Šiuo metu premjero pareigas einantis socdemų lyderis Gintautas Paluckas 2009 m. Vilniuje įsigijo žemės sklypą Laurų gatvėje, kuriame, kaip vėliau nutarė teismas, buvo neteisėtai privatizuotas valstybei priklausantis miškas, pranešė kanalas „Redakcija“.
Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad Teisingumo ministerija yra atsakinga už Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) veiklą ir turi teisę vertinti jos vadovą, tačiau priduria netylėsiantis, jei galimi nauji pretendentai į tarnybos vadovus kels abejonių.
Pirmadienį Rumunija paskelbė pasirašiusi sutartį su Izraelio bendrove dėl šešių priešlėktuvinių sistemų pirkimo – NATO narė ir Ukrainos kaimynė siekia sustiprinti savo gynybos pozicijas.
Praėjusią savaitę Izraelio kariuomenės įvykdytas smūgis vienintelei katalikų bažnyčiai Gazos Ruože paskatino Vatikaną pakeisti savo diplomatišką toną Izraelio atžvilgiu ir šį aktyviau kaltinti dėl karo veiksmų.
Socialinis tinklas „X“ Prancūzijos pradėtą tyrimą dėl įtariamo algoritmo įgalinamo užsienio kišimosi ir šališkumo pirmadienį pavadino politiškai motyvuotu.
Rusija pademonstravo, jos teigimu, didžiausią pasaulyje dronų gamyklą, parodžiusi retus kadrus iš gamyklos, kurioje surenkami mirtini koviniai dronai, kasdien puolantys Ukrainą.
25 Vakarų valstybės, įskaitant Jungtinę Karalystę (JK), Australiją, Kanadą, Prancūziją ir Italiją, pirmadienį bendrame pareiškime teigė, kad karas Gazos Ruože „turi būti nedelsiant nutrauktas“, ir tvirtino, kad civilių gyventojų kančios „pasiekė naują dugną“.
Virš Šiaurės Dakotos valstijos skridusiam keleiviniam lėktuvui teko atlikti „agresyvų manevrą“, kad išvengtų susidūrimo ore su JAV kariniu bombonešiu, rodo komercinio lėktuvo piloto balso įrašas.
„Negali būti, kad lieka neįvykdyta nuosprendžio dalis. Tai niekaip nepateisinama“, – apie premjero Gintauto Palucko daugiau nei dešimtmetį nesumokėtą žalos atlyginimą Vilniaus savivaldybei sako advokatas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Raimundas Jurka. Netylant Vyriausybės vadovo skandalams, teisininkai sako, kad kyla klausimas ir dėl to, ar G. Paluckas galėjo kandidatuoti Seimo rinkimuose.
„Taip neturėjo atsitikti ir tai įmeta dar vieną malkelę į tą laužą, kuris šiuo metu liepsnoja“, – situaciją apie premjero Gintauto Palucko skolą savivaldybei komentuoja šalies vadovas Gitanas Nausėda. Interviu LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ jis pažėrė kritikos ir institucijų reakcijai dėl į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos įskridusio drono „Gerbera“. „Buvo daug chaoso ir tokiu procesu patenkintas aš tikrai negaliu būti“, – sako šalies vadovas.
Leliūnų miestelio kapinėse nuo seno mirusieji laidojami tiesiog į vandenį. Tuo įsitikinome ir mes, laikraščio žurnalistės, kai išvydome duobkasių kasamą laidojimo vietą, kurioje sruvo vanduo. Tai sena problema, kuri, pasak kapinių prižiūrėtojos Anos Šakalinienės, ilgus dešimtmečius žmonėms kėlė galvos skausmą. Šiuo metu vykdomi šių kapinių išplėtimo darbai, o jiems pasibaigus, žmonės savo artimuosius galės laidoti šalia esančioje naujoje vietoje, kuri bus sausa ir nebekels rūpesčių duobkasiams.
Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad situacija, kai premjerui Gintautui Paluckui tenka nuolat atsakinėti į klausimus dėl jo verslo ryšių ar buvusių sandorių, užsitęsė per ilgai. Pasak šalies vadovo, blogai, kai tenka kalbėti ne apie darbus, o apie premjero veiklos aplinkybes. Ši situacija, pasak G. Nausėda, yra kenksminga valstybei.
Viešojoje erdvėje keliant klausimus, ar prieš porą savaičių Lietuvos pasienyje nukritus iš Baltarusijos atskridusiam dronui „Gerbera“ šalies institucijos tinkamai sureagavo į incidentą, prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad ateityje įvykus panašiam įvykiui jis neitų į priedangą, jeigu apie potencialią grėsmę nebūtų informuoti visi šalies gyventojai.
