Prezidentūra antrai kadencijai į Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko postą Seimui teikia Gediminą Šimkų todėl, nes jis įrodė, jog geba įgalinti centrinį banką imtis aktyvaus vaidmens šalies ekonominėje politikoje, teigia šalies vadovas Gitanas Nausėda. Jis pasidžiaugė, jog LB pastaraisiais metais ne kartą parodė norą diskutuoti ir ieškoti sprendimų įvairiais klausimais bei palaikė valstybės vadovo siūlomas iniciatyvas.
Seimo pirmininkas Juozas Olekas sako, kad augančioms degalų kainoms suvaldyti valstybė svarsto visas priemones – kuro rezervo panaudojimą, akcizų peržiūrą, kainų lubų nustatymą. „Energetikos ministras dabar dirba dėl europinio lygio reakcijos, (…) pranešta, kad siūloma panaudoti bent dalį rezervo amortizacijai, lubų kainos, kiti dalykai, akcizo peržiūrėjimas, viskas priklausys nuo kainų kilimo tempo, bet tai nepalikta savieigai“, – Seime žurnalistams antradienį teigė J. Olekas.
Tradiciškai kartu su pavasario pradžia startavo jau dvyliktoji anksčiau laiko gimusius kūdikius globojančio paramos projekto „Ankstukai“ kartu su ilgamečiu partneriu lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ organizuojama palaikymo akcija. Šiemet „Maximos“ pirkėjai kviečiami ne tik įsigyti specialiu ženklu pažymėtas prekes ir taip prisidėti prie ankstukų bei jų šeimos gerovės, bet ir stabtelti įsiklausant pavasario akciją lydinčią lopšinę.
Šilutės rajone vanduo apsėmė apie 4 tūkst. hektarų plotą ir daugiau nei 40 sodybų. Žmonės iš namų išplaukia valtimis, tačiau pagalbos dar neprašo. Teigiama, kad potvynis pamaryje dar plėsis. Negana to, dalis Kėdainių taip pat apsemta – neprieinamos ne tik sodybos, bet ir vaikų žaidimų aikštelės bei dalis parkų.
Šiandien Nacionalinio krizių valdymo centro sprendimu Šilutės rajone aktyvuota antroji pasirengimo galimam potvyniui valdymo fazė (iki šiol pasirengimas apėmė „nulinės“ ir pirmosios fazės veiksmus). Plane numatyta keturių fazių sistema, kurią sudaro: nuolatinė stebėsena ir išankstinis vertinimas; padidinta parengtis; aktyvus reagavimas; ekstremaliosios situacijos valdymas bei evakuacija. Apie tai informuojama išplatintame pranešime.
Panevėžio Senvagėje neįprastas vaizdas patraukė praeivių dėmesį – nuslūgus Nevėžio vandeniui pažintinis laivas „Kraken Senvagė“ liko stovėti ant seklumos ir pavojingai pasviro. Apie situaciją naujienų portalui JP pranešė ją pastebėję panevėžiečiai.
Naujasis Irano aukščiausiasis lyderis Mojtaba Khamenei vos per plauką išvengė mirties, skelbia „The Telegraph“. Anot leidinio, jis išgyveno JAV ir Izraelio oro smūgius, tik dėl to, kad likus kelioms minutėms iki raketų smūgio į jo namus jis išėjo pasivaikščioti į sodą. „The Telegraph“ gavo nutekintą garso įrašą, patvirtinantį, kad M. Khamenei taip pat buvo JAV ir Izraelio atakų taikinyje.
Rusijos kariuomenės vadai nurodo savo pavaldiniams neevakuoti iš mūšio lauko žuvusių karių kūnų, o paimti tik jų galvas ir dokumentus, kad būtų galima nustatyti tapatybę. Taip teigiama perimtame pokalbyje, kurį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos direkcija. Kraupūs rusų vadų įsakymai „Užuot buvę oriai palaidoti, rusų kariai sulaukia kirvio nuo savo kovos draugų rankos pagal nurodymus iš viršaus.
Europos Sąjungos (ES) santykiai su Vengrija yra ant žlugimo ribos, tačiau pastangos rasti sąlyčio taškų tebesitęsia, – interviu Latvijos naujienų agentūrai LETA sakė buvęs ES energetikos komisaras Andris Piebalgas, šiuo metu atstovaujantis Latvijai paramos Ukrainos integracijai į ES grupėje.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmuosius savo valdymo metus praleido menkindamas Vašingtono sąjungininkus. Dabar jis nori jų pagalbos Amerikai kare su Iranu – bet niekas nerodo tam entuziazmo.
Vokietijos policija antradienį pranešė, kad netoli Frankfurto oro uosto, Raunheime esančioje užkandinėje, buvo nušauti du žmonės.
