij të menjëhershëm. Ministri i MAPL-së i quante shq
Gazeta SHQIP Online

“Shqiptarët gjakpirës”, Haradinaj shkarkon menjëherë ministrin serb

Një deklaratë skandaloze e bërë nga ministri serb i Qeverisë së Kosovës, Ivan Teodosijeviç, çoi në reagimin e kryeministrit Ramush Hardinaj. Shefi i qeverisë së Kosovës vendosi shkarkimin e tij të menjëhershëm. Ministri i MAPL-së i quante shqiptarët si terroristë, ndërsa masakrën e Reçakut e vlerësonte si të trilluar “Sot kam marrë vendim për shkarkimin […]

Miliarderet Kardashian rrëfejnë si vidhnin në dyqane

Sot motra Kardashian janë miliardere dhe mund të blejnë gjithçka që duan, por dikur gjërat ishin ndryshe. Kim Kardashian ka rrëfyer se kur ishin adoleshente, ajo dhe motra e saj Khloe kanë vjedhur një palë syze “Dior” në një dyqan. 38-vjeçarj
Gazeta SHQIP Online

Miliarderet Kardashian rrëfejnë si vidhnin në dyqane

Sot motra Kardashian janë miliardere dhe mund të blejnë gjithçka që duan, por dikur gjërat ishin ndryshe. Kim Kardashian ka rrëfyer se kur ishin adoleshente, ajo dhe motra e saj Khloe kanë vjedhur një palë syze “Dior” në një dyqan. 38-vjeçarja theksoi se ato u shpallën të pafajshme nga ligji për çështjen, por syzet i […]

Një foto e Maries, feministes së parë shqiptare

Në këtë fotografi të shkrepur në studion e Kel Marubit, Ndoc Çoba pozon së bashku me famijen e tij. Ndoc Çoba (1870-1945), veprimtar politik, pjesëmarrës në Kuvendin e Vlorës, përfaqësues i Shkodrës në Kongresin e Lushnjës, Ministër i Financ
Gazeta SHQIP Online

Një foto e Maries, feministes së parë shqiptare

Në këtë fotografi të shkrepur në studion e Kel Marubit, Ndoc Çoba pozon së bashku me famijen e tij. Ndoc Çoba (1870-1945), veprimtar politik, pjesëmarrës në Kuvendin e Vlorës, përfaqësues i Shkodrës në Kongresin e Lushnjës, Ministër i Financave (1920), kryetar i bashkisë së Shkodrës (27 gusht 1937-24 qershor 1939), një nga organizatorët e Konferencës […]

A do e zgjidhë SHBA krizën politike? Zyrtari amerikan takime të rëndësishme me liderët e opozitës dhe presidentin

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Tiranë, zv/ndihmës sekretari i Shtetit, Matthew Palmer do të zhvillojë takime me liderët e dy partive kryesore opozitare në vend, si dhe presidentin Ilir Meta. Ditën e sotme është parashikuar që Palmer t
Gazeta SHQIP Online

A do e zgjidhë SHBA krizën politike? Zyrtari amerikan takime të rëndësishme me liderët e opozitës dhe presidentin

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Tiranë, zv/ndihmës sekretari i Shtetit, Matthew Palmer do të zhvillojë takime me liderët e dy partive kryesore opozitare në vend, si dhe presidentin Ilir Meta. Ditën e sotme është parashikuar që Palmer të zhvillojë një takim me kreun e PD, Lulzim Basha në orën 13:45. Më […]

“Po vriten banorët te Bregu i Lumit, policia i thyen këmbën një gruaje dhe…”

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu shprehet se banorët janë dhunuar në mënyrë barbare dhe ndaj tyre është përdorur gjithashtu gaz lotsjellës. Balliu pohon se policia i ka thyer këmbën nj
Gazeta SHQIP Online

“Po vriten banorët te Bregu i Lumit, policia i thyen këmbën një gruaje dhe…”

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu shprehet se banorët janë dhunuar në mënyrë barbare dhe ndaj tyre është përdorur gjithashtu gaz lotsjellës. Balliu pohon se policia i ka thyer këmbën një gruaje, ndërsa një banor tjetër është plagosur dhe ka pësuar të çara në pjesën e kokës “Edvin Rama po kryen […]

 “Vettingu” shkarkon gjyqtarin e Shullazit, nuk justifikon pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra, kryetarin e gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Sipas Inspektoriatit të Deklarimit të Pasurive, gjyqtari kishte mungesë të burimeve të ligjshme, deklarim të rremë dhe fshehje p
Gazeta SHQIP Online

 “Vettingu” shkarkon gjyqtarin e Shullazit, nuk justifikon pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra, kryetarin e gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Sipas Inspektoriatit të Deklarimit të Pasurive, gjyqtari kishte mungesë të burimeve të ligjshme, deklarim të rremë dhe fshehje pasurie. Nga hetimi i KPK, familjes Petku i kanë dalë mjaft probleme, si një transaksion i kryer në […]

Hajdari parashikon fatin e Bashës: Nëse nuk qeveris shtëpinë tënde…!

