Albania
MapoList


Qafë Thanë, arrestohen 9 persona për kontrabandë

Plot 9 shtetas kanë përfunduar me pranga në duar, pas një operacioni policor të udhëhequr nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme, 5 prej të cilëve punonjës në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës, t

Protesta, 19 persona të plagosur, mes tyre policë dhe gazetarë

Ministria e Shëndetësisë ka informuar në lidhje me personat e plagosur gjatë protestës së opozitës. Sipas njoftimit zyrtar, 19 persona kanë mbetur të plagosur në protestë, mes tyre 9 policë dhe 2 gazetarë. “Nente punonjes te forcave te rendit
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Protesta, 19 persona të plagosur, mes tyre policë dhe gazetarë

Ministria e Shëndetësisë ka informuar në lidhje me personat e plagosur gjatë protestës së opozitës. Sipas njoftimit zyrtar, 19 persona kanë mbetur të plagosur në protestë, mes tyre 9 policë dhe 2 gazetarë. “Nente punonjes te forcave te rendit, dy perfaqesues te medias dhe 8 protestues kane marre ne kohe ndihmen mjekesore, fillimisht nga ekipet […]

Protesta e opozitës, Veliaj: Mos vandalizoni, s’ka më kthim pas tek huri e druri!

Protesta e ditës së sotme ka zgjatur për rreth 5 orë. Pas protestës, Bashkia e Tiranës ka bërë edhe bilancin. “Ajo që mbeti pas ishin pemë të thyera, pllaka trotuari të hequra për të goditur kryeministrinë dhe punonjësit e policisë, dhe nj
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Protesta e opozitës, Veliaj: Mos vandalizoni, s’ka më kthim pas tek huri e druri!

Protesta e ditës së sotme ka zgjatur për rreth 5 orë. Pas protestës, Bashkia e Tiranës ka bërë edhe bilancin. “Ajo që mbeti pas ishin pemë të thyera, pllaka trotuari të hequra për të goditur kryeministrinë dhe punonjësit e policisë, dhe një pirg i madh me mbetje plastike nga ushqimet e konsumuara gjatë protestës”, thuhet […]

E bujshme, Ferguson rikthehet në stolin e Manchester United!

Mund të tingëllojë me diçka të pabesueshme por është e vërtetë. Manchester United ka konfirmuar se Sir Alex Ferguson do të kthehet në stolin e “Djajve të Kuq” për një ndeshje të veçantë, e cila do të luhet për të festuar 20-vjetorin e
Sport – Gazeta SHQIP Online

E bujshme, Ferguson rikthehet në stolin e Manchester United!

Mund të tingëllojë me diçka të pabesueshme por është e vërtetë. Manchester United ka konfirmuar se Sir Alex Ferguson do të kthehet në stolin e “Djajve të Kuq” për një ndeshje të veçantë, e cila do të luhet për të festuar 20-vjetorin e sezonit të “tripletës” së fundit. Një përfaqësi e asaj skuadre legjendare të […]

Si dështoi skenari i Bashës për të rrëzuar Ramën

Protesta e sotme e opozitës, e cila kaloi në dhunë, tension, përleshje me policinë, shkaktoi tym dhe flakë, tregoi edhe një herë se Shqipëria i ka akoma të pambyllura plagët me të shkuarën. Për fat të mirë nuk pati viktima si në 21 janar, ap
Gazeta SHQIP Online

Si dështoi skenari i Bashës për të rrëzuar Ramën

Protesta e sotme e opozitës, e cila kaloi në dhunë, tension, përleshje me policinë, shkaktoi tym dhe flakë, tregoi edhe një herë se Shqipëria i ka akoma të pambyllura plagët me të shkuarën. Për fat të mirë nuk pati viktima si në 21 janar, apo manifestime të ngjashme. Po lind pyetja, mbyllja e saj pas […]

Protesta, Kryemadhi: Rama frikacak, nuk ka parë gjë akoma!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një deklaratë për mediat, ka falënderuar pjesëmarrësit në protestë. Ajo theksoi se gazi lotsjellës i Ramës nuk i tremb shqiptarët, duke u bërë thirrje që ta çojnë deri në fund qëllimin e tyre, rrëzi
Gazeta SHQIP Online