Europos Sąjungos (ES) santykiai su Vengrija yra ant žlugimo ribos, tačiau pastangos rasti sąlyčio taškų tebesitęsia, – interviu Latvijos naujienų agentūrai LETA sakė buvęs ES energetikos komisaras Andris Piebalgas, šiuo metu atstovaujantis Latvijai paramos Ukrainos integracijai į ES grupėje.
Trišalės tarybos posėdyje antradienį Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentė Aurelija Maldutytė pristatys siūlymus dėl naujos minimalios mėnesinės algos (MMA) skaičiavimo formulės, kurią būtų galima taikyti nustant kitų metų minimalią algą. Anot darbdavių atstovės, siūlymo esmė – neįtraukti ateinančių metų vidutinio darbo užmokesčio (VDU) augimo. „Aprašyme yra parašyta, kad MMA nustatymo metu yra įvertinamas prognozuojamas vidutinis darbo užmokestis.
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad artimiausiomis dienomis priėmus sprendimus dėl šalies kuro rezervo atlaisvinimo atsargos degalines pasiektų dar šios savaitės pabaigoje arba ateinančios savaitės pradžioje. „Sprendimas bus parengtas, bus pasirašytas ministro įsakymas ir šitie kiekiai jau galėtų šią savaitę pasiekti rinką. (…) Iš principo tai yra kelių dienų klausimas, kada tos atsargos galėtų būti išleidžiamos į rinką“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.
Lenkija svarsto dar pusmečiui pratęsti laikinus patikrinimus prie Lietuvos ir Vokietijos sienų. Kaip rodo Vyriausybės teisėkūros centro tinklalapyje paskelbtas dokumento projektas, pratęsimas galiotų nuo balandžio 5-osios iki spalio 1-osios. Projektas dabar bus svarstomas ministerijų, o viešosios konsultacijos vyks iki kovo 19 dienos. Patikra Lenkijos pasienyje Patikrinimai prie sienų buvo pradėti pernai liepą.
Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas pirmadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad Europa turėtų remti jo šalies kovą prieš Irano remiamą libaniečių grupuotę „Hezbollah“, izraeliečių pajėgoms vykdant sausumos operacijas Libane. „Europa turėtų remti bet kokias pastangas, bet kokias pastangas dabar sunaikinti „Hezbollah“, – sakė I. Herzogas išskirtiniame interviu savo rezidencijoje Jeruzalėje.
„Axios“ skelbia, kad pastarosiomis dienomis Iranas ir JAV palaikė tiesioginius ryšius. Apie tai leidiniui nurodė JAV pareigūnas ir kitas informuotas šaltinis. „Pastarosiomis dienomis buvo atnaujintas tiesioginis ryšių kanalas tarp JAV pasiuntinio Steve'o Witkoffo ir Irano užsienio reikalų ministro Abbaso Araghchi“, – teigiama publikacijoje, paskelbtoje pirmadienio vakarą.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas išreiškė nuostabą, kad nepaisant karo žmonės toliau gyvena Ukrainoje, rašo „Ukrinform“. Jo pirmiausia buvo paklausta apie Izraelio karinę operaciją Libane. D. Trumpas ėmė pasakoti, kad neseniai susitiko su įtakingu libaniečiu. „Aš paklausiau: ar jūs tikrai gyvenate Libane? Ar jūsų tėvai ten gyvena?“ – pasakoja D. Trumpas. Žmogus, pasak D. Trumpo, atsakė: „O, taip, jie ten gyvena.
Iki penktadienio orai išliks gana pastovūs – vyraus mažai debesuotos dienos, temperatūra kils iki 14 laipsnių šilumos, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.
Pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai ir praėjusią parą apgręžė 15 neteisėtai kirsti sieną bandžiusių migrantų, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Lietuvos apeliacinis teismas Kristijono Bartoševičiaus seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius byloje antradienį ketina klausyti bylos dalyvių atsikirtimų, nuteisto eksparlamentaro paskutinio žodžio.
Siekiant suvaldyti degalų brangimą, kilusį dėl konflikto Artimuosiuose Rytuose, Lietuva galėtų nustatyti kasdienines kuro kainų lubas, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas teigia savo komandai pavedęs išnagrinėti Belgijos pavyzdį, kur viršutinė kuro kainų riba kiekvieną dieną nustatoma remiantis objektyviais kriterijais, pavyzdžiui, žaliavine naftos kaina. „Ji (Belgijos formulė – BNS) nėra primityvi, nėra kažkokia užfiksuota nepriklausomai nuo veiksnių.