Socialinis tinklas „X“ Prancūzijos pradėtą tyrimą dėl įtariamo algoritmo įgalinamo užsienio kišimosi ir šališkumo pirmadienį pavadino politiškai motyvuotu. Anksčiau šį mėnesį Paryžiaus prokurorė pranešė, kad Prancūzijos policija tiria pranešimus, jog „X“ iškraipė savo algoritmą, kad sudarytų sąlygas „užsienio kišimuisi“. Milijardieriui Elonui Muskui priklausanti įmonė pridūrė atsisakanti bendradarbiauti su prancūzais.
Paskutiniųjų Alberto Einsteino gyvenimo metų pokalbių įrašų knyga bus išleista praėjus maždaug 20 metų po jų atradimo. Knygą sudaro fiziko 1953–1955 m. pokalbių telefonu transkripcijos, pirmadienį paskelbė Vokietijos leidykla „Heyne Verlag“. Johannos Fantovos, laikomos paskutine artima A. Einsteino drauge, užrašytuose pokalbiuose telefonu minimi pastarųjų pusantrų metų iki mokslininko mirties įvykiai. A. Einsteino (1879-1955 m.) reliatyvumo teorija sukėlė revoliuciją fizikoje.
Būsto pirkėjai nesnaudžia ir rinkoje graibsto namus bei butus. Dažnai gyventojai dėl to kreipiasi į bankus ir prašo paskolos. Tačiau dalis pirkėjų pastebi keistą tendenciją – esą po pateiktos užklausos bankui dalis kredito įstaigų ilgai nesusisiekia, tad reikia laukti ir kelias savaites. Nekilnojamojo rinkos (NT) ekspertai dažnai sakydavo, kad vasaros laikotarpiu būsto pardavimai prislopsta.
Prekybininkai Europoje užgniaužę kvapą laukia rugpjūčio pirmos dienos, kai Donaldas Trumpas pagrasino europietiškas prekes apmokestinti 30 procentų muitų tarifu. Dėl nežinomybės stoja eksportas ir prekyba, pildosi prekių sandėliai. Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas žada, kad iki lemtingos dienos bus paskelbta, ką pavyko sutarti su Europos ir Amerikos derybininkais.
Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžia, kad sprendžiant karą Ukrainoje dažnai girdimi tik skambūs pažadai bei antraštės, o ne realūs veiksmai. Apie tai jis kalbėjo interviu ukrainiečių portalui „Kanal 24“. Landsbergis: būsiu laimingas, kai ginklai, už kuriuos sumokėjo Europa ir pristatė amerikiečiai, bus panaudoti prieš Rusijos taikinius Vis dėlto, anot jo, svarbu neprarasti vilties, kadangi yra galimybė, jog situacija gali pasikeisti.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį Kyjive susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu Noeliu Barrot. Be kitų temų jie aptarė ir Prancūzijos įmonių planus pradėti dronų gamybą Ukrainoje, praneša naujienų portalas „rbc.ua“. Ukrainos prezidentas ir Prancūzijos diplomatijos vadovas aptarė paramą Ukrainai gynybos srityje, ypač oro gynybos sistemų poreikį, karinį parengimą ir Ramšteino formato susitikimo rezultatus.
Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad premjero Gintauto Palucko iš dalies valdomai įmonei suteiktos paskolos aplinkybes, politiko verslo sandorius tiriančiai teisėsaugai pateikus neigiamą išvadą, ministras pirmininkas toliau dirbti savo darbo negalės.
Visuomeniniai transliuotojai Europoje patiria grėsmę, tačiau Europa vis dar išlieka gana saugia erdve žurnalistams, teigia tarptautinė organizacija „Reporteriai be sienų“. Lietuvoje nerimą taip pat kelia visuomeniniam transliuotojui – LRT – daromas spaudimas, dėl kurio kyla ir savicenzūros rizika. Taip pat – įvairių nuomonių atspindėjimas.
Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad labiausiai laukia tarnybų atsakymų dėl suteiktos lengvatinės paskolos premjero Gintauto Palucko įmonei ir jo nekilnojamojo turto sandorių. Anot G. Nausėdos, jei bent vienu atveju išvados būtų nepalankios, Gintautui Paluckui greičiausiai tektų trauktis.
Premjerui Gintautui Paluckui tik šių metų liepos pradžioje galutinai atlyginus dar 2012 m. priteistą žalą sostinės savivaldybei vadinamoje „žiurkių byloje“, prezidentas Gitanas Nausėda tvirtino kol kas turįs pagrindo pasitikėti Vyriausybės vadovu. Vis tik, pasiteiravus, ar šalies vadovas ketina susiklosčiusią situaciją aptarti su pačiu G. Palucku, prezidentūra informavo, kad šiuo metu toks susitikimas yra planuojamas.
