Albania
MapoList


Tusk: Evropa e ka radhën, Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten

“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste përkujtoi në Marrë

Enver Bajri dhe Emrah Plaku të piketuarit e radhës nga OFL, u kërkohet plotësimi i formularit

Vijon Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime
24 ore lajme

Enver Bajri dhe Emrah Plaku të piketuarit e radhës nga OFL, u kërkohet plotësimi i formularit

Vijon Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të ...

OKB nis hetimet për Qeverinë shqiptare, kërkohet urgjentisht informacion mbi dëbimin e shtetasve turq Çelik e Simsek

Një hetim ka nisur për Qeverinë shqiptare për procedurat e ekstradimit të dy shtetasve turq, Selami Simsek dhe Harun Çelik nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Me anë të një komunikate zyrtare, përcjellë qeverisë shqiptare më 20 mars 2020 nga
24 ore lajme

OKB nis hetimet për Qeverinë shqiptare, kërkohet urgjentisht informacion mbi dëbimin e shtetasve turq Çelik e Simsek

Një hetim ka nisur për Qeverinë shqiptare për procedurat e ekstradimit të dy shtetasve turq, Selami Simsek dhe Harun Çelik nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Me anë të një komunikate zyrtare, përcjellë qeverisë shqiptare më 20 mars 2020 nga Grupi i Punës i OKB-së kundër Zhdukjeve me Forcë, Grupi i Punës mbi Ndalimet Arbitrare, ...

Green Mobility nga Coca-Cola Bottling Shqipëria: “Roli ynë për një Shqipëri më të gjelbër”

Coca – Cola Bottling Shqipëria prezanton flotën e saj 56 makina – 100% elektrike, të cilat do të sjellin reduktimin e 178 ton CO2 të emetuar çdo vit, sasi kjo e barabartë me përthithjen që kryejnë 13,327 pemë në vit. “Green Mobility” ësht
24 ore lajme

Green Mobility nga Coca-Cola Bottling Shqipëria: “Roli ynë për një Shqipëri më të gjelbër”

Coca – Cola Bottling Shqipëria prezanton flotën e saj 56 makina – 100% elektrike, të cilat do të sjellin reduktimin e 178 ton CO2 të emetuar çdo vit, sasi kjo e barabartë me përthithjen që kryejnë 13,327 pemë në vit. “Green Mobility” është një nismë e financuar tërësisht nga Coca-Cola Bottling Shqipëria, e cila synon ...

164 punëtorë infektohen me koronavirus, mbyllet miniera më e thellë e arit në botë

Fill pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar punën. Ndonëse puna në minierë funksionoi me një kapacitet rreth 50%, pas shfaqjes së rasteve shumë pu
24 ore lajme

164 punëtorë infektohen me koronavirus, mbyllet miniera më e thellë e arit në botë

Fill pasi 164 minatorë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, miniera më e thellë e arit në botë, Mponeng, në Afrikën e Jugut, ka pezulluar punën. Ndonëse puna në minierë funksionoi me një kapacitet rreth 50%, pas shfaqjes së rasteve shumë punonjës ngiten shqetësimin mbi sigurinë e tyre, ndërsa shumica rezultuan pozitivë. BBC shkruan se sipas ...

Thirrja e dytë në IPARD II/ 371 aplikime me vlerë investimi 82,4 milionë euro

Në thirrjen e dytë të Programit IPARD II kanë aplikuar 371 fermerë e agropërpunues, me një vlerë totale investimi të projekteve të tyre, në shumën e 82,4 milionë eurove. Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, (AZHBR) bën të ditur se, numri
24 ore lajme

Thirrja e dytë në IPARD II/ 371 aplikime me vlerë investimi 82,4 milionë euro

Në thirrjen e dytë të Programit IPARD II kanë aplikuar 371 fermerë e agropërpunues, me një vlerë totale investimi të projekteve të tyre, në shumën e 82,4 milionë eurove. Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, (AZHBR) bën të ditur se, numri më i  madh i aplikimeve është për Masën 1: “Investimet në asetet fizike të ...