Protesta, Kryemadhi: Rama frikacak, nuk ka parë gjë akoma!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një deklaratë për mediat, ka falënderuar pjesëmarrësit në protestë. Ajo theksoi se gazi lotsjellës i Ramës nuk i tremb shqiptarët, duke u bërë thirrje që ta çojnë deri në fund qëllimin e tyre, rrëzimin e kryeministrit. “Sot filloi rrënimi i botës së krimit që përfaqësohet nga Edi Rama. Do […]

Protestuesi ndihmon policin e lënduar nga gazi lotsjellës

Gjatë protestës së sotme kanë qenë të shumta rastet kur punonjësit e Gardës së Republikës për të zmbrapsur protestuesit që po tentonin të futeshin në kryeministri përdorën gaz lotsjellës. Por pasojat nuk i patën vetëm të parët, por edhe
Gazeta SHQIP Online

Protestuesi ndihmon policin e lënduar nga gazi lotsjellës

Gjatë protestës së sotme kanë qenë të shumta rastet kur punonjësit e Gardës së Republikës për të zmbrapsur protestuesit që po tentonin të futeshin në kryeministri përdorën gaz lotsjellës. Por pasojat nuk i patën vetëm të parët, por edhe punonjësit e policisë të rreshtuar përpara kryeministrisë me qëllim për të mos t’i lejuar ata të […]

Icardi bëhet enigmatik nëpërmjet një postimi në Instagram

Situata e Mauro Icardit te Interi vijon të bëhet gjithnjë e më enigmatike, pas vendimit të ditës së martë, të drejtuesve të klubit, për t’i hequr shiritin e kapitenit, si rrjedhojë e disa sjelljeve të pahijshme nga ana e tij dhe bashkëshortes
Sport – Gazeta SHQIP Online

Icardi bëhet enigmatik nëpërmjet një postimi në Instagram

Situata e Mauro Icardit te Interi vijon të bëhet gjithnjë e më enigmatike, pas vendimit të ditës së martë, të drejtuesve të klubit, për t’i hequr shiritin e kapitenit, si rrjedhojë e disa sjelljeve të pahijshme nga ana e tij dhe bashkëshortes menaxhere, Ëanda Nara. Sulmuesi refuzoi të udhëtojë me skuadrën në Vjenë, për t’u […]

Protestuesit këmbëngulin në pushtimin e Kryeministrisë

Protestuesit nuk heqin dorë, vazhdojnë përpjekjet për të mësyrë në Kryeministri.  Për pasojë ata kanë përdorur sende të forta duke thyer xhamat e derës kryesore apo duke çmontuar skelën e vendosur më herët, në shërbim të mbrojtjes së go
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Protestuesit këmbëngulin në pushtimin e Kryeministrisë

Protestuesit nuk heqin dorë, vazhdojnë përpjekjet për të mësyrë në Kryeministri.  Për pasojë ata kanë përdorur sende të forta duke thyer xhamat e derës kryesore apo duke çmontuar skelën e vendosur më herët, në shërbim të mbrojtjes së godinës. Gazeta Shqip

Edi Rama “qan” Kërpudhën te kryeminstria

Kryeministri Rama në Twitter: KEPURDHA – Vepër e Carsten Holler, dhuruar Kryeministrisë pas një vizite të tij në vendin tonë, pas së cilës artisti i famshëm bashkëkohor është kthyer në një ambasador të Shqipërisë e të shqiptarëve! Ndjes
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Edi Rama “qan” Kërpudhën te kryeminstria

Kryeministri Rama në Twitter: KEPURDHA – Vepër e Carsten Holler, dhuruar Kryeministrisë pas një vizite të tij në vendin tonë, pas së cilës artisti i famshëm bashkëkohor është kthyer në një ambasador të Shqipërisë e të shqiptarëve! Ndjesë Carsten, kjo nuk është Shqipëria dhe shqiptarët nuk janë këta🙏

Foto Lajm / Deputeti i PD mbrohet me shall nga gazi lotsjellës

Deputeti i PD-së, Aldo Bumçi ka gjetur një mënyrë për të marrë frymë pas lëshimit të gazit lotsjellës te kryeministria gjatë protestës së opozitës.
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Foto Lajm / Deputeti i PD mbrohet me shall nga gazi lotsjellës

Deputeti i PD-së, Aldo Bumçi ka gjetur një mënyrë për të marrë frymë pas lëshimit të gazit lotsjellës te kryeministria gjatë protestës së opozitës.

