Select a country

Patozi i del në mbrojtje vajzës së Hajdarit: Merre me të qeshur Rudina!

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka dalë në mbrojtje deputetes Rudina Hajdari, e cila shpesh është vënë në qendër të kritikave për shkak të artikulimit të saj. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Patozi i drejtohet deputete
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Patozi i del në mbrojtje vajzës së Hajdarit: Merre me të qeshur Rudina!

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka dalë në mbrojtje deputetes Rudina Hajdari, e cila shpesh është vënë në qendër të kritikave për shkak të artikulimit të saj. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Patozi i drejtohet deputetes së PD-së, ndërsa i thotë se ky është vetëm fillimi, pasi shton ai, shumë shpejt “do të vijë […]

Apeli i SHBA-së: Korrupsioni, problematik për investitorët e huaj

Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Daniel Koski në një takim me Dhomën Amerikane të Tregëtisë u shpreh se korrupsioni në porte dhe kontrolle kufitare në Shqipëri mbetet një ndër faktorët më problematik për investitorë
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Apeli i SHBA-së: Korrupsioni, problematik për investitorët e huaj

Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Daniel Koski në një takim me Dhomën Amerikane të Tregëtisë u shpreh se korrupsioni në porte dhe kontrolle kufitare në Shqipëri mbetet një ndër faktorët më problematik për investitorët e huaj. “Korrupsioni në porte dhe në pikat e kontrollit kufitar është një nga faktorët më problematikë për […]

Grabitja në Rinas, Berisha: Vjedhje shtëtërore. Ja skenari i qeverisë!

Ish-kryeministri Sali Berisha, pas grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit, dy ditë më parë tha se kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga vetë shteti. “Kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga segmen
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Grabitja në Rinas, Berisha: Vjedhje shtëtërore. Ja skenari i qeverisë!

Ish-kryeministri Sali Berisha, pas grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit, dy ditë më parë tha se kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga vetë shteti. “Kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga segmente të caktuara të shtetit. Me të njëjtët skenarë të 2016, – tha ai në “Ora Neës”. – […]

“Tradhtoi” PD, nënkryetari i Xhelal Mizut i premton votën Ramës me një kusht

Ai mund të cilësohet si një nga “tradhtarët” më të mëdhenj të PD-së pasi, kishte marrë vazhdimisht pjesë në protestat para Parlamentit dhe Kryeministrisë nga janari në prill përkrah kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Po flasi
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Tradhtoi” PD, nënkryetari i Xhelal Mizut i premton votën Ramës me një kusht

Ai mund të cilësohet si një nga “tradhtarët” më të mëdhenj të PD-së pasi, kishte marrë vazhdimisht pjesë në protestat para Parlamentit dhe Kryeministrisë nga janari në prill përkrah kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Po flasim për Korab Litën, i cili pasi pranoi mandatin e deputetit në qarkun e Tiranës u betua sot […]

Grabitja në Rinas/ Taulant Balla nxjerr sekretin e policisë, ja çfarë ndodhi me një nga grabitësit

Gjatë fjalës së mbajtur në seancën plenare, Taulant Balla tha se përveç të vrarit gjatë shkëmbimit me policinë, Admir Murataj, policia ka lënë të plagosur edhe një prej grabitësve. “Më lejoni që në emër të mazhorancës dua ta falën
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Grabitja në Rinas/ Taulant Balla nxjerr sekretin e policisë, ja çfarë ndodhi me një nga grabitësit

Gjatë fjalës së mbajtur në seancën plenare, Taulant Balla tha se përveç të vrarit gjatë shkëmbimit me policinë, Admir Murataj, policia ka lënë të plagosur edhe një prej grabitësve. “Më lejoni që në emër të mazhorancës dua ta falënderoj dhe përgëzoj Policinë e Shtetit për reagimin, për herë të parë pas kaq shumë vitesh të ngjarjeve […]

