Liderul Hezbollah Naim Qassem cataloghează acordul‑cadru SUA–Israel–Liban drept „o greșeală gravă” și „o abandonare a suveranității”
newsare.net
Liderul Hezbollah, Naim Qassem, a denunţat sâmbătă acordul‑cadru semnat cu o zi înainte între Liban și Israel, sub medierea Statelor Unite, calificându‑l drept „o greşeală gravă” și declarându‑l „nul şi neavenit”.Liderul Hezbollah Naim Qassem cataloghează acordul‑cadru SUA–Israel–Liban drept „o greșeală gravă” și „o abandonare a suveranității”
Liderul Hezbollah, Naim Qassem, a denunţat sâmbătă acordul‑cadru semnat cu o zi înainte între Liban și Israel, sub medierea Statelor Unite, calificându‑l drept „o greşeală gravă” și declarându‑l „nul şi neavenit”. Read more














