Jungtinės Valstijos ir Rusija susitarė aukštu lygiu atkurti kariškių dialogą, ketvirtadienį pranešė Pentagonas, praėjus kelioms valandoms po to, kai baigėsi paskutinės sutarties, numačiusios apribojimus abiejų šalių branduoliniams arsenalams, galiojimas.
Estijos vandenyse šalies teisėsaugos antradienį sustabdytame su Bahamų vėliava plaukiančiame laive neradus narkotikų, jam buvo leista tęsti kelionę į Rusiją, praneša Estijos visuomeninis transliuotojas ERR.
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris ketvirtadienį atsiprašė nuteisto seksualinio nusikaltėlio Jeffrey Epsteino aukų už tai, kad paskyrė jo artimą draugą Peterį Mandelsoną vyriausiuoju JK diplomatu Vašingtone.
Turbūt nėra tokio žmogaus, kuris, atėjęs į parduotuvę, neieškotų 1 euro monetos arba specialaus žetono tam, kad galėtų paimti prekių vežimėlį. Kaip liūdna bei pikta būdavo, kai tokios monetos visgi nepavykdavo rasti. Vienas prekybos tinklas ryžosi eksperimentui – nuo šiol kai kuriose parduotuvėse vežimėlį galima paimti be monetos. Vilnietis, apsilankęs vienoje „Rimi“ parduotuvėje, pastebėjo, kad vežimėliai buvo tvarkingai sustatyti ir neprirakinti.
Ketvirtadienį Europos Centrinis Bankas (ECB) penktą kartą iš eilės paliko galioti 2 proc. palūkanų normą, infliacijai toliau nesiekiant ECB nustatyta 2 proc. atžymos. Iki tol ištisus metus palūkanų normą mažinęs ECB pagrindinę indėlių palūkanų normą nuo 2025 m. liepos toliau išlaiko ties 2 proc. Savo sprendimus apie palūkanų normas ECB skelbia kas šešias savaites spaudos konferencijoje po atitinkamo valdančiosios tarybos pinigų politikos posėdžio.
Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė nemažinti palūkanų normų – jos nesikeičia nuo praėjusių metų vasaros ir siekia 2 proc. Tokį sprendimą lemia atsigaunanti euro zonos ekonomika bei noras pasilikti erdvės palūkanų normų mažinimui, jei įvyktų kažkas nemalonaus ir netikėto. Euro zonos ekonomikos augimas pernai siekė 1,5 procento ir buvo sparčiausias nuo 2022 metų.
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris ketvirtadienį atsiprašė nuteisto seksualinio nusikaltėlio Jeffrey Epsteino aukų už tai, kad paskyrė jo artimą draugą Peterį Mandelsoną vyriausiuoju JK diplomatu Vašingtone. „Epsteino aukos gyveno su trauma, kurią dauguma iš mūsų vargu ar gali suvokti“, – sakė jis kalboje šalies pietryčiuose esančiame Heistingse. „Atsiprašau, atsiprašau už tai, kas jums buvo padaryta, atsiprašau, kad tiek daug valdžią turinčių žmonių jus nuvylė.
Europoje buvę kariškiai ir karybos ekspertai, aiškindamiesi galimas grėsmes ateityje, imitavo scenarijų, kaip Rusija užpuola Lietuvą. Rusija laimėjo per kelias dienas, – rašoma „Wall Street Journal“. Scenarijuje modeliavimo strategijas sudarinėjo dalyvavo buvę Vokietijos ir NATO pareigūnai, įstatymų leidėjai ir saugumo ekspertai. Pagal scenarijų Rusijos puolimas „vyko“ 2026 m. spalio mėn.
Azerbaidžano kariuomenės teismas ketvirtadienį armėnų separatistų lyderį nuteisė kalėti iki gyvos galvos, pranešė valstybinė žiniasklaida. Tai yra naujausias karo nusikaltimų teismas prieš Kalnų Karabacho regiono pareigūną. Azerbaidžanas 2023-iųjų rugsėjį surengęs žaibišką karinę kampaniją užėmė Kalnų Karabacho regioną ir nutraukė tris dešimtmečius trukusį etninių armėnų separatistų valdymą. Armėnija paskelbė, kad dėl to iš Kalnų Karabacho pabėgo daugiau kaip 100 tūkst.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė, jog Kyjive situacija išlieka sudėtinga, daugiau nei 1,1 tūkst. pastatų neturi šildymo. Kaip rašo „Ukrinform“, apie tai V. Zelenskis pareiškė „Facebook“ po kasdienio pasitarimo dėl padėties energetikos sektoriuje. Pasak jo, naktį rusai prieš Ukrainą panaudojo 183 smogiamuosius dronus, iš kurių apie 110 buvo „Shahed“ tipo. „Didelę jų dalį pavyko numušti. Perėmimo priemonės veikė neblogai“, – pažymėjo V. Zelenskis.
