Albania
MapoList


Kim Mehmeti merr çmimin e madh të karrierës

Shkrimtari Kim Mehmet është vlerësuar me çmimin e madh të Karrierës në edicionin e 21 të Panarit të Librit. Shkrimtari është vlerësuar me romanin “Pusi” nga Mapoedition me motivacionin “Për stilin origjinal në krijimin e polifonisë artist

Kristal Abazaj debuton me gol tek Osijeku (Video)

Kristal Abazaj lë shenjë që në ndeshjen debutuese me Osijekun në kampionatin kroat. Sulmuesi shqiptar, i transferuar vetëm pak ditë më parë nga Andelehti, realizoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij në takimin me Istrian 1961. 22-vj
Sport – Gazeta SHQIP Online

Kristal Abazaj debuton me gol tek Osijeku (Video)

Kristal Abazaj lë shenjë që në ndeshjen debutuese me Osijekun në kampionatin kroat. Sulmuesi shqiptar, i transferuar vetëm pak ditë më parë nga Andelehti, realizoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij në takimin me Istrian 1961. 22-vjeçari e nisi takimin si zëvendësues dhe u hodh në fushë nga trajneri Zekic në […]

Flamurtari dy “shuplaka” Skënderbeut, Tirana shpëton në fund

Flamurtari i jep dy “shuplaka” Skënderbeut në sfidën e zhvilluar në Vlorë, duke barazuar në kuotën e 33 pikëve pikërisht korçarët, që tashmë e kanë humbur prej kohësh statusin e skuadrës për t’u mundur, madje janë shndërruar në tabel
Sport – Gazeta SHQIP Online

Flamurtari dy “shuplaka” Skënderbeut, Tirana shpëton në fund

Flamurtari i jep dy “shuplaka” Skënderbeut në sfidën e zhvilluar në Vlorë, duke barazuar në kuotën e 33 pikëve pikërisht korçarët, që tashmë e kanë humbur prej kohësh statusin e skuadrës për t’u mundur, madje janë shndërruar në tabelë qitjeje nga rivalët e tjerë të Superiores. Andi Ribaj dhe Emiljano Musta shënuan ishin autorë të […]

Pavarësia, Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës?

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama është injoruar sot në Kosovë, teksa nuk është lejuar të flasë në Kuvend me rastin e kremtimit të 11-vjetorit të Pavarësisë. “Një dackë e merituar ndaj argatit të Beogradit në
Gazeta SHQIP Online

Pavarësia, Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës?

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama është injoruar sot në Kosovë, teksa nuk është lejuar të flasë në Kuvend me rastin e kremtimit të 11-vjetorit të Pavarësisë. “Një dackë e merituar ndaj argatit të Beogradit në Tiranë! Dështon përpjekja e Zografit Bis për të përdhosur festën e pavarësisë së Kosovës. Ai nuk ju […]

Djegia e mandateve, aleati i PD i kthen përgjigje Lulzim Bashës

Aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka, ka dalë në mbështetje të vendimit të krydemokratit, i cili paralajmëroi sot se do të propozojë djegien e mandateve në Parlament. Në një status në Fb, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, thotë se ky vendim du
Gazeta SHQIP Online

Djegia e mandateve, aleati i PD i kthen përgjigje Lulzim Bashës

Aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka, ka dalë në mbështetje të vendimit të krydemokratit, i cili paralajmëroi sot se do të propozojë djegien e mandateve në Parlament. Në një status në Fb, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, thotë se ky vendim duhej të ishte marrë prej kohësh me situatën që po përjeton vendi. “Sigurisht do […]

Interi ia del edhe pa Icardin, Genoa përmbys Lazion (Video)

Interi nuk e vuan mungesën e Mauro Icardit. Pasi fitoi në Europa League ndaj Rapidit të Vjenës, ekipi zikaltër iu imponua 2-1 në “San Siro” Sampdorias në javën e 24-t të Serisë A, duke dhënë një tjetër sinjal se sulmuesi argjentinas nuk ësh
Gazeta SHQIP Online

Interi ia del edhe pa Icardin, Genoa përmbys Lazion (Video)

Interi nuk e vuan mungesën e Mauro Icardit. Pasi fitoi në Europa League ndaj Rapidit të Vjenës, ekipi zikaltër iu imponua 2-1 në “San Siro” Sampdorias në javën e 24-t të Serisë A, duke dhënë një tjetër sinjal se sulmuesi argjentinas nuk është i pazëvendësueshëm në formacionin e Luciano Spallettit. Pas një ore lojë në […]

A do i djegë mandatet LSI? Kryemadhi: Beteja kundër Ramës vazhdon!