Meta thirrje: Të krijojmë një front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë

Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për krijimin e një fronti të përbashkët për rivendosjen e demokracisë. Në një status në rrjetin social Facebook, zoti Meta shkruan se “Shembja brutale e Teatrit Kombëtar, ka indinjuar jo vetëm artistët n
24 ore lajme

Meta thirrje: Të krijojmë një front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë

Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për krijimin e një fronti të përbashkët për rivendosjen e demokracisë. Në një status në rrjetin social Facebook, zoti Meta shkruan se “Shembja brutale e Teatrit Kombëtar, ka indinjuar jo vetëm artistët në Shqipëri, por edhe në Europë, të cilët revoltën e tyre kundër dhunës dhe barbarisë ndaj trashëgimisë ...

Ministri i Ekonomisë i Francës: “Renault mund të mbyllet plotësisht”

Ministri i Ekonomisë i Francës, Bruno Le Maire, tha se marka franceze e automjeteve Renault, është duke përjetuar probleme serioze financiare për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19) dhe se mund të mbyllet plotësisht. Le Maire, pë
24 ore lajme

Ministri i Ekonomisë i Francës: “Renault mund të mbyllet plotësisht”

Ministri i Ekonomisë i Francës, Bruno Le Maire, tha se marka franceze e automjeteve Renault, është duke përjetuar probleme serioze financiare për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19) dhe se mund të mbyllet plotësisht. Le Maire, për radion Europe 1, dha deklarata rreth Renault. Ai theksoi se Renault është duke përjetuar probleme serioze ...

Standarde të reja dhe mbrojtje e shëndetit/ Hapje pjesë-pjesë e linjave të transportit publik

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “deri në fund të muajit do të kemi strategjinë e re për transportin publik dhe do t’i hapim pjesë-pjesë linjat e transportit publik”. “Ne do të vëmë në jetë një reformë tërësore të këtij sektori
24 ore lajme

Standarde të reja dhe mbrojtje e shëndetit/ Hapje pjesë-pjesë e linjave të transportit publik

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “deri në fund të muajit do të kemi strategjinë e re për transportin publik dhe do t’i hapim pjesë-pjesë linjat e transportit publik”. “Ne do të vëmë në jetë një reformë tërësore të këtij sektori me një pjesëmarrje direkte të shtetit në garantimin e standardeve të reja, jo thjesht ...

Nga 1 qershori hapen kufijtë tokësorë për lëvizjen e shqiptarëve

Nga e hëna, 1 qershor, Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët për të gjithë shqiptarët, qofshin me pasaportë të Shqipërisë, me pasaportë të Kosovës, të Maqedonisë së Veriut apo Malit të Zi. Lajmin e bëri të ditur sot kryemin
24 ore lajme

Nga 1 qershori hapen kufijtë tokësorë për lëvizjen e shqiptarëve

Nga e hëna, 1 qershor, Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët për të gjithë shqiptarët, qofshin me pasaportë të Shqipërisë, me pasaportë të Kosovës, të Maqedonisë së Veriut apo Malit të Zi. Lajmin e bëri të ditur sot kryeministri Edi Rama, i cili tha se “ne do të vazhdojmë t’u bëjmë thirrje pa ...

Rama: Plani i ri kombëtar i rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se qeverie tij po përgatit planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale. “Shumë shpejt do të paraqesim planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale me qëllim që 4 mujori i fund
24 ore lajme

Rama: Plani i ri kombëtar i rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se qeverie tij po përgatit planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale. “Shumë shpejt do të paraqesim planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale me qëllim që 4 mujori i fundit të këtij viti të kthejë normalitetin e të ardhurave për familjet, ekonominë dhe ...

Yuri Kim me deklaratë të fortë: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat, në një kohë që mbërriti në Komisionin e Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, duke u shprehur se reforma në drejtësi dh
24 ore lajme

Yuri Kim me deklaratë të fortë: Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat, në një kohë që mbërriti në Komisionin e Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, duke u shprehur se reforma në drejtësi dhe reforma zgjedhore janë të domosdoshme që Shqipëria të mund të hyjë në ...