Ketvirtadienį Latvijos Valstybės gynybos korporacijos („Valsts Aizsardzibas Korporation“, VAK) ir Vokietijos bendrovės „Dynamit Nobel Defence GmbH“ pasirašytas supratimo memorandumas numato per dvejus metus Latvijoje įkurti prieštankinių minų gamybos įmonę.
Į naują gamyklą 90 mln. eurų ketinant investuoti žemės ūkio ir maisto gamybos grupė „Akola group“ svarsto per kelerius metų iškelti Kaune, netoli „Žalgirio“ arenos esančią juos valdomą „Kauno grūdų“ gamyklą, sako pastarosios įmonės vadovas Andrius Pranckevičius. „Galvojame, kad ta senoji gamykla, kuri prieš „Žalgirio“ areną, (...) dešimtmečiais ten negalės veikti. Miestas artėja ir didelės gamybos ten veikiausiai nebegalės būti. Bet mūsų niekas neriboja, neturime įpareigojimų.
Vokietijos konkurencijos priežiūros institucija ketvirtadienį įpareigojo „Amazon“ nustoti taikyti kainų kontrolę mažmenininkams savo elektroninėje prekyvietėje ir nurodė JAV technologijų milžinei grąžinti 59 mln. eurų kaip nesąžiningai gautą pelną. Trečiųjų šalių mažmenininkai „Amazon“ prekyvietėje Vokietijoje nustato savo kainas, tačiau jos valdytoja naudoja įvairius mechanizmus kainoms peržiūrėti ir gali pašalinti produkciją, kurią laiko per brangia.
Grupė piliečių ketvirtadienį pradėjo rinkti parašus referendumui dėl teisės atsiskaityti grynaisiais pinigais. Kaip ketvirtadienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), referendumo iniciatyvinės grupės koordinatoriais paskirti Egidijus Čibirauskas ir Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila, jie atsakingi už parašų rinkimo lapų priėmimą, tinkamą panaudojimą, apskaitą ir jų grąžinimą.
Kai kuriems politikams keliant idėją mažinti Lietuvoje veikiančių verslo formų skaičių atsisakant mažųjų bendrijų, Lietuvos verslo konfederacija (LVK) sako kategoriškai nepritarianti jų naikinimui. Verslo bendruomenė baiminasi, kad už iniciatyvų peržiūrėti teisines verslo formas slepiasi noras pradėti dar vieną mokesčių reformą, ketvirtadienį pranešė konfederacija.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) gavo skundą dėl prezidento Gitano Nausėdos sklypo Vilniuje, Pavilnių regioniniame parke – inspekcija vasarį aiškinsis, ar valstybės vadovas nėra užėmęs valstybinės žemės, skelbia portalas „Delfi“. Apie inspekcijos atliekamą patikrinimą portalui pranešė šaltiniai. „VTPSI yra gavusi skundą dėl galimų žemės naudojimo pažeidimų prie Jūsų nurodyto žemės sklypo ir šiuo metu jį nagrinėja.
Dalis valdančiajai koalicijai priklausančių parlamentarų parengė Seimo rezoliucijos „Dėl nepriimtino Europos Parlamento kišimosi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalus“ projektą. Jame reiškiamas susirūpinimas Europos Parlamente (EP) priimta rezoliucija dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) pataisų, taip pat raginama susilaikyti „nuo kišimosi į teisėkūros ir politinius procesus, priklausančius Lietuvos Respublikos Seimo kompetencijai“.
Lietuvos apeliacinis teismas buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudževeliui už kyšininkavimą ketvirtadienį skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) gavo skundą dėl prezidento Gitano Nausėdos sklypo Vilniuje, Pavilnių regioniniame parke – inspekcija vasarį aiškinsis, ar valstybės vadovas nėra užėmęs valstybinės žemės, skelbia portalas „Delfi“.
Šią savaitę Kinijos lyderis Xi Jinpingas po pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu netrukus paskambino ir JAV prezidentui Donaldui Trumpui. Naujienų agentūros AFP kalbintų analitikų teigimu, tokia skambučių seka yra retas ir reikšmingas reiškinys, Pekinui dedant pastangas pateikti save kaip stabilią pasaulinę galią.
Būsimos Norvegijos karalienės sūnus ketvirtadienį paneigė, kad kada nors ką nors apsvaigino narkotikais, tačiau prieš tai viena moteris, kurią jis kaltinamas išprievartavęs, pareiškė, jog ji „tikriausiai kažką suvartojo“.
Po dviejų JAV piliečių žūties Mineapolyje per federalinių migracijos pareigūnų operacijas JAV prezidentas Donaldas Trumpas užsiminė apie kurso pakoregavimą.