Rudina Hajdari ka nisur ethshëm aksionin për formimin e një partie të re politike. Me nota kritike ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, ajo ka folur mbrëmjen e sotme si një lidere alternative e së djathtës. Hajdari ka përsëritur se vendimi për djegie
Gazeta SHQIP Online

Hajdari parashikon fatin e Bashës: Nëse nuk qeveris shtëpinë tënde…!

Rudina Hajdari ka nisur ethshëm aksionin për formimin e një partie të re politike. Me nota kritike ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, ajo ka folur mbrëmjen e sotme si një lidere alternative e së djathtës. Hajdari ka përsëritur se vendimi për djegien e mandateve është marrë në mënyrë autoritare pa u konsultuar me bazën e […]

Motra e modeles, “topless” në Instagram (Foto)

Nën thirrjen e “Çlirimit të thithave”, Lottie Moss publikon në Instagram një seri fotosh të nxehta në “topless”, ndërsa ajo buzëqesh e veshur vetëm një palë pantallona të shkurtra. Në moshën 21-vjeçare, Moss i ri, është padys
Gazeta SHQIP Online

Motra e modeles, “topless” në Instagram (Foto)

Nën thirrjen e “Çlirimit të thithave”, Lottie Moss publikon në Instagram një seri fotosh të nxehta në “topless”, ndërsa ajo buzëqesh e veshur vetëm një palë pantallona të shkurtra. Në moshën 21-vjeçare, Moss i ri, është padyshim gati për të vjedhur skenën si modele nga motra e saj më e famshme Kate.

Lahuta e Malcisë bën 82 vjeç

Përkujtojmë një ndër kryeveprat e letërsisë shqipe “Lahuta e Malcis” në 82-vjetorin e botimit të plotë të saj (8 prill 1937) Poema madhore epike “Lahuta e Malcís” e poetit kombëtar At Gjergj Fishta, është jo vetëm kryevepra e tij, por n
Gazeta SHQIP Online

Lahuta e Malcisë bën 82 vjeç

Përkujtojmë një ndër kryeveprat e letërsisë shqipe “Lahuta e Malcis” në 82-vjetorin e botimit të plotë të saj (8 prill 1937) Poema madhore epike “Lahuta e Malcís” e poetit kombëtar At Gjergj Fishta, është jo vetëm kryevepra e tij, por ndër më të rëndësishmet e letërsisë shqipe, me jehonë ndërkombëtare. Fishta e nisi kryepunën e […]

Gol ‘kuqezi’, Balaj shënon në fitoren e Akhmat Grozny-t

Sulmuesit kuqezi, duket se kanë rënë në “dashuri” me golat. Pas Ermir Lenjanit dhe Armando Sadikut, një tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare gjen rrugën e rrjetës. Referenca është për Bekim Balajn, që pas një “thatësire” të tejzgja
Gazeta SHQIP Online

Gol ‘kuqezi’, Balaj shënon në fitoren e Akhmat Grozny-t

Sulmuesit kuqezi, duket se kanë rënë në “dashuri” me golat. Pas Ermir Lenjanit dhe Armando Sadikut, një tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare gjen rrugën e rrjetës. Referenca është për Bekim Balajn, që pas një “thatësire” të tejzgjatur, e ka nisur mbarë 2019-ën, ku ka shënuar 3 gola në në më pak se një muaj. Të […]

A flet Rudina Hajdari me vëllain? Deputetja tregon këshillën për Kirin!

Deputetja Rudina Hajdari e pyetur nga gazetarja Anila Basha në studion e “Open”, nëse flet me të vëllain Kiri Hajdari, pas vendimit të saj për të mos lenë mandatin, ajo u shpreh: “Patjetër që po. Ne jemi rritur në atë mënyrë që secili ng
Gazeta SHQIP Online

A flet Rudina Hajdari me vëllain? Deputetja tregon këshillën për Kirin!