Akuzat për falsifikim dokumentesh dhe pezullimi nga detyra, shtyhet seanca ndaj Luan Dacit

Është shtyrë seanca ndaj Luan Dacit nga KPA, ajo do të zhvillohet të dielën. Gjykata ka kërkuar që Daci të ishte i pranishëm në seancë. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka regjistruar më herët procedi
24 ore lajme

Akuzat për falsifikim dokumentesh dhe pezullimi nga detyra, shtyhet seanca ndaj Luan Dacit

Është shtyrë seanca ndaj Luan Dacit nga KPA, ajo do të zhvillohet të dielën. Gjykata ka kërkuar që Daci të ishte i pranishëm në seancë. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka regjistruar më herët procedimin penal për gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci për veprën penale ″Falsifikimi ...

Të fusësh nga dritarja, ata që dolën nga dera

Nga Skënder Minxhozi Nuk ka asnjë dyshim që ndër të gjithë ata që drejtojnë sot opozitën politike në Shqipëri, Ilir Meta ka nuhatjen, pozitën dhe kapacitetet e duhura, që ta kuptojë më mirë se kushdo tjetër gradën e fundit në të cilën ka
24 ore lajme

Të fusësh nga dritarja, ata që dolën nga dera

Nga Skënder Minxhozi Nuk ka asnjë dyshim që ndër të gjithë ata që drejtojnë sot opozitën politike në Shqipëri, Ilir Meta ka nuhatjen, pozitën dhe kapacitetet e duhura, që ta kuptojë më mirë se kushdo tjetër gradën e fundit në të cilën ka rënë opozitarizmi zyrtar në këtë vend, pas degies së mandateve parlamentare vitin ...

Shembja e Teatrit/ Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë çështjen

Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit. Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar çështjen në Prokurorinë e Posaçm
24 ore lajme

Shembja e Teatrit/ Caktohet prokurori i SPAK që do hetojë çështjen

Ervin Kondili do të jetë prokurori i SPAK që do të hetojë çështjen e shembjes së Teatrit. Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, dhe dy protestave, Aleanca ka zgjedhur që të ndjekë rrugën ligjore, duke e dërguar çështjen në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar (SPAK). Përfaqësues të kësaj aleance priten të mbërrijnë ...

Pesë raste të reja, 13 të shëruar; 80% e të prekurve janë shëruar

Janë testuar 204 qytetarë si të dyshuar si të prekur me Covid19 dhe kanë rezultuar pozitivë 5 qytetarë, përkatësisht tre në Durrës dhe nga një rast në Tiranë e Krujë. Rastet e reja janë kontakte të personave që tashmë rezultojnë pozitivë
24 ore lajme

Pesë raste të reja, 13 të shëruar; 80% e të prekurve janë shëruar

Janë testuar 204 qytetarë si të dyshuar si të prekur me Covid19 dhe kanë rezultuar pozitivë 5 qytetarë, përkatësisht tre në Durrës dhe nga një rast në Tiranë e Krujë. Rastet e reja janë kontakte të personave që tashmë rezultojnë pozitivë, ndërkohë që po vazhdon hetimi epidemiologjik aktiv në terren. Listës të të shëruarve I ...

Tenderët: Bizneset ankimuan procedura me fond limit total 243 milionë euro

Operatorët ekonomikë që kanë vlerësuar se kushtet e vendosura në tendera nuk i trajtonin në mënyrë të barabartë, apo vlerësimi i ofertave nuk ishte i drejtë, kanë paraqitur ankesë pranë Komsionit të Prokurimit Publik. Në total fondi limit p
24 ore lajme

Tenderët: Bizneset ankimuan procedura me fond limit total 243 milionë euro

Operatorët ekonomikë që kanë vlerësuar se kushtet e vendosura në tendera nuk i trajtonin në mënyrë të barabartë, apo vlerësimi i ofertave nuk ishte i drejtë, kanë paraqitur ankesë pranë Komsionit të Prokurimit Publik. Në total fondi limit për të gjithë procedurat e ankimuara është mbi 243 milionë euro çka përbën 27 për qind të ...