Pas protestë së opozitës ditën e djeshme, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se beteja kundër Ramës vazhdon. Në një status në “Facebook”, Kryemadhi shkruan: “Beteja kundër Ramës dhe bandave të krimit vazhdon. Nuk ka p
Politikë – Gazeta SHQIP Online

A do i djegë mandatet LSI? Kryemadhi: Beteja kundër Ramës vazhdon!

Pas protestë së opozitës ditën e djeshme, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se beteja kundër Ramës vazhdon. Në një status në “Facebook”, Kryemadhi shkruan: “Beteja kundër Ramës dhe bandave të krimit vazhdon. Nuk ka parë gjë akoma!” Megjithatë, Kryemadhi nuk specifikon nëse do të propozojë djegien e mandateve të grupit të saj parlamentar, […]

Opozita djeg mandatet? Ministrja: Shyqyr, nuk do marrin më rrogat!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh edhe zëdhënësja e qerverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas deklaratës së Bashës se do të djegin mandatet. “Lulzim Basha tha se do digjte qeverinë dhe paska vendosur të djeg
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Opozita djeg mandatet? Ministrja: Shyqyr, nuk do marrin më rrogat!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh edhe zëdhënësja e qerverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas deklaratës së Bashës se do të djegin mandatet. “Lulzim Basha tha se do digjte qeverinë dhe paska vendosur të djegë opozitën! Sinqerisht nuk do ta dëshironim kurrsesi degradimin e tyre konstant, po në këto kushte, duhet pohuar, kjo […]

Djegia e mandateve, Salianji pro Bashës: Është e vetmja rrugë!

Pavarësisht se marrëdhëniet e tyre kanë qenë të ftohta, duket se protesta e djeshme i ka bashkuar në një qëllim: në djegien e mandateve. Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbështet propozimin e kryetarit të Partisë, Lulzim Basha, i c
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Djegia e mandateve, Salianji pro Bashës: Është e vetmja rrugë!

Pavarësisht se marrëdhëniet e tyre kanë qenë të ftohta, duket se protesta e djeshme i ka bashkuar në një qëllim: në djegien e mandateve. Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbështet propozimin e kryetarit të Partisë, Lulzim Basha, i cili ka paralajmëruar se do t’i propozojë gripit parlamentar djegien e mandateve. “Personalisht kam kërkuar djegien […]

Partizani nuk shkëputet, Devolli “hakmerret” ndaj Kamzës!

Partizani nuk shfrytëzon dot mundësinë për tu shkëputur në krye të renditjes dhe për të vendosur njërën dorë te titulli kampion. Të kuqtë u mposhtën 1-0 në Laç nga bardhezinjtë e Besnik Prengës të cilët konsiderohen edhe si macja e zezë
Sport – Gazeta SHQIP Online

Partizani nuk shkëputet, Devolli “hakmerret” ndaj Kamzës!

Partizani nuk shfrytëzon dot mundësinë për tu shkëputur në krye të renditjes dhe për të vendosur njërën dorë te titulli kampion. Të kuqtë u mposhtën 1-0 në Laç nga bardhezinjtë e Besnik Prengës të cilët konsiderohen edhe si macja e zezë e të mëdhave në Kategorinë Superiore. Një gabim i Atandës dhe një vendim i […]

Sala përcillet në banesën e fundit, Cardiff kërkon ulje çmimi!

Emiliano Sala përcillet në banesën e fundit. Të shtunën rreth 3000 persona ishte në funeralin e sulmuesit argjentinas i cili u varros në Argjentinë në provincën e Santa Fe mes lotëve të familjarëve dhe miqëve të tij. Sala u nda tragjikisht nga
Sport – Gazeta SHQIP Online

Sala përcillet në banesën e fundit, Cardiff kërkon ulje çmimi!

