U blizini pružnog prelaza u Valjevu žena (66) je zadobila povrede.
Užasna saobraćajna nesreća dogodila se u utorak popodne u blizini mesta Sittendorf, u Bečkoj šumi. U nesreći je skroz stradao auto od 130.000 evra, a tri maloletnika su zadobila povrede, od čega jedan teže.
Novi paket sankcija Evropske unije protiv Rusije potrebno je analizirati da bi se minimizirale njegove posledice, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol predsednika Rusije Vladimira Putina.
Dalibor Mandić osuđen je upravo u Okružnom sudu Banjaluka na 30 godina zatvora zbog svirepog ubistva sugrađanina Ariela Bogdanovića.
Iz dana u dan pristiže hiljade snimaka. Na njima se vide uništeni ruski tenkovi, razorene haubice, napadi dronova, ponekad i smrt ruskih vojnika nakon vazdušnih napada. Svaki snimak se arhivira, analizira, a sada i vrednuje - u bodovima.
Danas u 11.05 časova voz je naleteo na za sada nepoznatu osobu, a obustavljen je saobraćaj na pruzi Divci - Valjevo, saopšteno je iz Srbijavoza.
Turistička sezona je u jeku, a kraj jula i početak avgusta mnogi izbegavaju za odmor upravo zbog uverenja da su tada cene aranžmana i smeštaja paprene. Ipak, domaće agencije su ovih dana prepune „last minute“ ponuda za letovanja i to najviše u Grčkoj, Turskoj i Crnoj Gori, ali i u Hrvatskoj, Italiji i na Kipru.
Arjan Rečković iz Podgorice sumnjiči se da je 16. maja u Staroj varoši u Podgorici sa 15 metaka ubio sugrađanina Igora Nedovića.
Kontraobaveštajna služba Bezbednosne službe Ukrajine (SBU) i Nacionalna policija uhapsile su ženu osumnjičenu da je ruski agent i da je pokušala da raznese regionalni vojni komesarijat u Odesi, saopštila je danas SBU.
Crnogorski premijer Milojko Spajić najoštrije je osudio fizički napad na predsednika Opštine Budva Nikolu Jovanovića, i dodao da očekuje hitnu reakciju nadležnih institucija.
Devet osoba juče je povređeno u jezivoj saobraćajnoj nesreći u centru Novog Sada, a očevici su opisali da je sudar gradskog autobusa i automobila marke «audi» bosanskih registraskih oznaka bio silovit.
Sirijske snage bezbednosti se pripremaju za ponovno raspoređivanje u grad Sveida, gde većinu čine Druzi, da bi ugušile sukobe između Druza i beduinskih plemena, izjavio je danas portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Sirije. Međutim, ubrzo nakon toga stigli su demanti.
Predsednik Opštine Budva Nikola Jovanović pretučen je u Budvi. Sve se dogodilo jutros dok je sedeo sa prijateljima, a u policiji je otkrio koga sumnjiči za napad.
Emisija «Late Show» sa Stivenom Kolberom biće ukinuta u maju, a mreža CBS je objavila da će je u potpunosti povući nakon 33 godine emitovanja.
Republika Srbija nalazi se četvrtu godinu zaredom u grupi zemalja sa adekvatnim kapacitetima i prosečnom opterećenošću kad je u pitanju smeštaj osuđenih i pritvorenih lica, pokazuje najnoviji izveštaj Saveta Evrope (SE).
Zbog izvođenja radova na raskrsnici ulica Lole Ribara i Radnih akcija u Železniku više linija gradskog prevoza danas menja svoju trasu.
Jutros je na mostu Gazela došlo do lančanog sudara u kojem su učestvovala četiri vozila.
Evropska unija ostaje u potpunosti posvećena koračanju rame uz rame sa Srbijom na njenom putu ka članstvu u Uniji, to je poruka odlazećeg ambasadora i šefa Delegacije Evropske unije u Srbiji Emanuela Žiofra, saopšteno je iz te delegacije.
Ogroman metalni prsten pao je s neba u jedno selo u Keniji, jugoistočno od Najrobija, i privukao pažnju ne samo lokalnog stanovništva već i astronoma i drugih naučnika.
U selu Čalma kod Sremske Mitrovice dogodila se pucnjava oko 23.30 sati zbog koje je policija privela mladića (26), potvrđeno je nezvanično za «Blic».
Žena od 26 godina starosti zadobila je lakše povrede u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila protekle noći u Beogradu, rečeno je jutros u službi Hitne pomoći.