Basha: Grabitja zbuloi fakte tronditëse, kompania në bashkëpronësi të njeriut të PS, gruaja e tij…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka fajësuar direkt kryeministrin Edi Rama për vjedhjen e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Basha deklaroi se përgjegjësia e sigurisë në Rinas është e shtetit, por për të dytën herë dështoi. “48 orë pas tro
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Basha: Grabitja zbuloi fakte tronditëse, kompania në bashkëpronësi të njeriut të PS, gruaja e tij…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka fajësuar direkt kryeministrin Edi Rama për vjedhjen e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Basha deklaroi se përgjegjësia e sigurisë në Rinas është e shtetit, por për të dytën herë dështoi. “48 orë pas tronditjes së Shqipërisë dhe të mbarë botës nga grabitja e armatosur në Rinas, pyetjet janë shtuar […]

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës

Kryeministri Edi Rama ishte në Principatën e Montekarlos, me ftesë të princit të Monakos Alberti i II për një vizitë zyrtare. Në takimin e zhvilluar, në Pallatin Mbretëror në Monako, ku Rama u prit nga Princi Alberti II dhe kreu i qeverisë së M
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës

Kryeministri Edi Rama ishte në Principatën e Montekarlos, me ftesë të princit të Monakos Alberti i II për një vizitë zyrtare. Në takimin e zhvilluar, në Pallatin Mbretëror në Monako, ku Rama u prit nga Princi Alberti II dhe kreu i qeverisë së Monakos Serge Telle, u vlerësua bashkëpunimi i  deritanishëm mes vendeve si dhe projektet e […]

“Aeroporti në rrezik”, apeli i Metës: Të gjenden autorët dhe paratë

Një ditë pas granitjes spektakolare të miliona eurove në aeroport, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, tha se ngjarja e djeshme në Rinas ka cenuar sigurinë kombëtare. “Si president i Republikës e konsideroj ngjarjen cenim serioz të sigurisë komb
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Aeroporti në rrezik”, apeli i Metës: Të gjenden autorët dhe paratë

Një ditë pas granitjes spektakolare të miliona eurove në aeroport, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, tha se ngjarja e djeshme në Rinas ka cenuar sigurinë kombëtare. “Si president i Republikës e konsideroj ngjarjen cenim serioz të sigurisë kombëtare, të rendit publik dhe imazhit të vendit tonë. u kërkoj agjencive ligjzbatuese të vazhdojnë operacionin për kapjen […]

Rama: Koncesionari kinez dështoi, Rinasi në duar të shtetit!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kompania kineze që bleu aeroportin nga e mëparshmja, dështoi po njësoj në garantimin e sigurisë. Shefi i qeverisë në një postim në Twitter thotë se shteti shqiptar s’do pranojë asnjë justifikim nga komp
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama: Koncesionari kinez dështoi, Rinasi në duar të shtetit!

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kompania kineze që bleu aeroportin nga e mëparshmja, dështoi po njësoj në garantimin e sigurisë. Shefi i qeverisë në një postim në Twitter thotë se shteti shqiptar s’do pranojë asnjë justifikim nga kompania, po do marrë kontrollin e perimetrit të jashtëm e të sigurisë së brendshme. “Kompania kineze që […]

Grabitja në Rinas/ “Ne na heqin dhe rripin”, shpërthen deputeti i PS: Fajin e ka…

Kur kanë kaluar 24 orë nga grabitja në aeroportin e Rinasit, reagimi më i ashpër nga radhët e Partisë Socialiste ka ardhur nga deputeti i qarkut të Shkodrës Paulin Stërkaj. Në një prononcim për mediat, Stërkaj ka përforcuar deklaratën e dhën
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Grabitja në Rinas/ “Ne na heqin dhe rripin”, shpërthen deputeti i PS: Fajin e ka…

Kur kanë kaluar 24 orë nga grabitja në aeroportin e Rinasit, reagimi më i ashpër nga radhët e Partisë Socialiste ka ardhur nga deputeti i qarkut të Shkodrës Paulin Stërkaj. Në një prononcim për mediat, Stërkaj ka përforcuar deklaratën e dhënë më parë nga ish-ministrja Ermonela Felaj, e cila tha se duhet të rishikohen kontratat […]