Pasqyrimi i protestës nga mediat e huaja

Protesta e ditës së sotme nuk ka kaluar pa marrë vëmendjen e mediave të huaja. Ata kanë përshkruar atë që ndodhi në protestë ku, shumë protestues çanë kordonin e policisë duke u përpjekur të futen në Kryeministri. Washington Post shkruan se
Gazeta SHQIP Online

Pasqyrimi i protestës nga mediat e huaja

Protesta e ditës së sotme nuk ka kaluar pa marrë vëmendjen e mediave të huaja. Ata kanë përshkruar atë që ndodhi në protestë ku, shumë protestues çanë kordonin e policisë duke u përpjekur të futen në Kryeministri. Washington Post shkruan se mijëra mbështetës të opozitës në Shqipëri janë përplasur me policinë në një protestë ati-qeveritare, […]

Ministri Lleshaj: Ftoj qytetarët të distancohen nga dhuna

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për protestën në “Twitter”: “Bëj thirrje gjithë drejtuesve politikë që të distancohen nga dhuna që po ushtrohet ndaj institucioneve të Shqipërisë. Ftoj qytetarët të distancohen n
Gazeta SHQIP Online

Ministri Lleshaj: Ftoj qytetarët të distancohen nga dhuna

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për protestën në “Twitter”: “Bëj thirrje gjithë drejtuesve politikë që të distancohen nga dhuna që po ushtrohet ndaj institucioneve të Shqipërisë. Ftoj qytetarët të distancohen nga elementët e dhunshëm. Është me shumë vlerë të dëgjohet zëri i arsyeshëm i miqve të mëdhenj të Shqipërisë. Jo dhuna, por arsyeja […]

Berisha kusht Ramës: Jep dorëheqjen deri në darkë

Berisha: “Rama ka afat deri në darkë.  Uroj që gjer në darkë të japë dorëheqjen. Të mos harrojë që kanë dhe datën e zvarritjes dhe kur vjen puna shqiptarët dinë të zvarrisin. E ka në dorë të vet.   Mos harro sepse duhet të jesh sk
Gazeta SHQIP Online

Berisha kusht Ramës: Jep dorëheqjen deri në darkë

Berisha: “Rama ka afat deri në darkë.  Uroj që gjer në darkë të japë dorëheqjen. Të mos harrojë që kanë dhe datën e zvarritjes dhe kur vjen puna shqiptarët dinë të zvarrisin. E ka në dorë të vet.   Mos harro sepse duhet të jesh skllav i të gjitha veseve që të mos japësh sot dorëheqjen […]

Opozita para kryeministrisë, Rama “përgjigjet” nga Vlora (Video)

Ndërkohë që protestuesit kane nisur grumbullimin para Kryeministrise, me thirrje per rrezimin dhe fundin e Rames dhe te Qeverise se tij, Kryeministri sfidon nga Vlora me nje video te takimit me qytetaret. “Takimi publik i ciklit kombëtar “Bashkia që
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Opozita para kryeministrisë, Rama “përgjigjet” nga Vlora (Video)

Ndërkohë që protestuesit kane nisur grumbullimin para Kryeministrise, me thirrje per rrezimin dhe fundin e Rames dhe te Qeverise se tij, Kryeministri sfidon nga Vlora me nje video te takimit me qytetaret. “Takimi publik i ciklit kombëtar “Bashkia që duam”- shkruan Rama teksa poston kete video. Gazeta Shqip

Zbardhet axhenda e protestës

Protesta nuk do të ketë fjalime nga kryetarë partish. Fjalën e kanë vetëm qytetarët, të cilët i janë përgjigjur thirrjes së kreut të opozitës për të marrë fatin në duart e tyre. Protesta do të hapet nga një vajzë e re nga Shkodra. Më pa
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Zbardhet axhenda e protestës

Protesta nuk do të ketë fjalime nga kryetarë partish. Fjalën e kanë vetëm qytetarët, të cilët i janë përgjigjur thirrjes së kreut të opozitës për të marrë fatin në duart e tyre. Protesta do të hapet nga një vajzë e re nga Shkodra. Më pas do të marrin fjalën përfaqësues nga ata që mbrojtën Teatrin, […]