Tejkalimi i qëndrimit në Greqi për shkak të COVID-19/ Rama: Në rast mosanulimi të gjobave për shqiptarët nga autoritetet greke, i rimbursojmë 100%

Autoritetet greke do të rishikojnë të gjitha gjobat e vendosura gjatë kohës së pandemisë COVID-19 në ngarkim të shqiptarëve që u penalizuan nga pamundësia për të lëvizur për shkak të mbylljes së kufirit. Kryeministri Edi Rama përcolli sot n
24 ore lajme

Tejkalimi i qëndrimit në Greqi për shkak të COVID-19/ Rama: Në rast mosanulimi të gjobave për shqiptarët nga autoritetet greke, i rimbursojmë 100%

Autoritetet greke do të rishikojnë të gjitha gjobat e vendosura gjatë kohës së pandemisë COVID-19 në ngarkim të shqiptarëve që u penalizuan nga pamundësia për të lëvizur për shkak të mbylljes së kufirit. Kryeministri Edi Rama përcolli sot një lajm me rëndësi. “Zyra ime ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet greke, pas lajmit ...

Emrat/ OFL ‘zbarkon’ në Fier, kush janë 4 personat që duhet të justifikojnë pasurinë dhe akuzohen për drogë

Operacioni Forca e Ligjit, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë 4 personave në qytetin e Fierit. Mësohet se personat që tashmë do u duhet të justifikojnë pasurinë e tyre janë – Fredi Genica, banues në Fie
24 ore lajme

Emrat/ OFL ‘zbarkon’ në Fier, kush janë 4 personat që duhet të justifikojnë pasurinë dhe akuzohen për drogë

Operacioni Forca e Ligjit, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë 4 personave në qytetin e Fierit. Mësohet se personat që tashmë do u duhet të justifikojnë pasurinë e tyre janë – Fredi Genica, banues në Fier, pasi Gjykata e Milanos, Itali, e ka dënuar me burg për veprën ...

Na ishte njehere nje teater!…

Sheme Bilbili ishte vjershėtor i njohur i atyre anėve. I bėnte njerėzit edhe pėr tė qeshur. Jo rrallė i fuste nė ca mendime bashkėfshatarėt qė s’dinin ē’tė thoshnin, ka apo nuk ka tė drejtė bilbili i maleve tona. Po ai kishte njė z
24 ore lajme

Na ishte njehere nje teater!…

Sheme Bilbili ishte vjershėtor i njohur i atyre anėve. I bėnte njerėzit edhe pėr tė qeshur. Jo rrallė i fuste nė ca mendime bashkėfshatarėt qė s’dinin ē’tė thoshnin, ka apo nuk ka tė drejtė bilbili i maleve tona. Po ai kishte njė zakon apo quaje ves qė para se tė shkruante me molidhe fjalėt e ...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 13 raste të reja, të gjitha në Durrës

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 260 qytetarë si të dyshuar si të prekur me Covid19 dhe kanë rezultuar pozitivë 13 qytetarë, të gjithë në Qarkun Durrës. Nga fillimi i epidemisë, 76% e të prekurve tashmë janë të shëruar Dr. Flutura Beq
24 ore lajme

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 13 raste të reja, të gjitha në Durrës

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 260 qytetarë si të dyshuar si të prekur me Covid19 dhe kanë rezultuar pozitivë 13 qytetarë, të gjithë në Qarkun Durrës. Nga fillimi i epidemisë, 76% e të prekurve tashmë janë të shëruar Dr. Flutura Beqo nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dha detajet: Ju bëjmë me ...

Prishja e teatrit, reagon Meta: Një damkë e zezë për MAFIEN në pushtet

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas prishjes së Teatrit Kombëtar duke konsideruar si “një damkë e zezë për MAFIEN në pushtet”. “Pak orë më parë, në kulmin e errësirës, MAFIA urdhëroi shkatërrimin, jo vetëm të një prej monumenteve të t
24 ore lajme

Prishja e teatrit, reagon Meta: Një damkë e zezë për MAFIEN në pushtet

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas prishjes së Teatrit Kombëtar duke konsideruar si “një damkë e zezë për MAFIEN në pushtet”. “Pak orë më parë, në kulmin e errësirës, MAFIA urdhëroi shkatërrimin, jo vetëm të një prej monumenteve të trashëgimisë kulturore më të rrezikuara të Europës, por edhe të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit ...

