Potpredsednica Narodne skupštine Marina Raguš izjavila je danas da je delegacija Evropskog parlamenta (EP) skratila sastanak sa poslanicima vladajuće koalicije i istakla da je to nezapamćeno nepoštovanje, navodeći da je neophodno da se promeni izvestilac za Srbiju jer je, kako je navela, Tonino Picula loš izbor zbog svoje neobjektivnosti.
Predstavnici opozicionih poslaničkih grupa danas su, nakon sastanka sa delegacijom Evropskog parlamenta (EP) u Skupštini Srbije, preneli da su na sastanku izneli kritike na račun vlasti, predloga pravosudnih zakona koji su u skupštinskoj proceduri, procesa izbora REM-a i govorili o navodnoj represiji nad građanima.
Živko Bakić (43), nekadašnji fudbaler Crvene Zvezde koji je ubijen 16.januara u blizini svoje kuće u Sopotu kada je napadač u njega ispalio više hitaca, sahranjen je danas na Novom bežanijskom groblju.
Pomoćnik ministra prosvete za predškolsko i osnovno obrazovanje Ivan Ćilerdžić izjavio je danas u Kraljevu, gde će se sastati sa direktorima osnovnih i srednjih škola iz Raškog okruga kako bi razgovarao o završnom ispitu i drugim aktuelnostima u obrazovno-vaspitnom sistemu, da će probni završni ispit biti organizovan 27. i 28. marta, ističući da je to prilika da se proceni trenutni nivo znanja učenika.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da drži Iran na oku i da se «masivna flota» vojnih brodova SAD kreće ka ovoj državi, ponavljajući pritom da se «nada da neće morati da upotrebe silu».
Avion ruske kompanije Azur Er izdao je danas signal za pomoć tokom leta iznad Kine i priprema se za neplanirano sletanje u Landžou.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se juče oko 19 časova u selu Skela kod Obrenovca u kojoj je teško povređen tinejdžer (16).
Tokom izvođenja radova na izgradnji gasnog kućnog priključka u zoni raskrsnice ulica Milana Blagojevića Španca i Blagojevićev prolaz (faza 2), od 24. do 26. januara doći će do promena u radu linije 34, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
Na putu kod Petrovca na Mlavi rano jutros došlo je do teške saobraćajne nesreće u kojoj je teško povređen vozač automobila. Kako saznajemo, a šta se može videti i na slikama sa lica mesta, automobil koji je vozio je smrskan!
Tematska sednica Vlade Republike Srbije, na kojoj će biti razmatrana ključna pitanja od strateškog značaja za Srbiju, biće održana u nedelju, 25. januara, a predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut na sednicu je pozvao i predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednicu Skupštine Anu Brnabić.
TikTok јe obјavio da јe prodao svoј većinski udeo u izuzetno popularnoј društvenoј platformi.
Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se sinoć u Kremlju sa specijalnim američkim izaslanikom Stivenom Vitkofom i preduzetnikom i zetom američkog predsednika, Džaredom Kušnerom, i odlučeno je da će prvi sastanak trilateralne radne grupe Rusija-SAD-Ukrajina za pitanja bezbednosti biti održan danas u Abu Dabiju, saopštio je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Građani Srbije danima unazad se žale se na virus koji im «lomi telo», neprestano kašlju i ne mogu da ustanu iz kreveta, a tu je i temperatura koja traje i po par dana. Nije ni čudo, s obzirom da su se praznici priveli kraju, mnogi su se vratili na posao, a deca u školske klupe. Kako ističe doktorka Biserka Obradović za «Blic» virus gripa nam se iz nedelje u nedelju povećao počev od decembra meseca, a evo kakva je trenutna situacija i ko je najviše na udaru.
Marija Tot (51), brutalno je ubijena u iznajmljenom stanju u kojem je živela, a motiv tog brutalnog ubistva bio je njen posao - vradžbine.
Višedecenijska raskrsnica Zapad-Rusija postala je za Srbiju, po svemu sudeći, kružni tok na kome se nalazi još jedan ili dva kraka - američki i evropski. Da Srbija treba da bira i između ta dva puta otkrio je Ričard Grenel, izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa za specijalne misije. Analitičari ocenjuju za «Blic» da se više radi o ličnoj poruci Grenela, ali i da Amerika želi da afirmiše ekonomski napredak kao glavnu polugu svoje spoljne politike.
Evropske vlade su došle do teškog zaključka: Amerikanci su sada «loši momci». Prema rečima devet diplomata Evropske unije (EU),ta procena sada dominira u gotovo svim zemljama članicama Unije. Ti zvaničnici dolaze iz zemalja koje imaju različite stepene istorijske naklonosti prema SAD i jasno su stavili do znanja da je ovaj način razmišljanja posebno izražen na mestima koja su ranije imala najjače veze sa Vašingtonom.
Iako mnogi putnici, nakon loših iskustava sa EES sistemom, s rezervom i strepnjom gledaju na uvođenje ETIAS-a, čija se primena očekuje krajem godine, podnošenje zahteva za ovu elektronsku dozvolu biće jednostavan, ali obavezan korak za sve koji planiraju putovanje u Evropu bez vize. Reč je o onlajn sistemu koji unapred proverava putnike iz zemalja kojima viza nije potrebna pre njihovog dolaska u Šengensku zonu - i koji će se plaćati.