13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë

Një protestë mbarëkombëtare është paralajmëruar nga partia Demokratike dhe aleatët e saj për në 13 prill përpara Kryeministrisë. Ndryshe nga herët e tjera, për këtë protestë është përcaktuar ora 18:00, por që premisat e opozitës janë q
Politikë – Gazeta SHQIP Online

13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë

Një protestë mbarëkombëtare është paralajmëruar nga partia Demokratike dhe aleatët e saj për në 13 prill përpara Kryeministrisë. Ndryshe nga herët e tjera, për këtë protestë është përcaktuar ora 18:00, por që premisat e opozitës janë që pjesëmarrja masive e qytetarëve të bëjë që të shtyhet në kohë, ndoshta edhe me një rrethim gjatë mbrëmjes […]

Grabitja në Rinas/ Basha: Policia lufton kundër popullit, kriminelët vjedhin në mes të ditës

Kryetari demokrat Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat foli për grabitjen e ndodhur dje në Rinas. Basha theksoi se kjo është dëshmi e qartë e gjendjes në të cilën ndodhet shteti dhe kryesisht policia. “Në Rinas ku është zona me e sigur
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Grabitja në Rinas/ Basha: Policia lufton kundër popullit, kriminelët vjedhin në mes të ditës

Kryetari demokrat Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat foli për grabitjen e ndodhur dje në Rinas. Basha theksoi se kjo është dëshmi e qartë e gjendjes në të cilën ndodhet shteti dhe kryesisht policia. “Në Rinas ku është zona me e sigurt kryhet grabitje me armë në mes të ditës, çdokush e kupton në […]

Kriza politike, zyrtari i DASH-it zbut Bashën dhe Kryemadhin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Twitter informon se biseda me Zëvendës ndihmësin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer ka qenë e hapur dhe konstruktive, lidhur me krizën politike dhe institucionale në vend. “B
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kriza politike, zyrtari i DASH-it zbut Bashën dhe Kryemadhin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Twitter informon se biseda me Zëvendës ndihmësin e Sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer ka qenë e hapur dhe konstruktive, lidhur me krizën politike dhe institucionale në vend. “Bisedë e hapur dhe konstruktive me Matthew Palmer mbi situatën: mungesën e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së […]

Grabitja në Rinas, Berisha: U vodhën nga bandat e partisë për fushatë

Ish-Kryeministri Berisha ka komentuar mbi grabitjen e sotme në Aeroportin e Rinasit. Në një status në Facebook, Berisha shkruan se “bandat e partisë grabisin për së dyti miliona euro në pistën e avionëve të aeroportit më të pasigurtë në botë
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Grabitja në Rinas, Berisha: U vodhën nga bandat e partisë për fushatë

Ish-Kryeministri Berisha ka komentuar mbi grabitjen e sotme në Aeroportin e Rinasit. Në një status në Facebook, Berisha shkruan se “bandat e partisë grabisin për së dyti miliona euro në pistën e avionëve të aeroportit më të pasigurtë në botë, pra të Rinasit. Sipas tij, në momentin e marrjes së parave nga grabitësit, rojet e […]

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur për më shumë se një orë dhe presidenti Meta në një pstim në facebook, shkruan se në […]

Kriza politike/ Zyrtari amerikan mbërrin në PD, takim me Bashën

Zëvendësndihmësi Sekretar i amerikan i Shtetit, Matthew Palmer sapo ka mbërritur në selinë blu. Ai do të takohet me kreun e PD-së, Lulzim Basha ndërsa shoqërohet nga zv.ambasadorja e SHBA, Leyla Moses Ones. Ditën e djeshme Palmer u takua me kryemin
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kriza politike/ Zyrtari amerikan mbërrin në PD, takim me Bashën