Emiliano Sala përcillet në banesën e fundit. Të shtunën rreth 3000 persona ishte në funeralin e sulmuesit argjentinas i cili u varros në Argjentinë në provincën e Santa Fe mes lotëve të familjarëve dhe miqëve të tij. Sala u nda tragjikisht nga jeta më 21 janar rreth një muaj më parë pasi aksidenti ajror në […]

Këngëtarja e njohur, në “mision” për Tiranën e gjelbër (Foto)

Nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve i është bashkuar kësaj here edhe një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare, këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri. Së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, ajo mbolli pemë në Par
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Këngëtarja e njohur, në “mision” për Tiranën e gjelbër (Foto)

Nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve i është bashkuar kësaj here edhe një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare, këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri. Së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, ajo mbolli pemë në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës. Kryebashkiaku Veliaj falenderoi Peristerin që u bë pjesë e kësaj […]

Protesta e PD-LSI/ Rama: Opozita “qorre” goditi Shqipërinë në sytë e botës

Përveç reagimit prekës për “humbjen” e Kërpudhës, instilacionit që Carsten Holler i kishte dhuruar Kryeministrisë, por që u shkatërrua nga protestuesit e opozitës, Edi Rama kishte reaguar vetëm duke thumbuar PD-LSI për tubimin e djeshëm. Kë
Gazeta SHQIP Online

Protesta e PD-LSI/ Rama: Opozita “qorre” goditi Shqipërinë në sytë e botës

Përveç reagimit prekës për “humbjen” e Kërpudhës, instilacionit që Carsten Holler i kishte dhuruar Kryeministrisë, por që u shkatërrua nga protestuesit e opozitës, Edi Rama kishte reaguar vetëm duke thumbuar PD-LSI për tubimin e djeshëm. Këtë gjë bëri vazhdimisht dje kryeministri, që atakoi kundërshtarët e tij për tentativën e qindra qytetarëve për të hyrë në […]

11-vjetori i Pavarësisë, FSK-ja parakalon për herë të parë si Ushtri  (FOTO)

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës parakaluan në sheshin “Nëna Terezë” deri te Sheshi “Ibrahim Rugova” në Prishtinë. Parakalimin e pjesëtarëve t
Gazeta SHQIP Online

11-vjetori i Pavarësisë, FSK-ja parakalon për herë të parë si Ushtri  (FOTO)

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës parakaluan në sheshin “Nëna Terezë” deri te Sheshi “Ibrahim Rugova” në Prishtinë. Parakalimin e pjesëtarëve të FSK-së e përcollën qytetarë të shumtë, krerët e shtetit të Kosovës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kryeparlamentari i Maqedonisë […]

Kush është “Çipuri”, objektivi që i shpëtoi atentatit të dytë në Vlorë?

Një atentat me armë zjarri “tronditi” në mesditë Vlorën. Në zonën e ujit të ftohtë mjetit në pronësi të Arjan Hasanit iu pre rruga200 metra para se të dilte në aksin kryesor hyrës në Vlorë dhe mbi të u derdh një karikator kallashnikovi
Gazeta SHQIP Online

Kush është “Çipuri”, objektivi që i shpëtoi atentatit të dytë në Vlorë?

Një atentat me armë zjarri “tronditi” në mesditë Vlorën. Në zonën e ujit të ftohtë mjetit në pronësi të Arjan Hasanit iu pre rruga200 metra para se të dilte në aksin kryesor hyrës në Vlorë dhe mbi të u derdh një karikator kallashnikovi. Si pasojë e plumbave të marrë mbeti i vdekur në vend Arjan […]

Reali “vetëvritet” ndaj Gironas, Barcelona “arratiset” me 9 pikë

Reali i Madridit bën “vetëvrasje” në momentin e tij më të mirë. U ndal ecuria në 5 ecuria e fitoreve radhazi të Los Blancos në La Liga, pasi skuadra e Santiago Solarit u mposht me përmbysje 1-2 brenda në Santiago Bernabeu nga Girona. Katalanët
Gazeta SHQIP Online

Reali “vetëvritet” ndaj Gironas, Barcelona “arratiset” me 9 pikë

Reali i Madridit bën “vetëvrasje” në momentin e tij më të mirë. U ndal ecuria në 5 ecuria e fitoreve radhazi të Los Blancos në La Liga, pasi skuadra e Santiago Solarit u mposht me përmbysje 1-2 brenda në Santiago Bernabeu nga Girona. Katalanët, të cilët kishin pothuajse tre muaj që nuk fitonin në kampionat […]

Pas protestës, PD drejt aktit ekstrem. Basha: Do djegim mandatet!