Shembja e Teatrit/Basha: Do mbledhim koalicionin për të ndërmarrë veprimet politike

Opozita jo parlamentare, grupi i artistëve që kundërshtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar si dhe aktivistët e shoqërisë civile, po protestojnë sot para godinës së Bashkisë së Tiranës. Ata kanë tentuar të thyejnë perimetrin e sigurisë të vend
24 ore lajme

Shembja e Teatrit/Basha: Do mbledhim koalicionin për të ndërmarrë veprimet politike

Opozita jo parlamentare, grupi i artistëve që kundërshtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar si dhe aktivistët e shoqërisë civile, po protestojnë sot para godinës së Bashkisë së Tiranës. Ata kanë tentuar të thyejnë perimetrin e sigurisë të vendosur nga Policia e Shtetit teksa punonjësit e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit po vijojnë me prishjen e godinës ...

Faqja e njohur italiane: Turizmi në Shqipëri do të jetë një histori suksesi

Në prag të sezonit veror dhe me një turizëm global në pikëpyetje për shkak të pandemisë, ne parashikojmë një të ardhme të suksesshme për turizmin shqiptar, shkruan Sara Perico e vadoinalbania.it, një operator turistik që promovon Shqipërinë
24 ore lajme

Faqja e njohur italiane: Turizmi në Shqipëri do të jetë një histori suksesi

Në prag të sezonit veror dhe me një turizëm global në pikëpyetje për shkak të pandemisë, ne parashikojmë një të ardhme të suksesshme për turizmin shqiptar, shkruan Sara Perico e vadoinalbania.it, një operator turistik që promovon Shqipërinë në Itali dhe që kryesisht është i përqendruar në turizmin kulturor, natyralist dhe mjedisor. ”Në janar ishim bërë ...

Reforma nė Dretėsi nė vendnumėro! Nė 4 vjet asnjė funksionar i korruptuar i dėnuar?!

Populli e priti me shumė dashamirėsi dhe gėzim iniciativėn e SHBA-sė pėr reformėn nė drejtėsi. E vlerėsova si njė dhuratė tė madhe qė na vinte pėrtej oqeanit pėr tė ēliruar, mė nė fund, Shqipėrinė nga kasta e udhėheqėsve tė korruptua
24 ore lajme

Reforma nė Dretėsi nė vendnumėro! Nė 4 vjet asnjė funksionar i korruptuar i dėnuar?!

Populli e priti me shumė dashamirėsi dhe gėzim iniciativėn e SHBA-sė pėr reformėn nė drejtėsi. E vlerėsova si njė dhuratė tė madhe qė na vinte pėrtej oqeanit pėr tė ēliruar, mė nė fund, Shqipėrinė nga kasta e udhėheqėsve tė korruptuar tė PD-sė dhe PS-sė, plus LSI-nė, ose anasjelltas, sepse ato na kanė qeverisur qė pas ...

COVID-19/ Regjistrohen 17 raste të reja në vend, shkon në 933 numri i të prekurve

17 raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin tonë. Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë ku ka njoftuar se nga 933 të infektuar që nga fillimi i Covid-19 në vendin tonë 77% e tyr
24 ore lajme

COVID-19/ Regjistrohen 17 raste të reja në vend, shkon në 933 numri i të prekurve

17 raste të reja janë konfirmuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin tonë. Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë ku ka njoftuar se nga 933 të infektuar që nga fillimi i Covid-19 në vendin tonë 77% e tyre janë shëruar. Tashmë në të gjithë Shqipërinë janë 188 ...

Dorëzohet pas tre vitesh në arrati ish-shefi i policisë Vlorë, Jaeld Çela

Jaeld Çela, ish-shefi i Policisë së Vlorës është vetëdorëzuar ditën e sotme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë. Çela është dënuar për  “shpërdorim detyre” me 3 vite dhe 4 muaj burg po aq saç u dënua ish ministri Saimir Tahiri
24 ore lajme

Dorëzohet pas tre vitesh në arrati ish-shefi i policisë Vlorë, Jaeld Çela

Jaeld Çela, ish-shefi i Policisë së Vlorës është vetëdorëzuar ditën e sotme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë. Çela është dënuar për  “shpërdorim detyre” me 3 vite dhe 4 muaj burg po aq saç u dënua ish ministri Saimir Tahiri, por ish-shefi i policisë duhet t’i bëjë burg pasi i është shmangur drejtësisë, ndërsa Tahirit ...