Zëvendësndihmësi Sekretar i amerikan i Shtetit, Matthew Palmer sapo ka mbërritur në selinë blu. Ai do të takohet me kreun e PD-së, Lulzim Basha ndërsa shoqërohet nga zv.ambasadorja e SHBA, Leyla Moses Ones. Ditën e djeshme Palmer u takua me kryeministrin Edi Rama. Në takimin me Ramën, zyrtari i lartë amerikan është ndalur gjatë në […]

Firojnë listat e Bashës dhe Kryemadhit, dy “tradhtarë” duan mandatin (EMRAT)

Vijon të firojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë të opozitës. Dy kandidatë të tjerë kanë dorëzuar sot në KQZ formularin e vetëdeklarimit, duke pranuar të marrin mandatet për të plotësuar vakancat në Kuvend. Ata janë, kan
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Firojnë listat e Bashës dhe Kryemadhit, dy “tradhtarë” duan mandatin (EMRAT)

Vijon të firojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë të opozitës. Dy kandidatë të tjerë kanë dorëzuar sot në KQZ formularin e vetëdeklarimit, duke pranuar të marrin mandatet për të plotësuar vakancat në Kuvend. Ata janë, kandidati i PD-së në qarkun e Korçës, Andi Përmeti dhe ai i LSI-së në qarkun e Beratit, Eugen Bojaxhiu. […]

“Hyni në zgjedhje”, Basha del kokëulur nga takimi me Palmer (FOTO)

Ka zgjatur rreth një orë takimi në selinë e Partisë Demokratike, midis zëvendës Ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Pas diskutimeve me dyer të mbyllura në zyrën e Bashës, lide
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Hyni në zgjedhje”, Basha del kokëulur nga takimi me Palmer (FOTO)

Ka zgjatur rreth një orë takimi në selinë e Partisë Demokratike, midis zëvendës Ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Pas diskutimeve me dyer të mbyllura në zyrën e Bashës, lideri demokrat ka dalë kokulur për të shoqëruar Palmer. Fotot në përfundim të takimit tregojnë se Basha […]

Vizitë ‘blic’ në Shkodër/ Ironia e Braçes: Për Voltanën këtu lexojnë edhe qentë!

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi nga Shkodra se do të futen në zgjedhje, duke theksuar se PS ka kandidatë që do ta ndryshojnë tërësisht imazhin e këtij qyteti. Braçe foli edhe për çështjen e blerjes së votave, ku tha se pavarësisht k
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Vizitë ‘blic’ në Shkodër/ Ironia e Braçes: Për Voltanën këtu lexojnë edhe qentë!

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi nga Shkodra se do të futen në zgjedhje, duke theksuar se PS ka kandidatë që do ta ndryshojnë tërësisht imazhin e këtij qyteti. Braçe foli edhe për çështjen e blerjes së votave, ku tha se pavarësisht këtij fenomeni, ata nuk e kanë kontestuar asnjëherë kryebashkiaken Voltana Ademi. Në këtë vizitë të […]

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një poli
Politikë – Gazeta SHQIP Online

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një politikaneje rebele ndaj drejtuesve, në studion e emisionit “Open” të Eni Vasilit në ekranin e Top […]

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëlli
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. “Me hidhërim të thellë mësova se sot u largua prej nesh dhe shkoi […]

“Të gjendet ura”, Soreca: Qeveri – Opozitë, është koha për kompromis!

“Ura ekziston, thjesht duhet gjetur”, tha ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca për mediat, teksa për të disatën herë përsëriti thirrjen për kompromis mes opozitës dhe qeverisë, në mënyrë që të zgjidhet kriza politike. Soreca thekso
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Të gjendet ura”, Soreca: Qeveri – Opozitë, është koha për kompromis!

“Ura ekziston, thjesht duhet gjetur”, tha ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca për mediat, teksa për të disatën herë përsëriti thirrjen për kompromis mes opozitës dhe qeverisë, në mënyrë që të zgjidhet kriza politike. Soreca theksoi se “tani është koha për kompromis, dhe kompromis do të thotë që qeveria dhe opozita të takohen në […]

Bregu i Lumit/ Balliu – banorëve: Merrni hunjtë dhe mbroni shtëpitë!

