Waterkant De Douane in Nederland heeft onlangs een partij vis onderschept waarin cocaïne was verborgen. Het ging om zogeheten kwie-kwie. De dienst deelde hierover een foto en mededeling via eigen kanalen. Een woordvoerder van de douane bevestigde tegenover Waterkant.Net dat de vis uit Suriname afkomstig is. De drugs zijn in beslag genomen en vernietigd. Nadere details […] Het bericht Douane Nederland onderschept cocaïne verstopt in kwie-kwie uit Suriname verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant In de nacht van dinsdag op woensdag 10 september hebben gezamenlijke eenheden van de Bestrijding Zware Criminaliteit (BZC), de Surveillance-eenheid regio Paramaribo en de politie van Flora vier verdachten in de kraag gevat. De mannen Miquel L., Jerry R., Ivan E. en Faizel P. worden verdacht van poging tot inbraak bij een bedrijf aan de […] Het bericht Vier verdachten aangehouden voor poging tot inbraak bij bedrijf verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Leden van het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV) hebben in samenwerking met het Regio Bijstand Team Paramaribo (RBTP) de 50-jarige Rinaldo A., alias Naly, aangehouden aan de Commissaris Weytingweg in Suriname. De juwelier wordt verdacht van verduistering en diefstal van sieraden. De zaak kwam aan het rollen nadat ene Loyd aangifte deed bij de politie. Volgens […] Het bericht Juwelier aangehouden voor verduistering van sieraden verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Het pilotproject waarmee het Korps Politie Suriname (KPS) onlangs gestart is om met ‘body cams’ de operatie in te gaan, blijkt in de praktijk volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie wat problemen op te leveren. Een van deze is dat deze ‘body cams’ een speciale licentie moeten hebben om in gebruik te kunnen […] Het bericht Monorath: “Bodycams zijn niet gebruikt en ik moet nu 7.000 dollar betalen voor de licentie” verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) heeft gereageerd op de racistische uitingen die spelers, staf en bestuursleden uit Suriname moesten ondergaan tijdens de WK-kwalificatiewedstrijd tegen El Salvador. Al vóór de aftrap klonk boe-geroep tijdens het Surinaamse volkslied; na afloop klaagden bondscoach Stanley Menzo en verdediger Shaquille Pinas over racistische uitingen vanaf de tribunes. De SVB laat laten weten […] Het bericht SVB veroordeelt racisme; gaat formeel protest indienen bij CONCACAF en FIFA verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Een lid van de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) is woensdagavond aan de Leo Eliazerstraat beroofd van zijn gouden halsketting van 95 gram. Waterkant.Net verneemt dat twee met vuurwapens gewapende mannen de overval pleegden en daarna in een auto op de vlucht sloegen. Waarnemend politiewoordvoerder Michel Elskamp zegt dat de beveiligingsambtenaar drie schoten loste op […] Het bericht BBS’er beroofd van ketting en opent vuur op auto van vluchtende daders verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De 22-jarige promogirl Tiffany van Hetten, die betrokken was bij het eenzijdig ongeval op zaterdagochtend 16 augustus aan de Ringweg-Zuid, is maandag 18 augustus op de intensive care van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo overleden. De 23-jarige A.M., die ook in de auto zat, raakte gewond en werd op de ziekenhuiszaal behandeld. De personenauto waarin de […] Het bericht Liegende bestuurster opgesloten voor veroorzaken dodelijk ongeval Ringweg-Zuid verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Hong Fu Warenhuis aan de Indira Gandhiweg, dat afgelopen week vanwege onhygiënische omstandigheden per direct werd gesloten, is na een grondige schoonmaak en hercontrole weer geopend voor het publiek De oneffenheden zijn gecorrigeerd en het pand voldoet nu aan de vergunningvoorwaarden en gestelde eisen, meldt het commissariaat van Wanica Zuid-Oost. Tijdens de controle voor de […] Het bericht Gesloten vieze warenhuis na grondige schoonmaak weer open verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Een werkgeefster van een houtzagerij aan de Magentakanaalweg heeft dinsdag 9 september aangifte gedaan bij het politiebureau Santodorp tegen haar werknemer K.E. Die dag begaven de werkgeefster, de werknemer en een klant zich naar een locatie in de omgeving om een partij geschaafd hout op te halen. Tijdens het ophalen vroeg de werknemer om een […] Het bericht Arbeider