Deputetja Rudina Hajdari e pyetur nga gazetarja Anila Basha në studion e “Open”, nëse flet me të vëllain Kiri Hajdari, pas vendimit të saj për të mos lenë mandatin, ajo u shpreh: “Patjetër që po. Ne jemi rritur në atë mënyrë që secili nga ne ka mendime të lira. Kemi kundërshtitë tona, por kjo nuk […]

Nga bingot te motelet, si u liruan hapësirat e UB nga ndërtimet pa leje

Deri dy vite më parë, e gjithë hapësira e Universitetit Bujqësor të Tiranës ishte e zaptuar nga ndërtimet pa leje, të cilat në këto 30 vite tranzicion kishin mbirë si kërpudhat pas shiut brenda rrethimit të këtij kampusi. Çuditërisht asnjë n
Gazeta SHQIP Online

Nga bingot te motelet, si u liruan hapësirat e UB nga ndërtimet pa leje

Deri dy vite më parë, e gjithë hapësira e Universitetit Bujqësor të Tiranës ishte e zaptuar nga ndërtimet pa leje, të cilat në këto 30 vite tranzicion kishin mbirë si kërpudhat pas shiut brenda rrethimit të këtij kampusi. Çuditërisht asnjë nga pedagogët, por as Rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili nga sot është nën […]

Ish-ylli brazilian, sërish me modele të “Playboy”-it (Foto)

Ronaldinho mbetet një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, që futbollin e ktheu në art, por ai njihet gjithashtu edhe për festat e çmendura mes femrave. Në Brazil thuhet si ka mbajtur njëkohësisht dy të dashura me forma bombastik
Gazeta SHQIP Online

Ish-ylli brazilian, sërish me modele të “Playboy”-it (Foto)

Ronaldinho mbetet një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, që futbollin e ktheu në art, por ai njihet gjithashtu edhe për festat e çmendura mes femrave. Në Brazil thuhet si ka mbajtur njëkohësisht dy të dashura me forma bombastike, me pëlqimin e tyre. Së fundmi nga vendi “Karioka” raportojnë se Dinho i […]

NDRYSHIMI I SISTEMIT S’ËSHTË NJË SPORT I LEHTË

Nga Astrit PATOZI Për ditë e më shumë po shtohen zërat që kërkojnë ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si të vetmen zgjidhje për të shpëtuar nga plagët edhe krizat ciklike të tranzicionit tonë demokratik. Ka një vërshim personazhesh
Gazeta SHQIP Online

NDRYSHIMI I SISTEMIT S’ËSHTË NJË SPORT I LEHTË

Nga Astrit PATOZI Për ditë e më shumë po shtohen zërat që kërkojnë ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si të vetmen zgjidhje për të shpëtuar nga plagët edhe krizat ciklike të tranzicionit tonë demokratik. Ka një vërshim personazhesh kohët e fundit që kanë dalë nga strofullat e veta dhe po kërkojnë me ngulm shëmbjen […]

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)

Një automjet është përfshirë nga flakët rreth orës 15:50 në dalje të qytetit të Elbasanit. Një makinë tip Mercedes Benz, teksa ishte në ecje, është rrethuar nga flakë të një zarri të papritur. Në makinë ndodhej si shofer, pronari i mjetit
Gazeta SHQIP Online

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)

Një automjet është përfshirë nga flakët rreth orës 15:50 në dalje të qytetit të Elbasanit. Një makinë tip Mercedes Benz, teksa ishte në ecje, është rrethuar nga flakë të një zarri të papritur. Në makinë ndodhej si shofer, pronari i mjetit, Mikel M., banor i Elbasanit bashkëshortja dhe fëmijët e tyre të mitur. Gjithçka ndodhi […]

Rezarta Shkurta sulmon Berishën: I ke hequr kallot e këmbëve Enver Hoxhës, djali yt ka vrarë qindra fëmijë!

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar ashpër ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ky i fundit ka postuar një foto të bashkëshortit të saj Ermal Hoxha, duke e quajtur atë një narkotrafikant të lirë. Në postimin e shpërndarë në Facebook, Ber
Gazeta SHQIP Online

Rezarta Shkurta sulmon Berishën: I ke hequr kallot e këmbëve Enver Hoxhës, djali yt ka vrarë qindra fëmijë!

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar ashpër ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ky i fundit ka postuar një foto të bashkëshortit të saj Ermal Hoxha, duke e quajtur atë një narkotrafikant të lirë. Në postimin e shpërndarë në Facebook, Berisha shkruante: ‘Për 20 kg kokainë bëri vetëm 3 vjet burg’. Kaq ka mjaftuar, që Rezarta Shkurta e […]