Nuolat kintančios prekių kainos jau nieko nebestebina. Vienos prekės kasmet brangsta taip, kad pirkinių krepšelis sparčiai tuština piniginę, o kitos – netikėtai atpinga ir leidžia bent kiek atsikvėpti kasdienių apsipirkimų metu. Pastaruoju metu gyventojai vis dažniau skundžiasi išaugusiomis kainomis, tačiau reali statistika rodo, kad kai kurios maisto prekės iš tikro tapo brangesnės. Vis dėlto, kai kurių prekių kainos ženkliai sumažėjo.
Lenkija griebiasi naujų ribojimų, o viename iš miestų įsigalios viena griežčiausių mažos taršos zonų ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje. Nuo 2026 m. sausio 1 d. beveik visas miestas, įskaitant teritoriją iki aplinkkelio (A4, S52 ir S7 greitkelių žiedas), bus apibrėžtas kaip zona, į kurią nebegalės patekti senesnius išmetamųjų dujų standartus atitinkantys automobiliai – išskyrus kai kurias išimtis.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) turės iš naujo spręsti dėl nepriklausomam tiekėjui „Elektrum Lietuva“ skirtos 90 tūkst. eurų baudos, nusprendė pirmos instancijos teismas. Pareiškėjos skundas patenkintas iš dalies, panaikinus tarnybos nutarimo dalį dėl pradinio, bazinio ir skiriamo baudos dydžio, bei šį klausimą VVTAT įpareigojus spręsti iš naujo, pranešė Regionų administracinis teismas.
Šį sekmadienį, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, tiek prie daugiabučių, tiek prie privačių namų turės būti iškeltos valstybinės Lietuvos vėliavos, kitaip bus skiriamos baudos. Norint išvengti baudos, vėliavos turi būti iškeltos ir nuleistos tikslią nurodytą valandą, atitikti visus dydžio, spalvų ir netgi medžiagos reikalavimus. Naujienų portalas tv3.lt primena, kiek vėliavos kainuoja ir kokių baudų galima susilaukt jų neiškėlus laiku.
Lietuvoje sekmadienį besilankantis Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris su šalies vadovu Gitanu Nausėda dalyvaus Valstybės dienos renginiuose, lankysis Nidoje.
Lietuvoje ir už jos ribų sekmadienį minima Valstybės diena, masiškai bus giedama „Tautiška giesmė“.
JAV prezidento Donaldo Trumpo politika iš esmės yra nenuspėjama, kintanti ir priklausoma nuo daugelio, net epizodinių, veiksnių. Vis dėlto pasaulyje daug kas priklauso nuo JAV ir jų prezidento. Todėl ne tik Amerikos priešai, bet ir sąjungininkai – ypač Europos šalys – priversti prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir ieškoti rakto į Baltųjų rūmų vadovo mąstyseną, rašoma „Ukrinform“. NATO viršūnių susitikimas Hagoje buvo kupinas komplimentų ir simbolinio „švelnumo“ Baltųjų rūmų vadovui.
Lietuvoje veikiantys bankai gyventojams primena, kokios naujovės laukia klientų. Tarp jų – ir keičiama kai kurių paslaugų kainodara. Bankai stebi tiek klientų, tiek konkurentų priimamus sprendimus. Be to, dėmesys kreipiamas ir į ekonominę situaciją. Todėl dabar dalis finansų įstaigų nusprendė pakoreguoti kainodarą už kai kurių paslaugų suteikimą.
Kaune ketinama steigti naują Žemosios Fredos seniūniją. Ji bus mažesnė ir turės keliasdešimt kartų mažiau gyventojų nei kitos. Šios, nykštukine jau pramintos seniūnijos steigimo priežastis – naujo baseino statybos. Pagal vietos savivaldos įstatymą, vienoje seniūnijoje gali būti tik vienas savivaldybės administruojamas baseinas. Naują seniūniją steigianti Kauno savivaldybė tikina, kad jai administruoti resursų nereikės, seniūnija veiks tik popieriuje.
Šeštadienį vakare Klaipėdoje užsiliepsnojo daugiabutis, praneša portalas „Delfi“.
Trakuose prisiekė 600 naujų šaulių. Ir kariuomenės, ir šaulių vadovybė teigia, kad toks gyventojų noras prisidėti prie valstybės gynybos yra didelė paspirtis kariams. Tačiau vadai išskiria priešiškų jėgų bandymus įsiskverbti, šnipinėti. Taip pat – informacinio karo pasekmes.
Technologijų milijardierius Elonas Muskas šeštadienį paskelbė įkuriantis „Amerikos partiją“, skelbia „France 24“.
Paryžiuje viešoms maudynėms atidaryta Senos upė. Anksčiau vadinta Prancūzijos sostinės taršos simboliu, dabar Sena tapo žaliosios miesto transformacijos veidu. Prireikė dešimtmečių ir didelių investicijų, kad Paryžiui pavyktų modernizuoti pasenusią kanalizacijos sistemą.