grijpt werkgeefster in wurggreep na uitblijven antwoord op loonsverhoging verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Tijdens een bijeenkomst op de Utah Valley University in de Verenigde Staten is de politiek activist en invloedrijke mediapersoonlijkheid Charlie Kirk in zijn nek geschoten. De 31-jarige Kirk was bezig met een presentatie toen hij werd geraakt. Hij is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht. Kort na het incident is hij volgens dezelfde eerste […] Het bericht Amerikaanse politiek activist neergeschoten tijdens presentatie verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Een personenauto is in de nacht van dinsdag op woensdag 10 september op zijn kant beland naast het kabinet van de president aan de Kleine Combéweg in Suriname. De bestuurder reed in de richting van het Onafhankelijkheidsplein en verloor ter hoogte van het kabinet de controle over het stuur. Het voertuig sloeg met de voorkant […] Het bericht Auto op zijn kant naast kabinet van de president verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Een 24-jarige gouddelver is woensdagochtend dood aangetroffen nabij een goudzoekerskamp bij Kriki Negie in Suriname. Volgens een collega-gouddelver werd het slachtoffer twee dagen eerder nog gezien door medewerkers van het kamp waar hij werkte. Woensdagochtend trof een voorbijganger het lichaam op ongeveer drie meter van de weg aan. Het verkeerde in vergevorderde staat van ontbinding. […] Het bericht Gouddelver dood aangetroffen bij Kriki Negie verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De toekenning van extra bevoegdheden door president Jennifer Simons aan haar Chief of Staff Sergio Akiemboto is volgens vicepresident van Suriname Gregory Rusland geen ondermijning van zijn gezag. De tweede man van het land voerde aan dat er tijdens de periode van de regering Santokhi-Brunswijk veel besluiten zijn genomen om op een bepaalde manier te […] Het bericht VP Rusland: “Toekenning extra bevoegdheden aan Akiemboto is voorlopige ingreep om zaken onder controle te houden” verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De presidenten Irfaan Ali van Guyana en Jennifer Simons van Suriname zullen elkaar op zaterdag 13 september in Nickerie ontmoeten. Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) maakte dit vandaag bekend voor aanvang van de Raad van Ministers vergadering. Er zullen gezamenlijke politieke en diplomatieke vraagstukken worden besproken, waaronder de bouw […] Het bericht Presidenten Ali en Simons ontmoeten elkaar op 13 september in Nickerie verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De politie in Suriname heeft dinsdagavond de 20-jarige ontvluchte arrestant Rodino S. klemgereden te Abrabroki in Suriname. Simons wist op woensdag 16 juli samen met twee mede-arrestanten, Claus A. (38) en Furgill K. (39), te ontvluchten uit het cellenhuis van politie Uitvlugt. Het drietal zag kans uit het gebouw te ontvluchten, door eerst de spijlen […] Het bericht Ontsnapte arrestant na weken weer aangehouden te Abrabroki verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Een 55-jarige bewoner is woensdagochtend in zijn woning aan de Maystraat in Suriname neergestoken door een indringer. De redactie van Waterkant.Net sprak met de broer van het slachtoffer, die aangaf niet veel details te weten. Het enige wat zijn jongere broer Patrick kon vertellen, is dat hij met de dader in gevecht raakte, waarbij hij […] Het bericht Bewoner betrapt indringer en wordt in borst gestoken verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Zangeres Sarah-Jane Wijdenbosch heeft vandaag bekendgemaakt dat zij de samenwerking met Marlon Francis(ook bekend als Mr. JetFly) per direct beëindigt. Wijdenbosch en Francis zijn mede-oprichters van Stichting 4 The Culture, waarmee zij zich sinds 2021 inzetten voor het behouden, ontwikkelen en overdragen van de Surinaamse cultuur en kawina-muziek uit Suriname. Aanleiding is dat Francis afgelopen zondag door zijn ex-partner werd beschuldigd […] Het bericht Sarah-Jane beëindigt samenwerking met Mr. JetFly na beschuldiging huiselijk geweld verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant In Suriname hebben leden van het Regio Bijstandsteam Paramaribo in de nacht van maandag op dinsdag de verdachten S.I. en D.E. aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij meerdere woninginbraken in Paramaribo. Rond 05.15 uur ontving de politie van Latour een melding van een