Nis protesta, Basha dhe Berisha këmbëkryq para Kryeministrisë

Ka nisur protesta e opozites se bashkuar para Kryeministrise. Kreu i PD-se, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha jane ulur kembekqyr se bashku me protestuesit e mbledhur te shumte ne numer para zyres se Rames, nderkohe qe ai po zhvillon ‘antimitin
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Nis protesta, Basha dhe Berisha këmbëkryq para Kryeministrisë

Ka nisur protesta e opozites se bashkuar para Kryeministrise. Kreu i PD-se, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha jane ulur kembekqyr se bashku me protestuesit e mbledhur te shumte ne numer para zyres se Rames, nderkohe qe ai po zhvillon ‘antimitingun’ ne Vlore. Pasi janë grumbulluar ne pikat e percaktuara qe me heret, ku eshte […]

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej autobusëve është vendosur një pankartë ku shkruhet “Ky është fundi i hajdutëve”. Sipas PD, k
Gazeta SHQIP Online

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej autobusëve është vendosur një pankartë ku shkruhet “Ky është fundi i hajdutëve”. Sipas PD, ky është slogani i protestuesve vlonjatë, të nisur me autobusë dhe makina drejt Tiranës. Në foton […]

Atentati në Patos, zbardhet motivi i plagosjes së 52-vjeçarit

Mësohen të tjera detaje lidhur me atentatin me armë zjarri të ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në Patos. I plagosur mbeti Edmond Fejzullahu 52, vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit në gjendje të rëndë. Dyshohet se atentati ndaj tij ësh
Gazeta SHQIP Online

Atentati në Patos, zbardhet motivi i plagosjes së 52-vjeçarit

Mësohen të tjera detaje lidhur me atentatin me armë zjarri të ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në Patos. I plagosur mbeti Edmond Fejzullahu 52, vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit në gjendje të rëndë. Dyshohet se atentati ndaj tij është bërë për motive hasmërie, ndërsa drejt mjetit me të cilin udhëtonte u […]

Protesta, Policia postblloqe në akset që lidhin rrethet me Tiranën

Pak orë para nisjes së protestës së opozitës përballë kryeministrisë, janë nisur nga rrethet qytetarë që pritet t’i bashkohen tubimit te partive opozitare. Policia e Shtetit ka vendosur postblloqe në akset kryesore që lidhin rrethet me Tira
Gazeta SHQIP Online

Protesta, Policia postblloqe në akset që lidhin rrethet me Tiranën

Pak orë para nisjes së protestës së opozitës përballë kryeministrisë, janë nisur nga rrethet qytetarë që pritet t’i bashkohen tubimit te partive opozitare. Policia e Shtetit ka vendosur postblloqe në akset kryesore që lidhin rrethet me Tiranën dhe duke ushtruar kontrolle të imtësishme ndaj protestuesve. Forca policore speciale po kontrollojnë për të shmangur pjesëmarrjen në […]

PD publikon numrin e pjesëmarrësve që pritet të vijnë në protestë

Nëpërmjet një komunikate për mediat, Partia Demokratike njofton se sipas raportimeve degët e partisë në rrethe, rreth 50 mijë protestues janë nisur drejt kryeqytetit. Selia e PD-së njofton edhe numrin e përafërt të protestuesve që janë nisur dr
Politikë – Gazeta SHQIP Online

PD publikon numrin e pjesëmarrësve që pritet të vijnë në protestë

Nëpërmjet një komunikate për mediat, Partia Demokratike njofton se sipas raportimeve degët e partisë në rrethe, rreth 50 mijë protestues janë nisur drejt kryeqytetit. Selia e PD-së njofton edhe numrin e përafërt të protestuesve që janë nisur drejt kryeqytetit, për secilin qark të Shqipërisë, ku numri më i lartë duket se është ai i njerëzve […]

Horoskopi-16 shkurt 2019

Dashi Parashikohen të reja të mëdha në fushën sentimentale. Ide origjinale. Mos e tejkaloni pushimin. Si sot do të ndiheni rrallëherë në jetën tuaj. Demi Por mos i jepni rëndësi ndonjë xhelozie dhe inati, janë gjëra normale që i ndodhin çdoku
Gazeta SHQIP Online

