JAV prezidento Donaldo Trumpo specialusis pasiuntinys Steve'as Witkoffas apibendrino dviejų dienų Abu Dabyje vykusias derybas dėl taikos Ukrainoje, rašo UNIAN. S. Witkoffas pavadino derybas „konstruktyviomis“. Witkoffas apžvelgė derybas dėl Ukrainos Pasak jo, šalys aptarė, be kita ko, ugnies nutraukimo plano įgyvendinimo mechanizmus ir veiksmų stebėjimo būdus.
Gynybos technologijų startuolis „Luna Robotics“ savomis lėšomis sukūrė kamerą, padedančią pastebėti kontrabandinius balionus naktį. Kamera dronų operatoriams sukuria nuorodas, tarsi navigaciją, kaip nuskristi tiesiai ten, kur reikia. Kitą savaitę Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina pristatyti bendrą, prieš keletą mėnesių atrinktų įmonių gaminį prieš kontrabandinius balionus. Konkursui buvo skirtas milijonas eurų, tačiau „Luna Robotics“ dalyvauti nė negalėjo – startuolis per mažas ir pernelyg naujas.
Savivaldybės kuria dienos užimtumo centrus, kad būtų gerinama senjorų gyvenimo kokybė. Senjorai ir žmonės su negalia čia gali gauti socialinę ir emocinę pagalbą, kovoti su vienatve, izoliacija. Druskininkų savivaldybėje duris atvers 3 nauji užimtumo centrai, vienas jų – vaikams.
Donaldo Trumpo siekis kontroliuoti Grenlandiją nerimą kelia ne tik danams ar grenlandams. Apžvalgininkai mano, kad dėl to susirūpinti turėtų ir Suomija, Jungtinėms Valstijoms įsipareigojusi pastatyti naują Arkties eksploatacijai būtinų ledlaužių flotilę, nors iš D. Trumpo sulaukė grasinimų dėl paramos Danijos suverenitetui. Pasirinkimas, iš kur įsigyti ledlaužių, D. Trumpui ribotas, nes jei ne sąjungininkės Suomija ar Kanada, tektų kreiptis į varžoves Rusiją arba Kiniją.
Kuba yra pasirengusi vesti dialogą su Jungtinėmis Valstijomis, bet ne spaudžiama, ketvirtadienį po kelis mėnesius trukusių JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimų tvirtino prezidentas Miguelis Diazas-Canelis, skelbia naujienų agentūra AFP.
Maroko valdžia iš namų evakavo daugiau nei 140 tūkst. žmonių, kai smarkios liūtys nuo praėjusios savaitės užtvindė kelias provincijas šalies šiaurėje, ketvirtadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.
Ispanijos gelbėtojai ketvirtadienį ieškojo moters, dingusios per Pirėnų pusiasalį užklupusią naują audrą, o Portugalija perspėjo apie padidėjusią potvynių riziką, nes per kelias valandas iškrito kelių mėnesių lietaus norma. Portugalijoje jau patvirtinta viena mirtis dėl septintos šiais metais audros Pirėnų pusiasalyje. Portugalija vos atsigavo po praėjusios savaitės liūčių ir vėjų, kurie nusinešė penkių žmonių gyvybes, sužeidė šimtus, o dešimtis tūkstančių paliko be elektros.
Rusijos kariuomenė pradėjo ruoštis didelio masto pavasario-vasaros puolimo kampanijai, sako Ukrainos karo ekspertas Konstantinas Mašovca, skelbia UNIAN. Anot jo, Rusija šiuo metu taupo rezervus ir ruošiasi 2026 m. vasaros kampanijai. Kokius pasiruošimo puolimo kampanijai veiksmus atlieka Rusija? Jo teigimu, būtent dėl to Maskvos dalyvavimą bet kokiuose taikos derybų procesuose reikėtų vertinti kaip politinę karinių planų priedangą, o ne realią kompromiso paiešką.
Ketvirtadienį iš Rusijos nelaisvės į Ukrainą sugrįžo karys Nazaras Daleckis, kuris daugiau nei trejus metus buvo laikomas mirusiu ir net buvo „palaidotas“. Apie tai pranešė Lvivo srities Kulikovsko miestelio taryba. Ukrainos karys laikytas mirusiu Anot pranešimo, N. Daleckis nuo 2022 m. rugsėjo buvo laikomas žuvusiu. „Jis gyvas. Jis išgyveno. Jis grįžo. Tai stebuklas, iškovotas drąsa, tikėjimu ir meile tų, kurie nenustojo jo laukti.
Šiaulių apygardos prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Algirdo Bacevičiaus, kuris buvo įtariamas neteisėtu išmokų naudojimu.