Rusai skelbia užėmę Donecko kryptyje esančią Bila Horą (Dylivkos ruožas), tačiau Ukrainos šaltiniai to nepatvirtina.
Teisingumo ministras Rimantas Mockus, atsižvelgdamas į dar vieno atliko tarnybinio patikrinimo išvadas, siūlo atleisti iš pareigų Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) direktorių Mindaugą Kairį.
Paaiškėjus, kad premjeras Gintautas Paluckas tik šių metų liepą galutinai atlygino priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei vadinamoje „žiurkių byloje“, buvę Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkai sako, kad yra pagrindas diskutuoti apie galimybę nutraukti socialdemokratų lyderio Seimo nario įgaliojimus.
Paaiškėjus, jog premjeras Gintautas Paluckas daugiau nei 10 metų vėlavo sumokėti teismo jam paskirtą baudą, Seimo opozicija sako pradėjusi rengti kreipimąsi į Konstitucinį teismą (KT). Kaip teigia konservatorių ir liberalų lyderiai, reikia išsiaiškinti, ar G. Paluckas turėjo teisę dalyvauti 2024 m. parlamento rinkimuose.
Regionų administracinis teismas gegužės ir liepos mėnesiais priėmė nagrinėti du bendrovės „Grigeo Klaipėda“ pateiktus skundus dėl Aplinkos apsaugos departamento (AAD) raštų, kuriais buvo atsisakyta nagrinėti bendrovės pateiktus aplinkos atkūrimo priemonių planus. Kaip teigiama teismo pranešime spaudai, skundai grindžiami tuo, kad, bendrovės vertinimu, atsisakymas nagrinėti patikslintus planus yra nepagrįstas, neproporcingas ir prieštarauja Viešojo administravimo įstatymo nuostatoms.
Trys pareigūnų profesinės sąjungos prašo valstybės vadovų stabdyti Teisingumo ministerijos „raganų medžioklę“ ir apginti Kalėjimų tarnybos direktorių Mindaugą Kairį.
Paaiškėjus, kad premjeras Gintautas Paluckas tik šių metų liepą galutinai atlygino priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei vadinamoje „žiurkių byloje“, buvę Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkai sako, kad yra pagrindas diskutuoti apie galimybę nutraukti socialdemokratų lyderio Seimo nario įgaliojimus.
Miško pažeidimai Šalčininkų rajono savivaldybėje pasiekė stichinės nelaimės miškuose lygį, todėl šioje savivaldybėje pradedamos taikyti specialiosios apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemonės, pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija.
Nuo pirmadienio Kauno Karaliaus Mindaugo prospekto ir Birštono gatvių sankryžoje dėl vandentiekio darbų įvedami eismo pakeitimai, rašo portalas „Kas vyksta Kaune“. Pasak jo, įsigaliojant eismo pakeitimams, iki rugpjūčio vidurio nuo Aleksoto tilto atvažiuojančios transporto priemonės negalės sukti kairėn į Birštono gatvę. Taip pat bus palikta po vieną eismo juostą visomis kitomis kryptimis. Tuo metu važiuojantiesiems nuo Šv.
Daugiau nei 6 mln. eurų vertės vieno bankrutuojančios finansinių technologijų įmonės „Kevin EU“ įkūrėjų, akcininkų bei buvusio vadovo Pavelo Sokolovo turto areštas lieka galioti. Lietuvos apeliacinis teismas liepos 17 dieną paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo balandžio 18 dienos nutartį. „Teismas nesutinka su atsakovo atskirojo skundo argumentais, kad pirmosios instancijos teismas nemotyvavo nutarties ir joje padarytos išvados dėl to yra neargumentuotos.
Paaiškėjus, kad premjeras Gintautas Paluckas tik šią liepą galutinai atlygino priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei vadinamoje „žiurkių byloje“, ministro pirmininko patarėjas Justinas Argustas sako, kad Vyriausybės vadovas savivaldybės apskaičiuotas palūkanas už visą laikotarpį sumokės artimiausiu metu. „Kiek žinau, savivaldybė jau yra apskaičiavusi delspinigius.
Graikijoje paplūdimio lankytojai ant gulto rado mirusį britų pensininką. Kaip pranešama, 74 metų turistas buvo rastas be sąmonės, jis pasijuto blogai po maudynių populiariame Kretos paplūdimyje. Pareigūnai greitai atvyko į paplūdimį apie 12 valandą, liepos 20 d., gavę pranešimą apie vyro būklę, rašo „The Sun“. Graikijos nacionalinis skubiosios pagalbos centras (EKAB) pranešė, kad bandė gaivinti vyrą, tačiau netrukus po atvykimo jis mirė.