gekwalificeerde diefstal aan de Djindjamakastraat. Een beveiligingsmedewerker verklaarde dat een bakje met […] Het bericht Twee verdachten aangehouden na reeks woninginbraken verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant In Suriname wordt op 12, 13 en 14 september in het KKF Beursgebouw aan de Professor W.J. Kernkampweg in Paramaribo het jaarlijkse driedaagse congres van Jehovah’s Getuigen gehouden. Dit jaar staat het evenement in het teken van het thema ‘Zuivere aanbidding’. Een gevarieerd en inhoudelijk programmaTijdens de drie dagen kunnen bezoekers rekenen op een afwisselend […] Het bericht Paramaribo maakt zich op voor driedaags congres ‘Zuivere aanbidding’ van Jehovah’s Getuigen verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De politie van bureau De Nieuwe Grond werd op zondag 7 september omstreeks 15.00 uur ingeschakeld, nadat een man in beschonken toestand vernielingen had gepleegd aan een Toyota Vitz van zijn schoonzus aan de Sitalweg. De politie koerste derwaarts en trof de eigenares van het voertuig en haar man, zijnde de broer van de verdachte […] Het bericht Dronken man vernielt auto van zwageres verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Pertjajah Luhur (PL)-voorzitter Paul Somohardjo heeft binnen de coalitietop aangegeven dat mensen die bij de afgelopen verkiezingen op de rood-witte partij hebben gestemd, voorrang krijgen bij het oplossen van grondproblemen in Marienburg, Commewijne. Bewoners van dit gebied hadden voor de verkiezingen grondpapieren van toenmalig president Chan Santokhi ontvangen. Echter blijkt dat deze documenten niet rechtsgeldig […] Het bericht Somohardjo: “Wij gaan voorrang geven aan de mensen die op ons gestemd hebben” verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Naar aanleiding van recente berichtgeving over de door China geschonken boten aan Suriname, acht het bedrijf Sosar Impex het noodzakelijk om de feiten recht te zetten en onduidelijkheden weg te nemen en meldt het volgende: In 2022 werd Sosar door de toenmalige directeur verzocht om vijf boten tijdelijk in opslag te nemen voor het Ministerie […] Het bericht Sosar reageert: ‘Wij handelden transparant, beschuldiging Sewdien onjuist’ verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Het is volgens VHP-parlementariër Cedric van Samson belangrijk dat Suriname overstapt naar het aspect waarin districtscommissarissen niet door de politiek worden benoemd, maar ook gekozen worden door de lokale bevolking. Hierdoor zal ook het aantal landelijke dc’s beter zijn, omdat gebieden dan over een specifiek aantal stemmen moeten beschikken om daar een dc te kunnen […] Het bericht Van Samson: “We moeten gaan naar het aspect van gekozen dc’s” verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De eigenaresse van een supermarkt aan de Coesewijnestraat in Suriname heeft aangifte gedaan tegen haar 23-jarige medewerker M.K. wegens verduistering. Volgens de aangifte heeft de verdachte voor ruim SRD 50.000 aan Suribet-top-up-tegoeden verduisterd. De eigenaresse verklaarde dat zij de afgelopen weken onverklaarbare tekorten had geconstateerd bij de verkoop van Suribet-tegoeden. Na eigen onderzoek en het […] Het bericht Werknemer aangehouden voor verduistering van Suribet top-up tegoeden verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Een felle brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag een garage en een magazijn aan de Randjiet Carlaweg volledig in de as gelegd. In de garage stonden zes voertuigen, terwijl in het magazijn diverse bouwgereedschappen waren opgeslagen. De redactie van Waterkant.Net sprak met de eigenaar R.M. (45). Volgens hem begon de brand rond […] Het bericht Vuilbrand slaat over: magazijn en garage met zes voertuigen verwoest verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Drie vrouwen zijn door de politie van Livorno in de kraag gevat in verband met een geraffineerde oplichtingszaak via sociale media in Suriname. Het gaat om een moeder, haar 23-jarige dochter en een 20-jarige vriendin van de dochter, die opererend onder de naam ‘Quick Money’ slachtoffers in de val zouden hebben gelokt. Na een zorgvuldig […] Het bericht Politie ontmaskert moeder, dochter en vriendin achter oplichtingspraktijken via ‘Quick Money’ verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Het echtpaar Kowlesar-Bhagwandas van Leiding 10 herdacht op zaterdag 7 september hun diamanten huwelijk samen met familie. Zij traden op 28 augustus 