Na većini graničnih prelaza i naplatnih rampi jutros nema dužih zadržavanja, dok se kamioni na izlazu iz zemlje na Batrovcima zadržavaju čak pet sati, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
“Protesti u Srbiji: Troje privedenih na blokadi kod Sajma pušteno”; “Za jedne “sastanak odbačenih”, drugima studenti nisu jasni: Šta je kome doneo okrugli sto NPS”; “Marta Kos: Srbija sporo napreduje u ključnoj oblasti vladavine prava, moguć klaster 3 tokom jeseni”.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa periodima sunčanog vremena i uglavnom suvo, sa temperaturama od 12 do 29 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Zbirka pisama poklonjenih Džefriјu Epstaјnu za njegov 50. rođendan 2003. godine sadržala јe poruku sa imenom Donalda Trampa i obrisom gole žene, prema izveštaјu Volstrit žurnala obјavljenom u četvrtak.
Posle kratkotrajnog predaha od tropskih temperatura, uz nestabilno i svežije vreme sa pljuskovima i grmljavinom, u Srbiju se vraća topli talas i za nekoliko dana očekuje se da temperatura skoči za čitavih 20 stepeni! Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) je upozorio na jače otopljenje od 20. jula i da se već od subote 19. jula očekuje nagli porast temperature pa će u nedelju i početkom naredne sedmice do 22. jula ponovo biti veoma toplo, u većini mesta od 34 do 40 stepeni!
Na tek završenoj 57. Međunarodnoj olimpijadi iz hemije održanoj u Dubaiju, učenici iz Srbije osvojili su četiri medalje - jednu srebrnu i tri bronzane. Srebrnu medalju na ovom najznačajnijem svetskom takmičenju iz hemije osvojio je učenik Matematičke gimnazije Janko Popović, a bronzane medalje osvojili su Andrej Drobnjaković, učenik Matematičke gimnazije, Uroš Mladenović, učenik Gimnazije iz Kruševca, i Luka Švraka, đak Gimnazije “Isidora Sekulić”.
Nakon što je privremeno odlučila da uvede pojačane granične kontrole, Poljska je postala 12. zemlja Evropske unije koja se odlučila na ovaj korak. Većina zemalja kao zvaničan razlog navodi bezbednost i zaustavljanje priliva ilegalnih migranata. Iako su ove mere prema Šengenskom sporazumu dozvoljene, njihovo produžavanje zabrinjava i građane i institucije u Briselu.
Prijemni ispiti za upis na fakultete Univerziteta u Beogradu ove godine biće održani krajem jula. Dok će se prijemni na nekim fakultetima održati u matičnim zgradama, na nekim će se po prvi put, zbog specifičnih okolnosti studentskih blokada, ali i mogućeg većeg interesovanja, prijemni održati na prostoru Beogradskog sajma.
Zdravko Bilić, muškarac poreklom iz Hrvatske, ubijen je nedavno ispred vile u Australiji u kojoj je živeo sa suprugom koja je vlasnica kozmetičke imperije. Njegovo telo je pronađeno na prilazu, a kasnije se ispostavilo da su ga ubili tinejdžeri od 15 i 17 godina, i to zbog - pljačke.
Veljko Belivuk među prvima je dobio zadatak da izvrši likvidaciju Alana Kožara i Damira Hadžića na Krfu, ali se povukao jer mu je, kako je naveo, žena poslala papire za razvod, otkrila je «Skaj» prepiska. Zbog toga su naručioci ovog ubistva, Darko Šarić i Radoje Zvicer morali da angažuju Filipa Kneževića, koji je u utorak ubijen u Barseloni ispred zgrade u kojoj je živeo, da izvrši krivično delo od kojeg je Velja Nevolja odustao.
Zavod za zaštitu prirode Srbije u saradnji sa Ministarstvom zaštite životne sredine i Institutom za zaštitu bilja i životnu sredinu aktivno učestvuje u suzbijanju i sprečavanju daljeg širenja invazivne divlje vrste Heracleum sosnowskyi koja se nastanila na teritoriji Beograda, tačnije u Pančevačkom ritu. Za «Blic» iz Ministarstvom zaštite životne sredine otkrivaju koje još opasne invazivne vrste su redovni stanovnici Srbije i gde su najviše rasprostranjene.
Više delova u Beogradu danas neće imati struju zbog izvođenja planiranih radova, a jedan deo biće i bez vode.
Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da će Ukrajina ''vrlo brzo'' dobiti rakete protivvazdušne odbrane, nakon odluke američkog predsednika Donalda Trampa da pojača ukrajinsko naoružanje.
Ivan Stanojević (41), bivši predsednik opštine Žitorađa, koji je sa četvoro saradnika iz opštinske uprave bio uhapšen 1.aprila 2025.godine, zbog sumnje da je, u postupku razmene imovine sa jednim privatnim licem iz Niša oštećen opštinski budžet za oko 3,5 miliona dinara, u daljem toku krivičnog postupka braniće se iz – kućnog pritvora i to bez nanogvice. Ovakvu odluku doneo Viši sud u Nišu, uprkos protivljenju niškog Višeg tužilaštva. Tužilaštvo je protiv petoro osumnjičenih podiglo i optužnicu ali ona još uvek nije potvrđena od strane suda.