Horoskopi-16 shkurt 2019

Dashi Parashikohen të reja të mëdha në fushën sentimentale. Ide origjinale. Mos e tejkaloni pushimin. Si sot do të ndiheni rrallëherë në jetën tuaj. Demi Por mos i jepni rëndësi ndonjë xhelozie dhe inati, janë gjëra normale që i ndodhin çdokujt. Shijojini surprizat e të afërmve dhe miqve. Binjakët Të afërmit dhe miqtë do të […]

Sara, foto-seksi mes pemëve

Ajo që e ka zbuluar ishte Lory Del Santo, e cila e donte atë në serinë e saj të internetit “Lady”. Sot Sarah Altobello është shndërruar në një vajzë-seksi “shoëbiz”-i, e cila po bëhet e njohur për karakterin dhe bukurinë e saj.
Gazeta SHQIP Online

Sara, foto-seksi mes pemëve

Ajo që e ka zbuluar ishte Lory Del Santo, e cila e donte atë në serinë e saj të internetit “Lady”. Sot Sarah Altobello është shndërruar në një vajzë-seksi “shoëbiz”-i, e cila po bëhet e njohur për karakterin dhe bukurinë e saj. Së fundmi, ajo ka xhiruar një set fotosh në veshje intime, ku shfaq […]

Juventus “nxehje” para Atleticos, mposht 3-0 Frosinonen

Juventusi ka bërë detyrën në sfidën e parë të javës së 214-t të kampionatit italian, pasi ka mposhtur me rezultatin 3-0 skuadrën modeste të Frosinones, në një sfidë të cilën bardhezinjtë e dominuan totalisht. Paulo Dybala u rikthye titullar
Sport – Gazeta SHQIP Online

Juventus “nxehje” para Atleticos, mposht 3-0 Frosinonen

Juventusi ka bërë detyrën në sfidën e parë të javës së 214-t të kampionatit italian, pasi ka mposhtur me rezultatin 3-0 skuadrën modeste të Frosinones, në një sfidë të cilën bardhezinjtë e dominuan totalisht. Paulo Dybala u rikthye titullar në këtë takim dhe gjeti golin që në minutën e 6’, duke shfrytëzuar mirë një pasim […]

Tregu evropian i makinave shënon rënie në fillim të vitit 2019

Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automobilave (ACEA) ka bërë të ditur se kërkesa për makinat e pasagjerëve në Bashkimin Evropian (BE) ka shënuar rënie me 4,6 për qind nga viti në vit në muajin janar, transmeton Anadolu Agency (AA). “Megjithat
24 ore lajme

Tregu evropian i makinave shënon rënie në fillim të vitit 2019

Shoqata Evropiane e Prodhuesve të Automobilave (ACEA) ka bërë të ditur se kërkesa për makinat e pasagjerëve në Bashkimin Evropian (BE) ka shënuar rënie me 4,6 për qind nga viti në vit në muajin janar, transmeton Anadolu Agency (AA). “Megjithatë, me gati 1.2 milionë njësi gjithsej të regjistruara, kjo ende përfaqëson vëllimin e dytë më ...

Rusia-Turqia-Irani zotohen të mbëshetesin Sirinë për reforma kushtetuese

Rusia, Turqia dhe Irani kanë në plan të ndihmojnë Sirinë për ngritjen e një komisioni për kryerjen e reformës kushtetuese në vend. Presidenti rus Vladimir Putin tha se duhet të miratohet lista e pjesëmarrësve të komisionit, ndërsa duhet të pë
24 ore lajme

Rusia-Turqia-Irani zotohen të mbëshetesin Sirinë për reforma kushtetuese

Rusia, Turqia dhe Irani kanë në plan të ndihmojnë Sirinë për ngritjen e një komisioni për kryerjen e reformës kushtetuese në vend. Presidenti rus Vladimir Putin tha se duhet të miratohet lista e pjesëmarrësve të komisionit, ndërsa duhet të përpunohen gjithashtu rregulloret për parametrat kryesorë të funksionimit të saj. Putin dhe homologët e tij iranian ...