“Qytetarët duhet të mbrojnë shtëpitë e tyre me çdo mjet të mundshëm. Kjo është rruga e vetme që i ka mbetur qytetarëve shqiptarë, kur nuk ka shtet, nuk ka gjykatë, nuk ka ligj”. Kjo ishte një pjesë e deklaratës së ish-deputetit të PD-s
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Bregu i Lumit/ Balliu – banorëve: Merrni hunjtë dhe mbroni shtëpitë!

“Qytetarët duhet të mbrojnë shtëpitë e tyre me çdo mjet të mundshëm. Kjo është rruga e vetme që i ka mbetur qytetarëve shqiptarë, kur nuk ka shtet, nuk ka gjykatë, nuk ka ligj”. Kjo ishte një pjesë e deklaratës së ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu nga Bregu i Lumit, ku sot u gjend përkrah banorëve […]

Thirrjet e Bashës s’kumbojnë në veshin e Ramës, PS regjistrohet në zgjedhje

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është dorëzuar sot nga ana e Partisë Socialiste, kërkesa për t’u regjistruar në zgjedhjet e 30 qershorit. Kërkesa për regjistrimin e Partisë Socialiste me firmën e Sekretares për Koordinim Elektoral, Blerin
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Thirrjet e Bashës s’kumbojnë në veshin e Ramës, PS regjistrohet në zgjedhje

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është dorëzuar sot nga ana e Partisë Socialiste, kërkesa për t’u regjistruar në zgjedhjet e 30 qershorit. Kërkesa për regjistrimin e Partisë Socialiste me firmën e Sekretares për Koordinim Elektoral, Blerina Gjylameti dhe është hapi i hedhur nga kryeministri Edi Rama që zyrtarizon shkuarjen në zgjedhje pa opozitën. Duket se […]

Spahiu akuzon fort: Kjo qeveri është vulosur si e korruptuar!

Çështja e korrupsionit në vendin tonë është ngritur si shqetësim edhe nga “Zëri i Amerikës”. Për këtë problem serioz në Shqipëri, ish-deputeti Përparim Spahiu fajëson drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama. Spahiu shkruan në Facebook se Pe
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Spahiu akuzon fort: Kjo qeveri është vulosur si e korruptuar!

Çështja e korrupsionit në vendin tonë është ngritur si shqetësim edhe nga “Zëri i Amerikës”. Për këtë problem serioz në Shqipëri, ish-deputeti Përparim Spahiu fajëson drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama. Spahiu shkruan në Facebook se Perëndimi i ka vënë kryqin Ramës dhe qeverisë së tij të korruptuar. Postimi i Spahiut Departamenti i Shtetit i vë vulën: […]

Ja sa shkon në muaj paga e një deputeti, favoret që i kanë bërë vetes ligjvënësit shqiptarë

Paga e një deputeti të Parlamentit shqiptar fillon në 156 mijë lekë në muaj pa llogaritur përfitimet e tjera financiare, të cilat u jepen atyre për naftën që konsumojnë, faturat e telefonit, pjesëmarrjet në komisionet parlamentare apo dieta të
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Ja sa shkon në muaj paga e një deputeti, favoret që i kanë bërë vetes ligjvënësit shqiptarë

Paga e një deputeti të Parlamentit shqiptar fillon në 156 mijë lekë në muaj pa llogaritur përfitimet e tjera financiare, të cilat u jepen atyre për naftën që konsumojnë, faturat e telefonit, pjesëmarrjet në komisionet parlamentare apo dieta të ndryshme. Nga pasqyra e publikuar nga vetë parlamenti rezulton se një deputet krahas pagës fikse, mesatarisht […]