Pasaulį apskriejusi žinia apie galimą ginkluoto konflikto Artimuosiuose Rytuose pabaigą suteikė vilties, kad degalų kainos pagaliau grįš į buvusį lygį. Nors prognozuojama, kad jau po mėnesio ar pusantro atsinaujins laisva laivyba Ormūzo sąsiauriu ir naftos tiekimas stabilizuosis, ekspertai ragina neskubėti džiaugtis. Pasirodo, naftos pramonė turi savų priežasčių išlaikyti aukštas kainas degalinėse. Daugiau naujienų iš automobilių pasaulio galite perskaityti „Automobilių naujienos“ rubrikoje.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su profesinių sąjungų ir verslo atstovais aptars demografijos ir ekonomikos skatinimo iniciatyvas. Prezidento komunikacijos patarėjas Ridas Jasiulionis BNS teigė, kad su darbuotojų ir verslo atstovais bus aptariami įstatymų projektai, kuriuos prezidentas teiks Seimo pavasario sesijoje. Be to, prezidentas išklausys verslo ir profesinių sąjungų pozicijas prieš šią savaitę vyksiantį konkurencingumui skirtą Europos Vadovų Tarybos posėdį.
Daugiau nei 30 Lietuvos institucijų šiuo metu neturi nuolatinių vadovų, antradienį paskelbė nacionalinio transliuotojo LRT naujienų portalas. Dauguma laikinųjų vadovų vadovauja kelis mėnesius ar vienerius metus, bet yra ir tokių institucijų, kurios nuolatinių vadovų neturi ir nuo 2020-ųjų, teigiama straipsnyje. Daugiau nei 30 Lietuvos institucijų dirba su laikiniais vadovais Daugiausiai įstaigų, neturinčių nuolatinių vadovų, yra pavaldžios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai – šešios.
Antradienio rytą buvo taikytasi į JAV ambasadą, esančią Žaliojoje zonoje. Vienas saugumo pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad „ambasadą atakavo trys dronai ir keturios raketos, o bent vienas dronas nukrito jos teritorijoje“, skelbia BBC.
Afganistano sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį pranešė, kad per Pakistano aviacijos smūgį Kabule esančiai reabilitacijos ligoninei galėjo žūti mažiausiai 250 žmonių, o daugiau kaip 400 buvo sužeisti.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pranešė paprašęs dėl karo Irane atidėti planuotą vizitą į Pekiną.
Tęsiantis kariniam konfliktui Artimuosiuose Rytuose, krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas sako – Lietuva nesvarsto siųsti savo karinių pajėgumų į šį regioną.
Pavasarinis potvynis pasiekė ir pamarį – čia užlieta pusšimtis sodybų, keletas kelių. Vidurio Lietuvoje iš krantų išsiliejęs Nevėžis apsėmė sodų bendrijas ties Kėdainiais. O Šiaurės Lietuvoje smarkiai tvinsta ūkininkų laukai. Ir nors dėl pakilusio vandens namų gyventojams kol kas palikti nereikia, pareigūnai ragina būti pasiruošus.
Kai kuriuose šalies vandens telkiniuose gaišta žuvys. Apie tokius atvejus gyventojai praneša aplinkosaugininkams. Šie sako, kad tai normalus gamtos reiškinys – dėl storo ledo žuvims pritrūko deguonies.
Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai kol kas atsargiai vertina JAV prezidento Donaldo Trumpo raginimus NATO šalims įsitraukti atveriant Hormūzo sąsiaurį. Esą jokio oficialaus prašymo nesulaukta, o ir JAV bei Izraelio planai sąjungininkams vis dar nežinomi.
Prancūzijos prokurorai sako užkirtę kelią antisemitiniam teroro išpuoliui. Suimti du broliai. Įtariama, kad paskatinti grupuotės „Islamo valstybė“ ideologijos jie planavo atakas šiaurės Prancūzijoje. Išpuolių ir grasinimų prieš žydų bendruomenę Europoje ir Amerikoje vis daugiau. Pareigūnai įspėja, kad tai ir karo Artimuosiuose Rytuose rezultatas.
Ukrainos gynybos pajėgos sužlugdė strateginę puolamąją operaciją, kurią Rusija planavo kovo mėnesiui, pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, rašo „Ukrinform“. „Ukrainos gynybos pajėgos sužlugdė Rusijos strateginę puolamąją operaciją, kurią priešas planavo šiam kovui.
Pranešama, kad JAV viceprezidento J. D. Vance‘o buvo paklausta apie jo nuomonę dėl karo su Iranu, rašo „Sky News“. Jis žurnalistams sakė: „Mes turime protingą prezidentą, o anksčiau turėjome kvailus prezidentus, ir aš pasitikiu prezidentu Trumpu, kad jis atliks savo darbą.“ Vance‘as pakeitė nuomonę Tai buvo pasakyta pasirodžius pranešimams apie J. Vance‘o poziciją dėl karo.