Rama, me studentët në Vlorë: Universitet me kompani në treg

Për të ndihmuar financat e universiteteve, Qeveria po mendon t’u japë atyre të drejtën që të kenë kompani, përmes të cilave të veprojnë në treg. “Do të bëjmë një ndryshim në legjislacion, VKM ose ligj, që universitetet të kenë kompani
24 ore lajme

Rama, me studentët në Vlorë: Universitet me kompani në treg

Për të ndihmuar financat e universiteteve, Qeveria po mendon t’u japë atyre të drejtën që të kenë kompani, përmes të cilave të veprojnë në treg. “Do të bëjmë një ndryshim në legjislacion, VKM ose ligj, që universitetet të kenë kompani, të hyjnë në tregje me kompanitë e tyre”, tha Rama. Gjatë një takimi me disa ...

Ferrari prezanton “SF90”, makinën e “titullit kampion” (Foto)

Me prezantimin e njëvendëshes së re SF90 ka nisur zyrtarisht sezoni i vitit 2019 në Formula 1 për Ferrarin. Mjeti që do të drejtohet nga Vettel dhe Leclerc ka një të kuqe më të errët sesa ai i vitit të kaluar dhe është zhdukur ngjyra e bardhë
Sport – Gazeta SHQIP Online

Ferrari prezanton “SF90”, makinën e “titullit kampion” (Foto)

Me prezantimin e njëvendëshes së re SF90 ka nisur zyrtarisht sezoni i vitit 2019 në Formula 1 për Ferrarin. Mjeti që do të drejtohet nga Vettel dhe Leclerc ka një të kuqe më të errët sesa ai i vitit të kaluar dhe është zhdukur ngjyra e bardhë për t’i lënë vend të zezës së sponsorit […]

U ndëshkua qëllimisht ndaj Ajaxit, Ramos rrezikon pezullimin

Rreth Sergio Ramos kanë shpërthyer polemikat dhe shkak është bërë deklarata e tij pas përfundimit të sfidës së Ligës së Kampioneve mes Ajaxit dhe Realit të Madridit, me spanjollin që pranoi se e kërkoi qëllimisht kartonin e verdhë për të mu
Sport – Gazeta SHQIP Online

U ndëshkua qëllimisht ndaj Ajaxit, Ramos rrezikon pezullimin

Rreth Sergio Ramos kanë shpërthyer polemikat dhe shkak është bërë deklarata e tij pas përfundimit të sfidës së Ligës së Kampioneve mes Ajaxit dhe Realit të Madridit, me spanjollin që pranoi se e kërkoi qëllimisht kartonin e verdhë për të munguar në sfidën e kthimit dhe për të qenë i pastër në sfidën çerekfinale. “Do […]

Teuta “përmbys” Kukësin dhe i rrëmben vendin e dytë

Kukësi mori humbjen e dytë radhazi në kampionat, teksa u mposht me rezultatin 2-1 nga Teuta në stadiumin “Niko Dovana”. Verilindorët mbyllën pjesën e parë në avantazh, por “djallosën” gjithçka në të dytën, pasi përveç pësimit të dy g
Sport – Gazeta SHQIP Online

Teuta “përmbys” Kukësin dhe i rrëmben vendin e dytë

Kukësi mori humbjen e dytë radhazi në kampionat, teksa u mposht me rezultatin 2-1 nga Teuta në stadiumin “Niko Dovana”. Verilindorët mbyllën pjesën e parë në avantazh, por “djallosën” gjithçka në të dytën, pasi përveç pësimit të dy golave, shpërdoruan edhe një 11-metërsh, duke dalë pa pikë nga kjo transfertë dhe duke komplikuar totalisht rrugën […]

Sondazhi/ Shqiptarët të varfër e pa shpresë, 60% janë me “valixhe në duar”

Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë publikoi sot sondazhin e vitit 2018, sipas të cilit papunësia është shqetësimi kryesor i qytetarëve, krahas korrupsionit dhe besimit të ulët tek politika. Sondazhi me 5600 vetë në 18 qytete të mëdha të ve
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Sondazhi/ Shqiptarët të varfër e pa shpresë, 60% janë me “valixhe në duar”

Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë publikoi sot sondazhin e vitit 2018, sipas të cilit papunësia është shqetësimi kryesor i qytetarëve, krahas korrupsionit dhe besimit të ulët tek politika. Sondazhi me 5600 vetë në 18 qytete të mëdha të vendit zbuloi se qytetarët ankohen për varfërinë ekonomike, ndaj shprehin gatishmërinë për emigrim, sepse nuk kanë […]

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep me koncension ndërtimin e 4 HEC-eve në kaskadën e lumit Shushicë, një vit para se të kërkojë leje tek Agjencia e Menaxhimit të Ujërave, ish-KKU. Kërkesa nga Ministria është bërë para dy muajsh, nd
Sociale – Gazeta SHQIP Online

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep me koncension ndërtimin e 4 HEC-eve në kaskadën e lumit Shushicë, një vit para se të kërkojë leje tek Agjencia e Menaxhimit të Ujërave, ish-KKU. Kërkesa nga Ministria është bërë para dy muajsh, ndërsa agjencia nuk ia ka miratuar lejen në parim. Nga ana tjetër, Ministria e Mjedisit ka […]

Ish-zv.ministri mbështet protestën, por sulmon klasën politike

Ish-zv.minsitri i Arsimit, Taulant Muka, ka deklaruar se nëse do të ishte në Tiranë do të dilte nesër në protestën e thirrur nga opozita. Në një status në “Facebook”, ai shton se nuk do dilte për opozitën, por kundër klasës politik
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Ish-zv.ministri mbështet protestën, por sulmon klasën politike

Ish-zv.minsitri i Arsimit, Taulant Muka, ka deklaruar se nëse do të ishte në Tiranë do të dilte nesër në protestën e thirrur nga opozita. Në një status në “Facebook”, ai shton se nuk do dilte për opozitën, por kundër klasës politike dhe pankarta që do të mbante në dorë do të ishte  “140 deputetë në […]

Dhunë në protestë? Taulant Balla ka një paralajmërim për opozitën!

Në prag të protestës së opozitës, taulant Balla ka thënë se streha me drita te kryeministria, është hequr për të shmangur një shkatërrim të qëllimshëm të manifestuesve. “Është marrë kjo masë paraprake që të mos gjuajë Edi Paloka dhe
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Dhunë në protestë? Taulant Balla ka një paralajmërim për opozitën!

Në prag të protestës së opozitës, taulant Balla ka thënë se streha me drita te kryeministria, është hequr për të shmangur një shkatërrim të qëllimshëm të manifestuesve. “Është marrë kjo masë paraprake që të mos gjuajë Edi Paloka dhe ta bëjë me bojë, sepse dëmton një objekt arti dhe që ka një vlerë të caktuar, […]

Basha: Rama nuk shpëton dot, do ketë fatin e Gruevskit!

Kreu i opozitës Lulzim Basha gjatë një takimi që pati sot me disa qytetarë të Tiranës, ka bërë thirrje edhe një herë që të bashkohen në protestën e ditës së nesërme. Gjatë fjalës së tij para qytetarëve ai tha se Rama sot si dhe datën e
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Basha: Rama nuk shpëton dot, do ketë fatin e Gruevskit!

Kreu i opozitës Lulzim Basha gjatë një takimi që pati sot me disa qytetarë të Tiranës, ka bërë thirrje edhe një herë që të bashkohen në protestën e ditës së nesërme. Gjatë fjalës së tij para qytetarëve ai tha se Rama sot si dhe datën e protestës, zgjodhi që të largohet për në Vlorë, por […]

Protesta, Kryemadhi: E gjithë Tirana do vërshojë në shesh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se nesër do të jetë dita e qytetarëve dhe jo e politikës. Sipas saj, nesër para kryeministrisë do të jenë shqiptarët që nuk duhet të lejojnë qeverinë e kriminalizuar të marr peng të ardhmen
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Protesta, Kryemadhi: E gjithë Tirana do vërshojë në shesh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se nesër do të jetë dita e qytetarëve dhe jo e politikës. Sipas saj, nesër para kryeministrisë do të jenë shqiptarët që nuk duhet të lejojnë qeverinë e kriminalizuar të marr peng të ardhmen e Shqipërisë. “Nesër e gjithë opozita del si qytetare. Edhe unë dal si qytetare, […]

Get more results via ClueGoal