Opozita e bashkuar protestoi ditën e djeshme për rreth 5 orë para Kryeministrisë, në një tubim ku nuk mungoi dhuna dhe përpjekjet për të hyrë në zyrën e Edi Ramës, por me një vendim të marrë spontanisht Lulzim Basha e tërhoqi turmën në kulm
Gazeta SHQIP Online

Pas protestës, PD drejt aktit ekstrem. Basha: Do djegim mandatet!

Opozita e bashkuar protestoi ditën e djeshme për rreth 5 orë para Kryeministrisë, në një tubim ku nuk mungoi dhuna dhe përpjekjet për të hyrë në zyrën e Edi Ramës, por me një vendim të marrë spontanisht Lulzim Basha e tërhoqi turmën në kulmin e tensionit. Nga selia blu, lideri i opozitës njoftoi për vazhdimin […]

“Sot largojmë kancerin Rama”, pranga protestuesit pas fotos me armë në FB

Plot 80 persona janë shoqëruar nga policia dhe 15 prej tyre janë arrestuar që nga momenti i përfundimit të protestës së opozitës e deri në mëngjesin e sotëm, por aksioni i policisë për të kapur eksponentët e dhunshëm po vijon. Së fundmi në
Gazeta SHQIP Online

“Sot largojmë kancerin Rama”, pranga protestuesit pas fotos me armë në FB

Plot 80 persona janë shoqëruar nga policia dhe 15 prej tyre janë arrestuar që nga momenti i përfundimit të protestës së opozitës e deri në mëngjesin e sotëm, por aksioni i policisë për të kapur eksponentët e dhunshëm po vijon. Së fundmi në pranga është vënë një 50-vjeçar, militant i Partisë Demokratike në Lezhë, pasi […]

“Arushat” e Putinit garë dhe drift në fushat e akullta të Rusisë (VIDEO)

Disa makina “Aurus”, mjeti më i ri i blinduar dhe luksoz rus, që përdor Presidenti Vladimir Putin kanë dhuruar spektakël në fushat e mbuluara me borë të Rusisë. Të konsideruarat “Arushat” e Putinit kanë garuar dhe bërë drift gjatë një e
Gazeta SHQIP Online

“Arushat” e Putinit garë dhe drift në fushat e akullta të Rusisë (VIDEO)

Disa makina “Aurus”, mjeti më i ri i blinduar dhe luksoz rus, që përdor Presidenti Vladimir Putin kanë dhuruar spektakël në fushat e mbuluara me borë të Rusisë. Të konsideruarat “Arushat” e Putinit kanë garuar dhe bërë drift gjatë një eventi vjetor të organizuar nga ekipi presidencial i makinës. Makinat e zeza treguan “forcën” në […]

Armando Sadiku “lan me lot” golin e shënuar pas 15 muajsh (Video)

Bomberi i Kombëtarezs shqiptare, Armando Sadiku është rikthyer të shënojë dhe dhurojë performancë mbresëlënëse në fushë, duke hedhur pas krahëve lëndimin e rëndë që pësoi kur ishte pjesë e Levantes në La Liga. Sulmuesi shqiptar në janar
Sport – Gazeta SHQIP Online

Armando Sadiku “lan me lot” golin e shënuar pas 15 muajsh (Video)

Bomberi i Kombëtarezs shqiptare, Armando Sadiku është rikthyer të shënojë dhe dhurojë performancë mbresëlënëse në fushë, duke hedhur pas krahëve lëndimin e rëndë që pësoi kur ishte pjesë e Levantes në La Liga. Sulmuesi shqiptar në janar u rikthye nga lëndimi ndërsa skuadra spanjolle e huazoi në “shtëpinë e tij të dytë”, Lugano në Zvicër. […]

Sa mbështetës mblodhi Rama në Vlorë? Ish-deputeti nxjerr shifrat

Protestës së opozitës së bashkuar poshtë zyrës së tij, kryeministri Edi Rama iu përgjigj dje me një takim për “BashkinëQëDuam” në Vlorë, që i përngjante një anti-mitingu, për nga numri i të pranishmëve. PD dhe LSI denoncuan për dy dit
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Sa mbështetës mblodhi Rama në Vlorë? Ish-deputeti nxjerr shifrat

Protestës së opozitës së bashkuar poshtë zyrës së tij, kryeministri Edi Rama iu përgjigj dje me një takim për “BashkinëQëDuam” në Vlorë, që i përngjante një anti-mitingu, për nga numri i të pranishmëve. PD dhe LSI denoncuan për dy ditë me radhë “terrorin” e ushtruar mbi administratën kryesisht në bashkitë e Jugut të vendit, për […]