Jau šiemet, 2026-ųjų spalio pabaigoje Rusija pasienyje sutelkia pajėgas, surengia invaziją į Lietuvą, užima Marijampolę, o netikėtai užklupti ir paralyžiuoti sąjungininkai nesutaria, ką daryti toliau. Tokie, regis, iki gyvo kaulo įgrisę ir ne kartą analizuoti scenarijai, panašu, yra nemarūs. Nes štai, vieną šviežiausių, o ir pesimistinį pristatė Vokietijos žiniasklaida, paviešinusi naujos karinės simuliacijos detales. Bet jos kitokios. Kuo?
Irano Islamo revoliucijos gvardija dislokavo naują vidutinio nuotolio balistinę raketą „Khorramshahr 4“, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Fars“.
Kremlius ketvirtadienį išjuokė mintį, kad amerikietis seksualinis nusikaltėlis Jeffrey Epsteinas buvo slaptas Rusijos šnipas.
Kuba yra pasirengusi vesti dialogą su Jungtinėmis Valstijomis, bet be spaudimo, ketvirtadienį po keletą mėnesių trukusių JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimų tvirtino prezidentas Miguelis Diaz-Canelis.
Pagrindinė pasaulyje kriptovaliuta bitkoinas ketvirtadienį toliau pigo ir pirmą kartą po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose 2024-ųjų lapkritį nusileido žemiau 70 tūkst. dolerių žymos. Pastarosiomis savaitėmis bitkoinas pigo sparčiai, investuotojams atsitraukiant nuo rizikingų aktyvų. Spalį bitkoinas buvo pasiekęs istorinį vertės rekordą – per 126 tūkst. dolerių.
Konstitucinis Teismas (KT) spręs, ar pernai priimti įstatymo pakeitimai, kuriais nuspręsta įšaldyti LRT finansavimą trejiems metams, neprieštarauja Konstitucijai. KT ketvirtadienį priėmė nagrinėti Seimo narių prašymą. Į Teismą kreipėsi Seimo narių grupė Į Teismą dėl sprendimų, susijusių su LRT finansavimu, kreipėsi opozicijoje dirbančių Seimo narių grupė.
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) patvirtino 2026 m. planinių ūkio subjektų patikrinimų planą, kuris buvo sudarytas remiantis atliktu ūkio subjektų keliamos rizikos aplinkai vertinimu ir vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, rašoma AAD pranešime žiniasklaidai. Didžioji dalis patikrinimų numatyta pagal aplinkai keliamos rizikos vertinimo rezultatus.
Daugybė neredaguotų dokumentų, siejamų su Jeffrey Epsteino byla, kuriuos penktadienį paskelbė JAV Teisingumo departamentas, yra prieinami visiems, nepaisant juose esančios konfidencialios informacijos.
JAV ir Rusija netrukus turėtų pasiekti susitarimą dėl Strateginių ginklų mažinimo sutarties (Naujosios START sutarties) pratęsimo.
Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada nutraukia visus ryšius su Lenkijos parlamento pirmininku, įžeidusiu prezidentą Donaldą Trumpą, ketvirtadienį pareiškė JAV ambasadorius Lenkijoje.
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Senato Ginkluotųjų pajėgų ir teisingumo komitetų nariu senatoriumi Richardu Blumenthaliu ir Kongreso Ginkluotųjų pajėgų komiteto nariu Patu Harriganu, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
Praėjusią savaitę Lentvaryje esančio prekybos tinklo „Maxima“ sandėlio teritorijoje buvo nusileidęs meteorologinis balionas su kontrabandinėmis cigaretėmis, pranešė naujienų portalas „Delfi“. Nors atskridęs ryšulys buvo išgabentas pareigūnų, įmonė pradėjo vidinį tyrimą.
Tiriant galimai netinkamą tarybos narių veiklai skirtų savivaldos lėšų panaudojimą, įtarimai pareikšti Vyriausybės kanclerio pirmajam pavaduotojui Justui Pankauskui, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra.
Jungtinės Valstijos ir Rusija susitarė aukštu lygiu atkurti kariškių dialogą, ketvirtadienį pranešė Pentagonas, praėjus kelioms valandoms po to, kai baigėsi paskutinės sutarties, numačiusios apribojimus abiejų šalių branduoliniams arsenalams, galiojimas.
Estijos vandenyse šalies teisėsaugos antradienį sustabdytame su Bahamų vėliava plaukiančiame laive neradus narkotikų, jam buvo leista tęsti kelionę į Rusiją, praneša Estijos visuomeninis transliuotojas ERR.
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris ketvirtadienį atsiprašė nuteisto seksualinio nusikaltėlio Jeffrey Epsteino aukų už tai, kad paskyrė jo artimą draugą Peterį Mandelsoną vyriausiuoju JK diplomatu Vašingtone.