Basha: Prindërit e mi mezi shtyjnë muajin; S’do ketë pension nën 250 mijë lekë

Kryetari demokrat, Lulzim Basha deklaroi sot se kur të vijë në qeveri do të rrisë pensionet. Ai premtoi se nuk do të ketë pension nën 250 mijë lekë. “Bashkohuni me ne, bashkohuni me këtë shumicë, bashkohuni me shumicën dërrmuese të shqiptar
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Basha: Prindërit e mi mezi shtyjnë muajin; S’do ketë pension nën 250 mijë lekë

Kryetari demokrat, Lulzim Basha deklaroi sot se kur të vijë në qeveri do të rrisë pensionet. Ai premtoi se nuk do të ketë pension nën 250 mijë lekë. “Bashkohuni me ne, bashkohuni me këtë shumicë, bashkohuni me shumicën dërrmuese të shqiptarëve, se sot jemi shumicë morale dhe politike. Prandaj, rritja e pensioneve do të fillojë […]

Kriza/ Basha mesazh Ramës: Pranvera e ndryshimit nisi, s’ka më pazare!

Nga Rrogozhina, ku u ndal sot në takim me qytetarët,  Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh të qartë kryeministri Edi Rama. Duke iu referuar aludimeve për një marrëveshje të re me PS, kreu i PD tha se nuk do të pranojë asnjë Pazar, apo kompromis
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kriza/ Basha mesazh Ramës: Pranvera e ndryshimit nisi, s’ka më pazare!

Nga Rrogozhina, ku u ndal sot në takim me qytetarët,  Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh të qartë kryeministri Edi Rama. Duke iu referuar aludimeve për një marrëveshje të re me PS, kreu i PD tha se nuk do të pranojë asnjë Pazar, apo kompromis, përveç atij që kërkojnë protestuesit shqiptarë. “Nuk ka kthim […]

Kukës/ Kryebashkiaku ironizon Ramën: Okulist, erdhe me helikopter se nuk…

Mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, raportet nuk janë fort të mira. Inati ka nisur të akumulohet që nga protesta e dhunshme e kuksianëve te trau i Rrugës së Kombit dhe ka arritur pikën kulmore pardje, kur Ramës iu bë “pritë” për të mos hyrë
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kukës/ Kryebashkiaku ironizon Ramën: Okulist, erdhe me helikopter se nuk…

Mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, raportet nuk janë fort të mira. Inati ka nisur të akumulohet që nga protesta e dhunshme e kuksianëve te trau i Rrugës së Kombit dhe ka arritur pikën kulmore pardje, kur Ramës iu bë “pritë” për të mos hyrë në kukës, mbi urën e Drinit. Duke qenë se kryeministri […]

Djegia e mandateve/ Sekretari i PES: Papërgjegjshmëri! Balla: Ja frika e Bashës

Gjatë qëndrimit në Katar, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla mori pjesë në Asamblenë e Unionit Ndër-Parlamentar në Doha, e cila mblodhi së bashku anëtarë nga më shumë se 170 parlamente të botës, nën moton “për Demokracinë, pë
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Djegia e mandateve/ Sekretari i PES: Papërgjegjshmëri! Balla: Ja frika e Bashës

Gjatë qëndrimit në Katar, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla mori pjesë në Asamblenë e Unionit Ndër-Parlamentar në Doha, e cila mblodhi së bashku anëtarë nga më shumë se 170 parlamente të botës, nën moton “për Demokracinë, për këdo”. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Balla deklaron se në fokus të diskutimeve ishte bashkëpunimi […]

Kërcimi i Tahirit/ Revoltohet Klevis Balliu: Çunat tanë në burg, ndërsa Saje Qorri e dridh në klube nate

Banorët e Astrit kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme kundër shembjes së banesave të tyre. Në këtë protestë nuk ka munguar as ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i cili ka sulmuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Balliu është kapur me një vide
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kërcimi i Tahirit/ Revoltohet Klevis Balliu: Çunat tanë në burg, ndërsa Saje Qorri e dridh në klube nate