“Arrestoni dhe këtë grua”, deputeti ‘i përvishet’ policisë: Qelbësira, pleh do bëheni

Shoqërimi nga policia i dhjetëra protestuesve që morën pjesë në tubimin para Kryeministrisë, duket se ka lënë shije të hidhur në PD. Pas përplasjes së disa deputetëve me efektivët në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, nga forca kryesore opo
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Arrestoni dhe këtë grua”, deputeti ‘i përvishet’ policisë: Qelbësira, pleh do bëheni

Shoqërimi nga policia i dhjetëra protestuesve që morën pjesë në tubimin para Kryeministrisë, duket se ka lënë shije të hidhur në PD. Pas përplasjes së disa deputetëve me efektivët në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, nga forca kryesore opozitare kanë ardhur disa reagime nëpërmjet Facebook-ut. Nënkryetari i PD, Edi Paloka duke publikuar një foto të […]

Horoskopi – 17 janar 2019

DEMI Në ambientin e punës, do të jeni të përqendruar mirë në atë që do të bëni. Në dashuri, duhet të jeni më i ëmbël dhe i kujdesshëm! BINJAKET Në ambientin e punës, duhet të reagoni, ndaj kolegëve që ju bezdisin. Në dashuri, do kaloni
Gazeta SHQIP Online

Horoskopi – 17 janar 2019

DEMI Në ambientin e punës, do të jeni të përqendruar mirë në atë që do të bëni. Në dashuri, duhet të jeni më i ëmbël dhe i kujdesshëm! BINJAKET Në ambientin e punës, duhet të reagoni, ndaj kolegëve që ju bezdisin. Në dashuri, do kaloni të gjitha vështirësitë që keni pasur këtë javë. GAFORRJA Në […]

Ambasadori i Japonisë, vizitë në zyrat qendrore të FED invest

Në fillim të muajin shkurt, Ambasadori i Japonisë, Makoto Ito zhvilloi një vizitë zyrtare në ambjentet e Drejtorisë së Përgjithshme të Shoqërisë të Kursim Kreditit FED invest. Kryesore e këtij takimi ishte  bashkëbisedimi i përfaqësuesv
24 ore lajme

Ambasadori i Japonisë, vizitë në zyrat qendrore të FED invest

Në fillim të muajin shkurt, Ambasadori i Japonisë, Makoto Ito zhvilloi një vizitë zyrtare në ambjentet e Drejtorisë së Përgjithshme të Shoqërisë të Kursim Kreditit FED invest. Kryesore e këtij takimi ishte  bashkëbisedimi i përfaqësuesve të institucionit  dhe me ekspertët e Agjensisë Japoneze për Zhvillim Ndërkombëtar JICA-s mbi ecurinë përgjatë vitit të parë të implementimit, ...

Të huajt po blejnë bregdetin; A ia vlen të investosh apartamente

Nordikët, rusët, izraelitët, madje dhe shtetas nga Kina, po interesohen dhe po bëhen blerës të vilave apo apartamenteve brenda fshatrave turistikë që po zhvillohen viteve të fundit në bregdetin shqiptar. Kompanitë që kanë projekte në zona si Ham
24 ore lajme

Të huajt po blejnë bregdetin; A ia vlen të investosh apartamente

Nordikët, rusët, izraelitët, madje dhe shtetas nga Kina, po interesohen dhe po bëhen blerës të vilave apo apartamenteve brenda fshatrave turistikë që po zhvillohen viteve të fundit në bregdetin shqiptar. Kompanitë që kanë projekte në zona si Hamallaj, Palasa apo Saranda konfirmojnë rritje të interesit nga grupi i të huajve, një tendencë që po thyen ...