Rama për gazetën spanjolle “El Periodico”: BE projekt i jashtëzakonshëm dhe alternativa e vetme

Takimi me kryeministrin Edi Rama është në orën 14:00. I përpiktë, kryeministri socialist shqiptar vendos të zhvillojë me ne një video-telefonatë nga zyra e tij në Tiranë, gati dy muaj pas një njoftimi të shumëpritur që erdhi në mes të krizë
24 ore lajme

Rama për gazetën spanjolle “El Periodico”: BE projekt i jashtëzakonshëm dhe alternativa e vetme

Takimi me kryeministrin Edi Rama është në orën 14:00. I përpiktë, kryeministri socialist shqiptar vendos të zhvillojë me ne një video-telefonatë nga zyra e tij në Tiranë, gati dy muaj pas një njoftimi të shumëpritur që erdhi në mes të krizës së koronavirusit. Ishte drita jeshile e 27 vendeve anëtare të BE-së për fillimin e ...

AMA pergenjeshton lajmin per mbylljen e televizionit Ora news

Autoriteti i Mediave Audiovizive , ne nje njoftim per shtypin pergenjeshtron lajmin e perhapur sot sikur eshte marre nje vendim per mbylljen e aktivitetit te televizionit Ora News. Ne njoftim thuhet se ” Nisur nga informacione dhe formulime të ndryshm
24 ore lajme

AMA pergenjeshton lajmin per mbylljen e televizionit Ora news

Autoriteti i Mediave Audiovizive , ne nje njoftim per shtypin pergenjeshtron lajmin e perhapur sot sikur eshte marre nje vendim per mbylljen e aktivitetit te televizionit Ora News. Ne njoftim thuhet se ” Nisur nga informacione dhe formulime të ndryshme mediatike, mbi vendimarrje të Autoritetit të Mediave Audiovizive, AMA dhe Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor, ISHSH, për ...

Nga Roza Anagnosti te Bujar Asqeriu, 136 artistët që kundërshtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar

136 artistë e këngëtarë janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, duke kërkuar vetëm restaurim të godinës. Lista e plotë e emrave është publikuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku mes tyre janë edhe aktorë të mëdhenj të skenës shqi
24 ore lajme

Nga Roza Anagnosti te Bujar Asqeriu, 136 artistët që kundërshtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar

136 artistë e këngëtarë janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, duke kërkuar vetëm restaurim të godinës. Lista e plotë e emrave është publikuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku mes tyre janë edhe aktorë të mëdhenj të skenës shqiptare, si Roza Anagnosti, Justina Aliaj, Gulielm Radoja, etj. “Artistët e teatrit, filmit, muzikës dhe përkthyesit, ...

Sejko: Si po e lufton Banka e Shqipërisë krizën, pse nuk “hedhim para me helikopter”

Intervistë e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko: I kemi të gjitha potencialet për të kaluar me sukses këtë test. Banka e Shqipërisë ka qenë aktive në ndërhyrjet e saj për të lehtësuar pasojat e krizës që po shkakton në ekon
24 ore lajme

Sejko: Si po e lufton Banka e Shqipërisë krizën, pse nuk “hedhim para me helikopter”

Intervistë e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko: I kemi të gjitha potencialet për të kaluar me sukses këtë test. Banka e Shqipërisë ka qenë aktive në ndërhyrjet e saj për të lehtësuar pasojat e krizës që po shkakton në ekonomi kufizimi i aktiviteteve për të frenuar përhapjen e infeksionit të Covid-19. Ulja e ...

OFL zbarkon në Korçë e Pogradec

Operacioni Forca e Ligjit (OFL), ka zbarkuar sot në qytetet Pogradec e Korçë, ku i ka kërkuar të justifikojnë brenda 48 orëve pasuritë e tyre katër subjekteve. OFL i ka dërguar kërkesë për deklarim pasurie Erjon Llapushit, Arben Pilinçint, Theod
24 ore lajme

OFL zbarkon në Korçë e Pogradec

Operacioni Forca e Ligjit (OFL), ka zbarkuar sot në qytetet Pogradec e Korçë, ku i ka kërkuar të justifikojnë brenda 48 orëve pasuritë e tyre katër subjekteve. OFL i ka dërguar kërkesë për deklarim pasurie Erjon Llapushit, Arben Pilinçint, Theodhor Dhamons dhe Vangjel Zgurint. Njoftimi i plotë i Policisë: Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e ...