Banorët e Astrit kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme kundër shembjes së banesave të tyre. Në këtë protestë nuk ka munguar as ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i cili ka sulmuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Balliu është kapur me një video të shpërndarë sot në media ku Tahiri dukej teksa këndonte me mikrofon në dorë në një lokal […]

Krah për krah më të rinjtë, Kryemadhi jep mesazhin e madh (Foto)

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Durrës. Ajo ka postuar edhe një foto në Facebook, ku shfaqet në krah të tyre, pasi sipas Kryemadhit të rinjtë janë forca e madhe e këtij vendi. Nëpërmjet këtij postimi
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Krah për krah më të rinjtë, Kryemadhi jep mesazhin e madh (Foto)

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Durrës. Ajo ka postuar edhe një foto në Facebook, ku shfaqet në krah të tyre, pasi sipas Kryemadhit të rinjtë janë forca e madhe e këtij vendi. Nëpërmjet këtij postimi, kryetarja e LSI-së ka vlerësuar rolin e rinisë, duke bërë edhe njëherë […]

Vendi përpara zgjedhjeve e vendimit të BE, Zëri i Amerikës: Në Shqipëri po rritet paqëndrueshmëria politike

Në qershor Shqipëria do të mësojë nëse Bashkimi Evropian do të vendosë për të hapur negociatat e anëtarësimit. Por, po në muajin qershor në Shqipëri janë planifikuar të zhvillohen zgjedhjet lokale dhe ndoshta pa pjesëmarrjen e partisë kryes
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Vendi përpara zgjedhjeve e vendimit të BE, Zëri i Amerikës: Në Shqipëri po rritet paqëndrueshmëria politike

Në qershor Shqipëria do të mësojë nëse Bashkimi Evropian do të vendosë për të hapur negociatat e anëtarësimit. Por, po në muajin qershor në Shqipëri janë planifikuar të zhvillohen zgjedhjet lokale dhe ndoshta pa pjesëmarrjen e partisë kryesore të opozitës. Sipas Zërit të Amerikës, ndërsa këto dy ngjarje afrohen, në vend po rritet paqëndrueshmëria politike. […]

“S’ia ndien për gjyqin”, Tahiri rrëmben mikrofonin dhe e “djeg” në Bllok (VIDEO)

Pasionin për muzikën e ka shfaqur edhe kur ka qenë në qendër të akuzave për trafik ndërkombëtar droge me kushërinjtë e tij “Habilajt” nga Vlora, por tashmë Saimir Tahiri duket se është afirmuar si “këngëtar” i vërtetë në zonën e is
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“S’ia ndien për gjyqin”, Tahiri rrëmben mikrofonin dhe e “djeg” në Bllok (VIDEO)

Pasionin për muzikën e ka shfaqur edhe kur ka qenë në qendër të akuzave për trafik ndërkombëtar droge me kushërinjtë e tij “Habilajt” nga Vlora, por tashmë Saimir Tahiri duket se është afirmuar si “këngëtar” i vërtetë në zonën e ish-bllokut. Ish-ministri i Brendshëm ka kaluar mbrëmjen e djeshme në barin e njohur Charl’s, ku […]

Kukës/ PD: S’ka punime në aeroport, ja si u larguan makineritë pas Ramës (VIDEO)

Një përplasje “brirësh” është zhvilluar sot midis kryeministrit Edi Rama dhe Partisë Demokratike, me temë Aeroportin e Kukësit dhe premtimin e shefit të qeverisë për t’i mbyllur punimet brenda 12 muajsh. Pak minuta pasi Rama publikoi në Face
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kukës/ PD: S’ka punime në aeroport, ja si u larguan makineritë pas Ramës (VIDEO)

Një përplasje “brirësh” është zhvilluar sot midis kryeministrit Edi Rama dhe Partisë Demokratike, me temë Aeroportin e Kukësit dhe premtimin e shefit të qeverisë për t’i mbyllur punimet brenda 12 muajsh. Pak minuta pasi Rama publikoi në Facebook, kronikën e ERTV nga vizita e tij e djeshme në pistën aktuale të aeroportit, ku bashkë me […]