Welkom in dit liveblog. Mijn naam is Rypke Bakker en ik houd je op de hoogte van alle ontwikkelingen in de wedstrijd sc Heerenveen-Almere City, het enige Eredivisieduel van vanavond. Veel plezier!
Max Verstappen heeft zaterdag verrassend poleposition veroverd voor de Grand Prix van Saoedi-Arabië. De Nederlander was nipt sneller dan McLaren-coureur Oscar Piastri en mag zondag als eerste aan de race beginnen. WK-leider Lando Norris crashte en start de GP als tiende.
Ian Maatsen heeft Aston Villa zaterdag aan een overwinning geholpen in de Premier League. De Oranje-international scoorde bij een 4-1-zege op Newcastle United. Bij Bournemouth baarde Justin Kluivert opzien door de broek van een tegenstander naar beneden te trekken.
Manchester City heeft zaterdag een late overwinning geboekt op bezoek bij Everton (2-0). Door de zege blijft de titelverdediger dit weekend in de top vijf van de Premier League en daarmee op koers voor een Champions Leeague-ticket.
Feyenoord wil Eredivisie-topscorer Sem Steijn snel overnemen van FC Twente. De Rotterdammers hebben volgens VI geïnformeerd naar de aanvallende middenvelder en hebben volgens De Telegraaf al een bod uitgebracht.
Richard Verschoor heeft zaterdag naast de zege gegrepen in de Formule 2-sprintrace in het Saoedische Jeddah. De Nederlander kwam als eerste over de finish, maar eindigde door een tijdstraf als vierde.
Jarenlang wist niemand hoe diep Fleur Bloemen (15) werd geraakt door pesten. Totdat het twaalf jaar geleden te laat was. Vandaag, op de Landelijke Dag tegen Pesten, deelt moeder Anneke haar verhaal. «'We zijn ons meisje kwijt', hoorde ik mijn man zeggen.»
Brighton & Hove Albion-verdediger Jan Paul van Hecke heeft zaterdag een flinke hoofdblessure opgelopen in de Premier League-wedstrijd tegen Brentford FC. De Oranje-international ging diep in de extra tijd per brancard van het veld.
FC Barcelona heeft zaterdag op de valreep een spektakelstuk in La Liga gewonnen. De koploper won met 4-3 van Celta de Vigo ondanks een fout van Frenkie de Jong in een jubileumduel.
De Russische president Vladimir Poetin heeft een wapenstilstand in Oekraïne afgekondigd voor de paasdagen. Het Kremlin zegt dat de Russische troepen zaterdag om 18.00 uur (lokale tijd) de wapens neerleggen. Dat duurt volgens Rusland tot zondag 23.00 uur.
De Amerikaanse regering moet zes transgender personen een paspoort te verstrekken met daarop het gender waarmee zij zichzelf identificeren. Dat heeft een rechter in het Amerikaanse Boston vrijdag bepaald.
Max Verstappen is zaterdag als vierde geëindigd in de derde vrije training voor de Grand Prix van Saoedi-Arabië. De McLaren-coureurs waren weer eens met afstand het snelst.
Suzan Lamens is er zaterdag in Rouen niet in geslaagd voor het eerst dit seizoen een WTA-finale te bereiken. De Zuid-Hollandse verloor in de halve finales op het Franse gravel van de Servische Olga Danilovic: 4-6 en 4-6.
Karsu is bevallen van haar eerste kind. Haar zoontje, dat op 11 april is geboren, heet Blues Dönmez Schrama.
Hesterine de Reus vertrekt al na dit seizoen als trainer van Ajax Vrouwen. De Reus begon afgelopen zomer bij de Amsterdammers en had een contract tot het einde van volgend seizoen.
De eerste halve finale van de Champions League Vrouwen staat vandaag op het programma. Bij Arsenal en Olympique Lyonnais staan er meerdere Nederlandse speelsters op het veld. Bekijk hier de tussenstand.
De Verenigde Staten en Iran vervolgen zaterdag hun gesprekken over het nucleaire programma van Iran. Delegaties van de twee landen ontmoeten elkaar in Rome. Er vonden vorige week ook al gesprekken plaats.
Meerdere leden van de oppositie in Tunesië zijn veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen, meldt het Tunesische staatspersbureau TAP volgens persbureau AMP. Ze zijn veroordeeld voor samenspanning tegen de staatsveiligheid. Ze kregen straffen van 13 tot 66 jaar.
NSC-leider Pieter Omtzigt heeft vrijdagavond zijn afscheid van de Haagse politiek aangekondigd. In een video op X laat Omtzigt weten dat hij niet van zijn burn-out kan herstellen zolang hij actief is in de landelijke politiek.
Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar vochten dit voorjaar drie fraaie duels uit, maar zondag komt er geen vierde in de Amstel Gold Race. Is het een probleem voor het wielrennen dat de beste renners elkaar zo weinig treffen?
De Europese Unie gaat Apple en Meta voorlopig nog geen boetes geven voor het schenden van de Digital Markets Act, beweert The Wall Street Journal. De EU zou eerst de onderhandelingen met de Amerikaanse president Trump over een mogelijke handelsdeal willen afwachten.
S10 moet wegens privéomstandigheden haar optredens op Paaspop afzeggen, meldt het festival zaterdag op Instagram. De zangeres zou zondag twee optredens verzorgen: een soloshow en een dj-set met Froukje.
Afgelopen maand kwamen er fors minder bezoekers uit het buitenland naar de Verenigde Staten vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Met name Canadezen, Britten en Duitsers laten het afweten. Hierdoor dreigt een stropt voor de Amerikaanse toeristische sector.
Zaterdagochtend geldt in de provincies Groningen en Flevoland code geel vanwege mist. Heel hardnekkig is de mist niet, want al snel breekt de zon door. In rest van het land begint de dag zonnig. Ook de middag en avond zijn overwegend stralend.
Peer Koopmeiners beleefde als fan meerdere KNVB-bekerfinales van AZ. Maandag speelt hij tegen Go Ahead Eagles zijn eerste finale. Een interview over huilen op de tribune, de afgeketste transfer naar FC Porto en de belangrijkste wedstrijd van zijn carrière.
Kilmar Abrego Garcia, die onterecht uit de VS werd uitgezet naar San Salvador, raakte getraumatiseerd in een beruchte gevangenis voor terroristen. Dat zei hij tegen de Democratische senator Chris Van Hollen, die hem opzocht. Inmiddels verblijft in een ander detentiecentrum.
Sifan Hassan krijgt volgende week zondag met twee concurrenten minder te maken bij de marathon van Londen. Zowel de wereldrecordhouder als de winnares van vorig jaar is er niet bij.
Een terriër onder de Nederlandse parlementariërs, maar ook iemand die sinds 2021 met zijn gezondheid worstelt. Pieter Omtzigt liet het CDA berooid achter, zette het politieke landschap met de oprichting van NSC op zijn kop en verlaat nu definitief de Nederlandse politiek.