Sjedinjene Američke Države su završile proces povlačenja iz Svetske zdravstvene organizacije (SZO), čime je okončana višegodišnja kontroverza oko uloge ove institucije u globalnom zdravstvu. Odluka, koju je inicirao Donald Tramp tokom svog mandata, izazvala je burne reakcije širom sveta. Ostaje pitanje da li je ovo kraj američkog uticaja na globalnu zdravstvenu politiku ili samo početak nove strategije, piše «Foks njuz».
Austrijska policija istražuje težak slučaj iz Vilfersdorfa (okrug Mistelbah), gde je 36-godišnja nemačka državljanka pronađena mrtva u porodičnoj kući. Glavni osumnjičeni je njen partner, 47-godišnji muškarac, koji je prema navodima istrage priznao da je došlo do nasilnog sukoba i da je nakon toga danima boravio u kući pored njenog tela.
Razgovori predsednika Rusije Vladimira Putina i specijalnog izaslanika američkog predsednika Stiva Vitkofa i biznismena Džareda Kušnera o ukrajinskoj krizi završeni su u Kremlju. Sastanak je trajao više od tri i po sata.
Hladnoća sama po sebi često nije problematična za elektroniku, ali korišćenje u toploj prostoriji i pogrešni koraci nakon toga mogu biti.
U decembru je Ministarstvo za unutrašnju bezbednost SAD objavilo listu „Najgorih među najgorima“, koja ističe ljude koji su uhapšeni pod optužbama za najteže zločine od početka drugog mandata američkog predsednika Donalda Trampa.
U Kremlju su u toku razgovori predsednika Rusije Vladimira Putina i specijalnog izaslanika američkog predsednika Stiva Vitkofa i preduzetnika Džareda Kušnera, saopštila je pres služba Kremlja.
Američki predsednik Donald Tramp je najavio danas da će posetiti Kinu u aprilu, a da će kineski predsednik Si Đinping doputovati u SAD krajem 2026. godine.
Predložene mere u razgovorima o budućem statusu Grenlanda obuhvataju jačanje prisustva NATO-a na Arktiku, dodeljivanje Sjedinjenim Američkim Državama posebnih suverenih prava nad delovima teritorije i ograničavanje pristupa Rusiji i Kini eksploataciji mineralnih resursa ostrva, saznaje Njujork tajms (NYT) od zapadnih bezbednosnih i diplomatskih izvora.
Visoki savet tužilaštva (VST) pozvao je Narodnu skupštinu, na osnovu mišljenja većine svojih članova, da povuče iz procedure predloge izmena i dopuna sistemskih zakona kojima se uređuje rad javnog tužilaštva.
Oko 600.000 ljudi je napustilo Kijev, glavni grad Ukrajine, od početka januara, potvrdio je gradonačelnik Vitalij Kličko za «Tajms». Glavnih razlog masovnog egzodusa su uslovi u kojima je nemoguće živeti - danima bez struje, grejanja, a negde i bez vode - prouzrokovani intenzivnim ruskim napadima na infrastrukturu.
Dok većina njegovih vršnjaka slobodno vreme provodi uz telefone, igrice i na ulicama, dvanaestogodišnji Muhamed Jahović iz Priboja ima sasvim drugačiji izbor. Gotovo svakog dana, odmah posle škole, autobusom putuje više od 30 kilometara do sela u kom živi njegova baka - kako bi radio, pomagao i živeo ono što, kako kaže, najviše voli - život na selu.
Američki predsednik Donald Tramp potvrdio je da je američka vojska koristila tajno zvučno oružje tokom operacije protiv predsednika Venecuele Nikolasa Madura, dajući težinu tvrdnjama i spekulacijama o kojima se intenzivno spekulisalo i pisalo poslednjih dana, piše Independent.
Direktan udes dva vozila dogodio se večeras, oko 16.30 časova, na putu Čačak - Požega.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras na putu Nova Pazova - Batajnica. Prema prvim informacijama, u udesu su učestvovala dva automobila.
Nemačka policija sprečila je napad ekoloških aktivista na privatni avion nemačkog kancelara Fridriha Merca u hangaru u zapadnonemačkom Arnsbergu, saopšteno je danas.
Marina Mićanović (44) je krenula iz Beograda u Njujork sa željom da proba nešto novo, bez garancija i bez sigurnosti, noseći sa sobom samo dva kofera, 700 dolara, ideje i volju da se izbori. Grad koji mnogi zamišljaju kao obećanu zemlju za nju je bio test izdržljivosti i vere u sebe, mesto gde ništa ne dolazi lako i gde je svaki korak vodio u nepoznato i nije joj ostavljao puno izbora - pogotovu ne izbora da se vrati.
Vlasnica salona lepote u Baru, «doktor-kozmetolog» našla se pod lupom policije nakon što je protiv nje krivičnu prijavu podnela Baranka M.N. koja se podvrgla tretmanu zatezanja lica mezonitima. Iz Osnovnog državnog tužilaštva rekli su da je formiran predmet i da je u toku istraga tokom koje se utvrđuje da li je zaposlena u salonu lepote ima diplome i sertifikate za obavljanje medicinskih, estetskih tretmana.
„Dođi tata, gorim“ - ovo je bila poruka koju je Tomaso Lučija dobio od svog šesnaestogodišnjeg sina Antonija u 1:31 ujutru na Novu godinu, dok je Antonio bio zarobljen u požaru koji je zahvatio klub «Le Constellation» u Kran-Montani. U tragediji je poginulo 40 ljudi, a povređeno 116.