Rusija ketvirtadienį pranešė išsiunčianti Vokietijos diplomatą po to, kai Berlynas praėjusį mėnesį išsiuntė Rusijos pareigūną, kurį apkaltino esant šnipų vadovu.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas į Maskvą nusiuntė savo artimiausią diplomatinį patarėją Emmanueli Bonne,kur jis susitiks su Kremliaus pareigūnais, Rusijos vadovo patarėju užsienio politikos klausimais Jurijumi Ušakovu, praneša prancūzų dienraštis „L`Express“.
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautų duomenų visumą, surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė Kalvarijos savivaldybės tarybos nario Edgaro Kabelkos bylą – politikas kaltinamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir disponavimu jais.
Liberalų frakcija nebedalyvaus Seimo valdančiųjų suburtoje darbo grupėje dėl LRT, ketvirtadienį jos posėdyje informavo liberalas Simonas Kairys.
Grupė piliečių ketvirtadienį pradėjo rinkti parašus referendumui dėl teisės atsiskaityti grynaisiais pinigais.
Audra Leonardo Portugalijoje pražudė vieną žmogų. 70 metų vyro kūnas rastas automobilyje, kuris pastebėtas upėje Serpos regione, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Lusa“, remdamasi institucijomis. Per audras nuo praėjusios savaitės Portugalijoje žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 11. Ekonomikos ministro Manuelio Castro Almeidos vertinimu, žala, kurią pirmiausiai padarė praėjusios savaitės trečiadienį siautėjusi ypač smarki audra Kristin, siekia daugiau kaip 4 mlrd.
Rusija palyginti neseniai pradėjo kurti savo ryšio sistemą, naudodama „Starlink“ terminalus. Todėl jų blokavimas nebus toks kritiškas priešui, kaip galėtų būti Ukrainai. Tai pareiškė karo ekspertas Michailas Žirochovas „Radio NV“ eteryje. „Jie perėmė Ukrainos patirtį ir tūkstančiais pirko per Jungtinius Arabų Emyratus, Armėniją, Kazachstaną... Tačiau kariuomenės ryšio pagrindas visada buvo ir tebėra tokios sovietinių laikų radijo stotys.
Kremlius tvirtina, kad teiginiai, jog nusikaltėlis Jeffrey Epsteinas buvo Rusijos žvalgybos agentas, „negali būti vertinami rimtai“, rašo „Sky News“. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat komentavo žiniasklaidos pranešimus, kad J. Epsteinas esą dirbo Rusijos specialiosioms tarnyboms. D. Peskovas pabrėžė, jog tokių pareiškimų negalima vertinti rimtai.
Kaune antrą naktį iš eilės apšaudytas važiuojantis troleibusas. Šįkart tragedijos pavyko išvengti per plauką – šūvis pataikė į stiklą, už kurio sėdėjo du keleiviai. Žmonės nenukentėjo, o įtariamasis sulaikytas – pas jį rasti du ginklai. 33 metų vyras buvo apsvaigęs nuo narkotikų, anksčiau ne kartą teistas ir prieš mažiau nei mėnesį paleistas iš kalėjimo.
Trečiadienį, vasario 4 dieną, Kauno Santakos parke, įvyko iškilminga NATO daugianacionalinės kovinės grupės vadovavimo perdavimo ceremonija, kurios metu Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ perdavė kovinės grupės vėliavą Vokietijos kariuomenės 45-ajai šarvuotajai brigadai „Lietuva“.
Velžio seniūnijos Maženių kaime ugnis pasiglemžė puoselėtus ir kurtus Pilkauskų šeimos namus. Todėl šiandien ypač svarbi tiek materialinė, tiek emocinė parama šeimai. Velžio seniūnija gaisrą patyrusiai šeimai skirs pašalpą, o Maženių bendruomenė prisidės kaupdama lėšas paramai.
Šių metų sausio mėnesį visi Lietuvos oro uostai (LTOU) fiksavo keleivių srauto augimą ir bendrai aptarnavo 480,3 tūkst. žmonių – 9,8 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, pranešė bendrovė. Skelbiama, didžiausi keleivių pokyčiai buvo Palangos oro uoste, kur sausio mėnesį keleivių srautas siekė 34 tūkst. – 22,3 proc. daugiau nei 2025 m. sausį. Vilniaus oro uoste praėjusį mėnesį buvo aptarnauta beveik 335 tūkst. keleivių – 12 proc.
Aplinkos ministras Kastytis Žuromskas sako, jog Statybos sektoriaus vystymo agentūros pernai išanalizavo virš 12 tūkst. prašymų išduoti statybos leidimus atmetimo priežasčių. Anot jo, dažniausiai leidimai neišduoti dėl biurokratizmo. „Didelis darbas buvo atliktas agentūros – duomenų analizė ir atvėrimas. Tai noriu pasakyti, kad stebime, matome, analizuojame ir fiksuojame. Ištyrėme virš 12 tūkst. statybos leidimų atmetimo priežasčių praėjusiais metais.