Intensyviausia Irano ir Izraelio karo fazė jau baigėsi. Praėjus dviem savaitėms, tapo aišku, jog nepaisant aukšto lygio susitikimo su Irano užsienio reikalų ministru Abbasu Araghchi, Maskva iš esmės atsiribojo nuo konflikto. Vladimiras Putinas nepanoro suteikti Iranui karinės paramos – toks žingsnis būtų dar labiau pabloginęs Rusijos santykius su Izraeliu ir Jungtinėmis Valstijomis. Tuo pat metu jis stengėsi išsaugoti bendrus projektus su Teheranu.
Stabilus ugnies nutraukimas paprastai reikalauja kruopštaus pasiruošimo, kad abi pusės žinotų, kas turi įvykti ir, dar svarbiau, kada. Tuo tarpu staiga paskelbtos paliaubos dažnai būna nestabilios ir trapios, rašo „Sky News“. Tam, kad paliaubos būtų tvirtos, būtinas išankstinis susitarimas: kaip jos bus įgyvendinamos ir stebimos, kad nė viena pusė negalėtų jų lengvai sulaužyti bei staiga įgyti pranašumą. Be tokio pasirengimo – o kartais net ir turint jį – ugnies nutraukimas lieka pažeidžiamas.
1995 metai į istoriją įėjo kaip ekonominio sunkmečio, bankų bankrotų, skausmingo pralaimėjimo Europos krepšinio čempionato finale ir netikėtų krizių metai. Šiuo laikotarpiu valstybė vis dar stojosi ant kojų ir bandė įveikti vieną po kitos užklupusias krizes. Tačiau kasdieniame gyvenime netrūko spalvingų įvykių ir šiandien sunkiai suvokiamų situacijų.
Vokietija pradės deportuoti sirus, turinčius teistumą, šeštadienį pareiškė vidaus reikalų ministerija, praėjus kelioms dienoms po to, kai Austrija tapo pirmąja Europos Sąjungos (ES) šalimi, kuri pastaraisiais metais padarė tai oficialiai.
Britų užsienio reikalų ministrui Davidui Lammy Damaske susitikus su naujuoju Sirijos lyderiu Ahmedu al-Sharaa, Jungtinė Karalystė (JK) šeštadienį atkūrė visapusiškus diplomatinius santykius su Sirija, kuriuos buvo nutraukusi prieš daugiau nei dešimtmetį.
Žuvusiųjų Pakistano didmiestyje Karačyje sugriuvus gyvenamajam namui šeštadienį padaugėjo iki 21, gelbėjimo komandos antrą dieną ieškojo išgyvenusiųjų.
Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministras Davidas Lammy šeštadienį Damaske susitiko su Sirijos lyderiu Ahmedu al-Sharaa, pranešė Sirijos prezidentūra.
Netoli Vladivostoko sprogo didelis Rusijos dujotiekis, tiekiantis dujas keliems kariniams objektams, „Ukrinform“ sakė gerai informuotas šaltinis iš Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos. „Rusijos Tolimuosiuose Rytuose per sprogimą, po kurio kilo gaisras, sunaikinta pagrindinio Vladivostoko dujotiekio atšaka, einanti Japonijos jūros pakrante“, – teigė šaltinis.
Šeštadienį Austrijoje sudužus nedideliam lėktuvui žuvo keturi vokiečiai, pranešė policija. Iš pradžių nebuvo aišku, kokio tipo orlaivis patyrė avariją šeštadienio popietę netoli Krimlio miesto, į rytus nuo Insbruko, Policija pranešė, kad lėktuvas pakilo iš Oberšleisheimo netoli Miuncheno. Aukų tapatybės ir amžius iš pradžių nebuvo žinomi. Policijos atstovas spaudai sakė, kad tuo metu, kai lėktuvas sudužo, oras buvo geras. Nukritęs lėktuvas užsidegė.
Šeštadienį Didžioji Britanija atkūrė visaverčius diplomatinius santykius su Sirija, nutrauktus daugiau nei prieš dešimtmetį, užsienio reikalų sekretoriui Davidui Lammy Damaske susitikus su naujuoju šalies lyderiu Ahmedu Al Sharaa. 2011 m. Didžioji Britanija buvo viena iš pirmųjų šalių, pripažinusių sukilėlių grupuotes oficialia Sirijos vyriausybe, kai tuometinio prezidento Basharo Al Assado susidorojimas su demokratijos šalininkų protestais įstūmė šalį į pilietinį karą.
Tai yra trečioji žurnalistinio tyrimo apie Migracijos departamento darbo užkulisius dalis. Tyrimą sudaro keturios dalys. Kiekviena iš jų atskleidžia į Lietuvą atvykstančių ir tarptautinės apsaugos nuo persekiojimo prašančių užsieniečių istorijas bei Migracijos departamento darbo metodikas svarstant prieglobsčio prašymus bei priimamus sprendimus. Tyrimo tekstų ir reportažų serijoje pateikiama unikali ir išsami medžiaga, atskleidžianti užsieniečių Lietuvoje Žmogaus teisių gynimo trūkumą institucijoje.