Milani ia del në Bergamo, Piatek “djeg” Berishën dhe Gjimshitin

Në një fushë të vështirë si ajo e Bergamos, ku pak skuadra ia kanë dalë, Milani gjunjëzoi Atalantën, duke e mposhtur me rezultatin 1-3. Kuqezinjtë e Gattusos vijojnë me formën e mirë dhe me 3 pikët e marra në këtë transfertë përballë nj
Gazeta SHQIP Online

Milani ia del në Bergamo, Piatek “djeg” Berishën dhe Gjimshitin

Në një fushë të vështirë si ajo e Bergamos, ku pak skuadra ia kanë dalë, Milani gjunjëzoi Atalantën, duke e mposhtur me rezultatin 1-3. Kuqezinjtë e Gattusos vijojnë me formën e mirë dhe me 3 pikët e marra në këtë transfertë përballë një rivali direkt, po fillojnë të konsolidojnë pozitat për një vend në zonën […]

“Uragani nuk ndalet”…Bujar Nishani del në mbrojtje të Florenc Hoxhës

Arrestimi i Florenc Hoxhës ka sjellë edhe reagimin e ish-presidentit Bujar Nishani. Sipas Nishanit, policia ka përdorur dhunë e grushte gjatë ndalimit të tij. Në reagim, Nishani i drejtohet edhe ambasadorëve të huaj duke thënë: Këta janë partner
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Uragani nuk ndalet”…Bujar Nishani del në mbrojtje të Florenc Hoxhës

Arrestimi i Florenc Hoxhës ka sjellë edhe reagimin e ish-presidentit Bujar Nishani. Sipas Nishanit, policia ka përdorur dhunë e grushte gjatë ndalimit të tij. Në reagim, Nishani i drejtohet edhe ambasadorëve të huaj duke thënë: Këta janë partnerët tuaj në Shqipëri. Postimi i Nishanit në Facebook Një grup kapuçonës të zinj, ja si e përdorin […]

Arrestimi i protestuesve, Noka: Policët, një tufë derrash që po festonin me uiski

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka përdorur një gjuhë mjaft të ashpër në drejtim të Policisë së Shtetit. Në një deklaratë për mediat, Noka u shpreh se në vend që t’i shërbente qytetarëve, policia festonte arrestimin e protestuesve. Gjatë pr
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Arrestimi i protestuesve, Noka: Policët, një tufë derrash që po festonin me uiski

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka përdorur një gjuhë mjaft të ashpër në drejtim të Policisë së Shtetit. Në një deklaratë për mediat, Noka u shpreh se në vend që t’i shërbente qytetarëve, policia festonte arrestimin e protestuesve. Gjatë prononcimit për median, ai i quajti drejtuesit e policisë “derra”. Noka, bashkë me disa deputetë demokratë ishin […]

PD reagon pas dhunës së policisë: Ne nuk harrojmë, do mbani përgjegjësi!

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht pas protestës së ditës së sotme, e cila u përshkallëzua me tensione mes policisë dhe demonstruesve. PD në deklaratë dënon edhe ushtrimin e dhunës nga ana e policisë duke paralajmëruar se 16 shkurti ësht
Politikë – Gazeta SHQIP Online

PD reagon pas dhunës së policisë: Ne nuk harrojmë, do mbani përgjegjësi!

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht pas protestës së ditës së sotme, e cila u përshkallëzua me tensione mes policisë dhe demonstruesve. PD në deklaratë dënon edhe ushtrimin e dhunës nga ana e policisë duke paralajmëruar se 16 shkurti është fillimi i betejës për të çliruar vendin nga kryeministri Rama. “Partia Demokratike dënon me forcë ushtrimin e […]

OSBE: Përshkallëzimi i dhunës përbën një shkelje të parimeve të protestës demokratike paqësore

Prezenca e OSBE-së bëri thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Në një deklaratë të saj “Përshkallëzimi i dhunës së rrugës sot, vlerësohet se përbën një shkelj
24 ore lajme

OSBE: Përshkallëzimi i dhunës përbën një shkelje të parimeve të protestës demokratike paqësore

Prezenca e OSBE-së bëri thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Në një deklaratë të saj “Përshkallëzimi i dhunës së rrugës sot, vlerësohet se përbën një shkelje të parimeve të protestës demokratike paqësore. Nxitësit dhe autorët e dhunës mbajnë përgjegjësi për incidentet e sotme. Ne ...

Protesta/ Ngrihet grupi hetimor: Policia shoqëron 20 persona, mes tyre Florenc Hoxha

Shoqërohet në polici ish-drejtori i policisë bashkiake, Florenc Hoxha. Mësohet se Hoxha po hetohet lidhur me protestën e sotme të opozitës para Kryeministrisë. Ai rezulton të jetë fotografuar nga shërbimet e policisë në protestë. Mësohet se Hox
24 ore lajme

Protesta/ Ngrihet grupi hetimor: Policia shoqëron 20 persona, mes tyre Florenc Hoxha

Shoqërohet në polici ish-drejtori i policisë bashkiake, Florenc Hoxha. Mësohet se Hoxha po hetohet lidhur me protestën e sotme të opozitës para Kryeministrisë. Ai rezulton të jetë fotografuar nga shërbimet e policisë në protestë. Mësohet se Hoxha ndodhej në shtëpinë e tij kur policia i ka shkuar për kontroll, e më pas e kanë shoqëruar ...