Turbūt nėra tokio žmogaus, kuris, atėjęs į parduotuvę, neieškotų 1 euro monetos arba specialaus žetono tam, kad galėtų paimti prekių vežimėlį. Kaip liūdna bei pikta būdavo, kai tokios monetos visgi nepavykdavo rasti. Vienas prekybos tinklas ryžosi eksperimentui – nuo šiol kai kuriose parduotuvėse vežimėlį galima paimti be monetos. Vilnietis, apsilankęs vienoje „Rimi“ parduotuvėje, pastebėjo, kad vežimėliai buvo tvarkingai sustatyti ir neprirakinti.
Ketvirtadienį Europos Centrinis Bankas (ECB) penktą kartą iš eilės paliko galioti 2 proc. palūkanų normą, infliacijai toliau nesiekiant ECB nustatyta 2 proc. atžymos. Iki tol ištisus metus palūkanų normą mažinęs ECB pagrindinę indėlių palūkanų normą nuo 2025 m. liepos toliau išlaiko ties 2 proc. Savo sprendimus apie palūkanų normas ECB skelbia kas šešias savaites spaudos konferencijoje po atitinkamo valdančiosios tarybos pinigų politikos posėdžio.
Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė nemažinti palūkanų normų – jos nesikeičia nuo praėjusių metų vasaros ir siekia 2 proc. Tokį sprendimą lemia atsigaunanti euro zonos ekonomika bei noras pasilikti erdvės palūkanų normų mažinimui, jei įvyktų kažkas nemalonaus ir netikėto. Euro zonos ekonomikos augimas pernai siekė 1,5 procento ir buvo sparčiausias nuo 2022 metų.
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Keiras Starmeris ketvirtadienį atsiprašė nuteisto seksualinio nusikaltėlio Jeffrey Epsteino aukų už tai, kad paskyrė jo artimą draugą Peterį Mandelsoną vyriausiuoju JK diplomatu Vašingtone. „Epsteino aukos gyveno su trauma, kurią dauguma iš mūsų vargu ar gali suvokti“, – sakė jis kalboje šalies pietryčiuose esančiame Heistingse. „Atsiprašau, atsiprašau už tai, kas jums buvo padaryta, atsiprašau, kad tiek daug valdžią turinčių žmonių jus nuvylė.
Europoje buvę kariškiai ir karybos ekspertai, aiškindamiesi galimas grėsmes ateityje, imitavo scenarijų, kaip Rusija užpuola Lietuvą. Rusija laimėjo per kelias dienas, – rašoma „Wall Street Journal“. Scenarijuje modeliavimo strategijas sudarinėjo dalyvavo buvę Vokietijos ir NATO pareigūnai, įstatymų leidėjai ir saugumo ekspertai. Pagal scenarijų Rusijos puolimas „vyko“ 2026 m. spalio mėn.
Azerbaidžano kariuomenės teismas ketvirtadienį armėnų separatistų lyderį nuteisė kalėti iki gyvos galvos, pranešė valstybinė žiniasklaida. Tai yra naujausias karo nusikaltimų teismas prieš Kalnų Karabacho regiono pareigūną. Azerbaidžanas 2023-iųjų rugsėjį surengęs žaibišką karinę kampaniją užėmė Kalnų Karabacho regioną ir nutraukė tris dešimtmečius trukusį etninių armėnų separatistų valdymą. Armėnija paskelbė, kad dėl to iš Kalnų Karabacho pabėgo daugiau kaip 100 tūkst.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė, jog Kyjive situacija išlieka sudėtinga, daugiau nei 1,1 tūkst. pastatų neturi šildymo. Kaip rašo „Ukrinform“, apie tai V. Zelenskis pareiškė „Facebook“ po kasdienio pasitarimo dėl padėties energetikos sektoriuje. Pasak jo, naktį rusai prieš Ukrainą panaudojo 183 smogiamuosius dronus, iš kurių apie 110 buvo „Shahed“ tipo. „Didelę jų dalį pavyko numušti. Perėmimo priemonės veikė neblogai“, – pažymėjo V. Zelenskis.
Ketvirtadienį Latvijos Valstybės gynybos korporacijos („Valsts Aizsardzibas Korporation“, VAK) ir Vokietijos bendrovės „Dynamit Nobel Defence GmbH“ pasirašytas supratimo memorandumas numato per dvejus metus Latvijoje įkurti prieštankinių minų gamybos įmonę.
Į naują gamyklą 90 mln. eurų ketinant investuoti žemės ūkio ir maisto gamybos grupė „Akola group“ svarsto per kelerius metų iškelti Kaune, netoli „Žalgirio“ arenos esančią juos valdomą „Kauno grūdų“ gamyklą, sako pastarosios įmonės vadovas Andrius Pranckevičius. „Galvojame, kad ta senoji gamykla, kuri prieš „Žalgirio“ areną, (...) dešimtmečiais ten negalės veikti. Miestas artėja ir didelės gamybos ten veikiausiai nebegalės būti. Bet mūsų niekas neriboja, neturime įpareigojimų.