1965 in het huwelijksbootje. Radjkoemar Armand Kowlesar (78) zag het levenlicht op 16 november 1947. Na zijn school te hebben afgerond heeft hij op verschillende plaatsen gewerkt. Ook is hij jaren voorzitter geweest […] Het bericht Echtpaar Kowlesar-Bhagwandas 60 jaar getrouwd verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Hakrinkbank, de enige bank in Suriname die was gestart met de registratie en uitbetaling aan de eerste groep rechthebbenden (80-plussers) in het kader van het door de regering Santokhi-Brunswijk gelanceerde Royalty voor Iedereen (RVI)-programma, is daarmee gestopt. De bank meldt dat het programma door het ministerie van Financiën en Planning ‘on hold’ is gezet. Na […] Het bericht Hakrinkbank stopt met registratie en uitbetaling RVI-programma verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De Surinaamse dancehall- en reggaekunstenaar Lowinso Misiedjan, beter bekend als King Koyeba (Brokopondo, 11 januari 1985), heeft weer een nieuwe mijlpaal bereikt. Zijn videoclip ‘Sranang sma nom kree’, die achttien jaar geleden werd gelanceerd, heeft inmiddels de grens van 1 miljoen views op YouTube overschreden. King Koyeba speelt al meer dan twintig jaar muziek en […] Het bericht Klassieker van King Koyeba bereikt 1 miljoen views verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Wat een voetbalfeest had moeten zijn gisteravond, kreeg een lelijke rand. In het stadion Cuscatlán misdroegen fans van El Salvador zich rondom de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Suriname. Al vóór de aftrap klonk boe-geroep tijdens het Surinaamse volkslied; na afloop klaagden bondscoach Stanley Menzo en verdediger Shaquille Pinas over racistische uitingen vanaf de tribunes. “Waarom roepen zij […] Het bericht Boe-geroep en racistische leuzen overschaduwen zege Suriname in San Salvador verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant President Irfaan Ali van Guyana en president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname zullen mogelijk dit weekend een ontmoeting hebben om belangrijke gezamenlijke vraagstukken te bespreken, waaronder de bouw van de Corantijnbrug. “Waarschijnlijk zal er heel binnenkort, mogelijk dit weekend, een face-to-face ontmoeting plaatsvinden met de president van Suriname,” verklaarde president Ali maandagmiddag tegenover journalisten. Hoewel de […] Het bericht Presidenten Guyana en Suriname ontmoeten elkaar binnenkort verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Vijf boten die in 2021 door de Republiek China waren geschonken aan het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij in Suriname (LVV), zijn afgelopen donderdag in een loods van een bedrijf in het district Wanica aangetroffen. De zaak kwam aan het rollen, nadat het ministerie van LVV op vrijdag 29 augustus 2025 aangifte van verduistering […] Het bericht Door China aan LVV geschonken boten in loods bedrijf aangetroffen verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant De politie van Centrum heeft maandag 8 september twee verdachten aangehouden, nadat een reeks aangiften tegen de eigenaar van een juwelierszaak was ingediend. De man wordt verdacht van verduistering en oplichting. De medewerkers bij de juwelier aan de Oude Charlesburgweg in Suriname, hanteerden een vaste werkwijze om klanten op te lichten. Zo werd een klant […] Het bericht Opgepakte eigenaar juwelierszaak verdacht van verduistering en oplichting verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Drie gemaskerde criminelen hebben zaterdagavond een gewapende overval gepleegd op een supermarkt aan de Commissaris Weytinghweg in Suriname. Volgens de 16-jarige aangeefster stopte rond 21.50 uur een witte Toyota Vitz zonder kentekenplaten voor de winkel. Uit het voertuig stapten drie criminelen, allen gewapend met handvuurwapens. De overvallers hadden hun gezichten bedekt met kledingstukken. Bij binnenkomst […] Het bericht VIDEO: Criminelen in Vitz overvallen supermarkt Commissaris Weytinghweg verscheen eerst op Waterkant.
Waterkant Suriname heeft het maandagavond in een uitwedstrijd in het kader van de WK 2026-kwalificatie opgenomen tegen koploper in haar poule El Salvador. De ploeg van bondscoach Stanley Menzo en zijn assistent Henk Fraser won tegen de thuisploeg. De eindstand van de wedstrijd El Salvador – Suriname werd 1-2. Het was de tweede wedstrijd in deze […] Het bericht WK-kwalificatie: Suriname wint van El Salvador met 1-2 verscheen eerst op Waterkant.