Haradinaj: Taksën nuk e heqim pa një kontratë me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj  ka rikonfirmuar qëndrimin  e tij se taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk do të tërhiqet. Haradinaj nga Konferenca për Siguri në Mynih, tha se taksa nuk do tërhiqet pa një kontrate garantuese për n
24 ore lajme

Haradinaj: Taksën nuk e heqim pa një kontratë me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj  ka rikonfirmuar qëndrimin  e tij se taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk do të tërhiqet. Haradinaj nga Konferenca për Siguri në Mynih, tha se taksa nuk do tërhiqet pa një kontrate garantuese për njohjen e Kosovës nga Serbia. Kryeministri i Kosovës theksoi në fjalën e tij se Amerika nuk ka ...

Lufta me derën e Kryeministrisë

Mijëra protestues të ardhur nga e gjithë Shqipëria shprehën revoltën e tyre ndaj qeverisë ditën e shtunë. Objektivi kryesor i sulmit ishte pikërisht Kryeministria, më saktë dera e saj që u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihe
24 ore lajme

Lufta me derën e Kryeministrisë

Mijëra protestues të ardhur nga e gjithë Shqipëria shprehën revoltën e tyre ndaj qeverisë ditën e shtunë. Objektivi kryesor i sulmit ishte pikërisht Kryeministria, më saktë dera e saj që u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihet flaka. Nga brenda Kryeministrisë, policia iu përgjigj me gaz lotsjellës protestuesve. Shihni ...

Opozita mbyll protestën, Basha: Mblidhemi prapë të enjten tjetër

 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë protestën e sotme të opozitës duke i futur ata që të vijnë të enjten e javës së ardhshme në orën 10:00. Duke i falenderuar për pjesëmarrjen e sotme, Basha tha se “ditën e enjte po
24 ore lajme

Opozita mbyll protestën, Basha: Mblidhemi prapë të enjten tjetër

 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë protestën e sotme të opozitës duke i futur ata që të vijnë të enjten e javës së ardhshme në orën 10:00. Duke i falenderuar për pjesëmarrjen e sotme, Basha tha se “ditën e enjte populli do t’i japë një përgjigje tjetër narkoshtetit duke marrë fatin në duart ...

Policë të maskuar kapërcejnë murin e banesës së Florenc Hoxhës, rrethojnë shtëpinë (Video)

Janë bërë publike pamjet ku tregohet momenti kur policët mësyjnë në banesën e ish-kreut të policisë Bashkiake, Florenc Hoxhës. Jo një, as dy, por një grup policësh të maskuar shihen teksa kapërcejnë murin rrethues për të hyrë më pas në b
Gazeta SHQIP Online

Policë të maskuar kapërcejnë murin e banesës së Florenc Hoxhës, rrethojnë shtëpinë (Video)

Janë bërë publike pamjet ku tregohet momenti kur policët mësyjnë në banesën e ish-kreut të policisë Bashkiake, Florenc Hoxhës. Jo një, as dy, por një grup policësh të maskuar shihen teksa kapërcejnë murin rrethues për të hyrë më pas në banesën e Hoxhës. Ky i fundit u shoqërua sot si një nga pjesëmarrësit në protestën […]

Basha bën mbledhje urgjente: Protestë madhështore të enjten

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur kolegjin e kryetarëve të degëve për protestën e së enjtes para parlamentit. Mësohet se fokusi kryesor i kësaj mbledhje është protesta e së enjtes, e cila sipas opozitës do të jetë më e madhe se ajo e ditë
Gazeta SHQIP Online

Basha bën mbledhje urgjente: Protestë madhështore të enjten

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur kolegjin e kryetarëve të degëve për protestën e së enjtes para parlamentit. Mësohet se fokusi kryesor i kësaj mbledhje është protesta e së enjtes, e cila sipas opozitës do të jetë më e madhe se ajo e ditës së sotme. Gazeta Shqip

Get more results via ClueGoal