Seime iš naujo užgimė idėja atrišti rankas servisų atstovams. Jeigu nauja tvarka įsigaliotų, techninę apžiūrą vairuotojams būtų leista atlikti ne tik techninių apžiūrų centruose, bet ir sertifikuotuose servisuose. Transporto veiklos pagrindų įstatymo pataisas pasiūlė „Nemuno aušros“ atstovai, taip pat ir liberalai. Tokią idėją parėmė ir dalis kitų politikų, įskaitant socialdemokratų atstovus.
Gyventojų atostogos, jų trukmė ir kaina priklauso nuo to, kaip anksti pavyksta jas suplanuoti. Dėl to šeimoms su vaikais yra ypač svarbu žinoti, kada moksleiviai bus išleidžiami atostogų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė įsakymo projektą, kurį priėmus bus aišku, kada ir kiek vaikai atostogaus ateinančiais ir dar kitais mokslo metais.
Lietuvos prekybos centruose lengvųjų plastiko maišelių naudojimas nuo 2023 metų vidurio, kai jie buvo apmokestinti, sumažėjo iki pustrečio karto. Pasak prekybos tinklų, pirkėjai juos ėmė naudoti racionaliau, dažnai atsineša savo daugkartinius maišelius arba naudoja draugiškus aplinkai. Nevyriausybinės organizacijos „Žiedinė ekonomika“ vadovas Domantas Tracevičius sako, kad Lietuva juda draugiška aplinkai linkme, nors ir lėtai.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) neatskleidžia, ką apklausė vykdant ikiteisminį tyrimą dėl lengvatinės nacionalinio plėtros banko ILTE paskolos iš dalies premjerui Gintautui Paluckui priklausančiai įmonei „Garnis“.
Šeštadienį Kaune, Laisvės alėjoje užsiliepsnojo namo stogas, praneša portalas „Delfi“.
Po to, kai Ariogaloje buvo sumuštas ir gyvas užkastas šuo Gausas, gyvūnų mylėtojai prašo griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais. Peticiją dėl griežtesnių bausmių pasirašė 60 tūkst. žmonių. Gyvūnų gerovės aktyvistai teigia, kad šiandien baudžiamoji atsakomybė dažnai taikoma tik tada, kai gyvūnas žūsta, taip pat yra teisinių spragų.
Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas šeštadienį pasmerkė didžiausią nuo karo pradžios Rusijos dronų ir raketų ataką prieš Ukrainą. „Generalinis sekretorius griežtai smerkia naujausią Rusijos Federacijos surengtų didelio masto dronų ir raketų atakų seriją“, – pažymėjo A. Guterresas savo pareiškime, kuriame jis taip pat paragino nedelsiant ir besąlygiškai visiškai nutraukti ugnį.
Rusijos laisvės legiono, veikiančio kaip Ukrainos gynybos žvalgybos (DIU) padalinys, kovotojai per puolimo operacijas Zaporižios kryptimi sučiupo už rusus kovojusį Nigerijos pilietį. Tai patvirtino ir atitinkamą vaizdo įrašą paviešino Ukrainos Vyriausioji žvalgybos valdyba. „Kehinde Oluwagbemileke buvo Maskvos aukštosios ekonomikos mokyklos studentas.
Tadžikistano prezidentas Emomali Rahmonas ir Uzbekistano vadovas Šavkatas Mirzijojevas neretai vyksta į Maskvą susitikti su aukšto rango Rusijos pareigūnais ir pademonstruoti glaudžius šalių ryšius, tačiau neseniai įvykę susitikimai, kuriuose dalyvavo ir jų vaikai, byloja apie besikeičiančią situaciją – prasidėjo įpėdinystės procesas.
Turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išreiškė įsitikinimą, kad Turkija bus vėl priimta į radarais sunkiai susekamų NATO naikintuvų F-35 programą pagal susitarimą su JAV lyderiu Donaldu Trumpu. 2019-aisiais Vašingtonas pašalino Turkiją iš F-35 programos, o po metų įvedė sankcijas Ankarai už tai, kad ši įsigijo rusų gamybos oro erdvės gynybos sistemų S-400. Tačiau D. Trumpui grįžus į Baltuosius rūmus panašu, kad šios dvi NATO sąjungininkės nori užbaigti šį ginčą.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija pateikia pasaulio valstybių sąrašą, į kurias lietuviams nerekomenduojama keliauti. Vykstant į kai kurias šalis, rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti, į kitas – imtis atsargumo priemonių, o esant pavojingoje valstybėje – nedelsiant iš jos išvykti. Žemėlapyje, kuriame skirtingais atspalviais vaizduojamos valstybių teritorijos, nurodomas kiekvienos šalies pavojingumo lygis.