“Votimi për Teatrin u bë me postë elektronike”/ Anëtari i Këshillit Bashkiak: Nëse opozita s’do kishte bojkotuar zgjedhjet, s’do kishte ndodhur

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës nga radhët e Bindjes Demokratike Fabian Topollaj tregon si u mor vendimi për prishjen e Teatrit Kombëtar. Ai thotë se Erion Veliaj teatrin e prishi dje me një e-mail. Por si u zhvillua mbledhja? Topollaj sqaro
24 ore lajme

“Votimi për Teatrin u bë me postë elektronike”/ Anëtari i Këshillit Bashkiak: Nëse opozita s’do kishte bojkotuar zgjedhjet, s’do kishte ndodhur

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës nga radhët e Bindjes Demokratike Fabian Topollaj tregon si u mor vendimi për prishjen e Teatrit Kombëtar. Ai thotë se Erion Veliaj teatrin e prishi dje me një e-mail. Por si u zhvillua mbledhja? Topollaj sqaron se mëngjesin e 13 majit në postën e tij elektronike i kishte shkuar ...

Shembja e Teatrit, Meta: Provokim serioz për paqen sociale, një marrëzi e jashtëzakonshme

Ilir Meta ka reaguar sërish nga Kavaja lidhur me vendimin e Keshillit Bashkiak për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. “Kam një apel për të qenë kaq të vëmendshëm dhe të përgjegjshëm për të mbrojtur trashëgiminë kulturore të e vendi
24 ore lajme

Shembja e Teatrit, Meta: Provokim serioz për paqen sociale, një marrëzi e jashtëzakonshme

Ilir Meta ka reaguar sërish nga Kavaja lidhur me vendimin e Keshillit Bashkiak për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. “Kam një apel për të qenë kaq të vëmendshëm dhe të përgjegjshëm për të mbrojtur trashëgiminë kulturore të e vendit si asnjëherë tjetër sepse dihet që çdo humbje është e parikuperueshme edhe është një cenim ...

CoVid-19/ Rritet numri i të infektuarve, 18 raste pozitive në 24 orët e fundit, 11 janë vetëm në Tiranë

Rritet numri i të infektuarve në vendin tonë. 18 raste pozitive janë konfirmuar në 24 orët e fundit. 11 prej të cilave vetëm në Tiranë, 4 në Krujë, 2 në Berat dhe 1 në Durrës. Të shëruar janë 6 qytetarë. Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Sh
24 ore lajme

CoVid-19/ Rritet numri i të infektuarve, 18 raste pozitive në 24 orët e fundit, 11 janë vetëm në Tiranë

Rritet numri i të infektuarve në vendin tonë. 18 raste pozitive janë konfirmuar në 24 orët e fundit. 11 prej të cilave vetëm në Tiranë, 4 në Krujë, 2 në Berat dhe 1 në Durrës. Të shëruar janë 6 qytetarë. Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Ju bëjmë me dije të ...

“E keni kthyer Kushtetutën si prostituta Amsterdami”/ Gjoni: Pse ka frikë Edi Rama nga listat e hapura elektorale?

Nga foltorja e Kuvendit, deputeti Ralf Gjoni deklaroi se nuk do ta votojnë reformën zgjedhore, që sipas tij po e gatuan mazhoranca dhe opozita jashtëparlamentare. Teksa u ndal te ndryshimi i sistemit, ai tha se Rama ka frikë nga listat e hapura. “Çdo
24 ore lajme

“E keni kthyer Kushtetutën si prostituta Amsterdami”/ Gjoni: Pse ka frikë Edi Rama nga listat e hapura elektorale?

Nga foltorja e Kuvendit, deputeti Ralf Gjoni deklaroi se nuk do ta votojnë reformën zgjedhore, që sipas tij po e gatuan mazhoranca dhe opozita jashtëparlamentare. Teksa u ndal te ndryshimi i sistemit, ai tha se Rama ka frikë nga listat e hapura. “Çdo shqiptar i ndershëm, që nuk i përket komunitetit të lëpirave partiakë, sot ...

Get more results via ClueGoal