Select a country

Protesta e studentëve, Berisha: Jam i kënaqur për kryengritjen

Ish kryeministri dhe njëkohësisht ish lideri i Partisë Demokratike, ishte i ftuar sonte në emisionin “Open” me Eni Vasilin, në ekranin e Top channel. Protesta e studentëve, e cila është futur në ditën e saj të 10, ishte natyrisht tema kryesore
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Protesta e studentëve, Berisha: Jam i kënaqur për kryengritjen

Ish kryeministri dhe njëkohësisht ish lideri i Partisë Demokratike, ishte i ftuar sonte në emisionin “Open” me Eni Vasilin, në ekranin e Top channel. Protesta e studentëve, e cila është futur në ditën e saj të 10, ishte natyrisht tema kryesore e bisedës së sotme në “Open”, ndërsa Berisha bëri komentet e tij për këto […]

Rama s’tërhiqet nga Ligji për Arsimin: Efikas, fajin e kanë universitetet

Kryeministri Edi Rama të enjten vazhdon të këmbëngulë në idenë e dialogut me studentët që të arrihet realizimi i tyre. Kreu i qeverisë duke i kthyer një përgjigje inserteve të shkëputura nga emisionet e ndryshme të “Opinion” në lidhje me
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama s’tërhiqet nga Ligji për Arsimin: Efikas, fajin e kanë universitetet

Kryeministri Edi Rama të enjten vazhdon të këmbëngulë në idenë e dialogut me studentët që të arrihet realizimi i tyre. Kreu i qeverisë duke i kthyer një përgjigje inserteve të shkëputura nga emisionet e ndryshme të “Opinion” në lidhje me punësimin e studentëve, deklaroi se nuk është ndonjë gjë e madhe, pasi studentët gjithandej punojnë […]

Berisha: “Kristali” e “Vitrina”, shkolla profesionale. Shteti nuk ua njihte diplomat

Ish kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Open” me Eni Vasilin, në ekranin e Top Channel, sqaroi edhe akuzat e bëra në drejtim të tij, për hapjen e pastudiuar të tregut të universiteteve. “Unë për asnjë moment nuk kam bërë asnj
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Berisha: “Kristali” e “Vitrina”, shkolla profesionale. Shteti nuk ua njihte diplomat

Ish kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Open” me Eni Vasilin, në ekranin e Top Channel, sqaroi edhe akuzat e bëra në drejtim të tij, për hapjen e pastudiuar të tregut të universiteteve. “Unë për asnjë moment nuk kam bërë asnjë hap në drejtim të shkatërrimit të arsimit, madje përkundrazi. në qeverisjen time, unë […]

Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë

Ndryshe nga çka vendosur Grupi Parlamentar i PD, për t’u përfaqësuar në seancën e sotme plenare me vetëm 4 deputetë që do të kërkonin votimin e amendamenteve të propozuar nga LSI për t’i dalë në mbështetje studentëve, deputetja Rudina Haj
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Hajdari kundër PS-PD-LSI: Boll me show! Studentët janë ngopur me politikë

Ndryshe nga çka vendosur Grupi Parlamentar i PD, për t’u përfaqësuar në seancën e sotme plenare me vetëm 4 deputetë që do të kërkonin votimin e amendamenteve të propozuar nga LSI për t’i dalë në mbështetje studentëve, deputetja Rudina Hajdari është e pranishme në sallë dhe madje nga foltorja i është drejtuar politikës me një […]

Refuzuan dialogun, Rama – Studentëve: Dobësi! Po mbani peng 8 kërkesat

Grumbullimi i mijërave prej tyre e detyroi të kërkonte falje për termin “ngelës”, të tërhiqet VKM-në për tarifat e provimeve të mbetura, e mbi të gjitha të pranonte sot në Kuvend, se protesta ishte shuplakë e fortë për qeverinë e tij, dh
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Refuzuan dialogun, Rama – Studentëve: Dobësi! Po mbani peng 8 kërkesat

Grumbullimi i mijërave prej tyre e detyroi të kërkonte falje për termin “ngelës”, të tërhiqet VKM-në për tarifat e provimeve të mbetura, e mbi të gjitha të pranonte sot në Kuvend, se protesta ishte shuplakë e fortë për qeverinë e tij, dhe për më tepër është gati të dialogojë për 8 kërkesat e tyre. Po […]

“Kërkesat e studentëve”, Meta kthen në Kuvend pr/buxhetin e 2019

Presidenti i republikës Ilir Meta ka kthyer mbrapsht në Kuvnd për rishqyrtim ligjin për Buxhetin e vitit 2019. Mësohet se motivacioni që ka detyruar Metën të bëjë këtë lëvizje është për t’i dhënë një mundësi plotësimit të kërkesave q
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Kërkesat e studentëve”, Meta kthen në Kuvend pr/buxhetin e 2019

Presidenti i republikës Ilir Meta ka kthyer mbrapsht në Kuvnd për rishqyrtim ligjin për Buxhetin e vitit 2019. Mësohet se motivacioni që ka detyruar Metën të bëjë këtë lëvizje është për t’i dhënë një mundësi plotësimit të kërkesave që kanë studentët e që lidhen direkt me buxhetin adresuar për ta. Reagimi i Metës vjen vetëm […]

Shpërblimi i fundvitit për pensionistët, Duma: Paketë turpi!

”Paketë turpi dhe fyrje”, e ka cilësuar deputetja e PD-së, shpërblimet e fundvitit që do të ofrojë qeveria për pensionistët dhe për çdo foshnje të re që do të vijë në jetë nga familjet shqiptare. ”Të rinjtë në protestë për të ardh
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Shpërblimi i fundvitit për pensionistët, Duma: Paketë turpi!

”Paketë turpi dhe fyrje”, e ka cilësuar deputetja e PD-së, shpërblimet e fundvitit që do të ofrojë qeveria për pensionistët dhe për çdo foshnje të re që do të vijë në jetë nga familjet shqiptare. ”Të rinjtë në protestë për të ardhmen, të moshuarit në lëmoshë për jetën. Thotë se ka dhënë 50 dollarë pako […]

“Studentët”, Rama: Tjetër ditë e humbur, keni kërkesa e s’doni të flisni për to

Studentët të ndarë në dy fronte, por jo të përçarë sipas tyre, vazhdojnë të protestojnë para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit duke i kërkuar kryeministrit Edi Rama përmbushjen e 8 kërkesave që i kanë formuluar prej kur nisi tubimi.
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Studentët”, Rama: Tjetër ditë e humbur, keni kërkesa e s’doni të flisni për to

Studentët të ndarë në dy fronte, por jo të përçarë sipas tyre, vazhdojnë të protestojnë para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit duke i kërkuar kryeministrit Edi Rama përmbushjen e 8 kërkesave që i kanë formuluar prej kur nisi tubimi. Por duke ju kundërpërgjigjur me ftesën e zakonshme që të dialogojnë me të, shefi i qeverisë […]

Pronat e “minoritarëve” te Ministria e Turizmit, Tirana i përgjigjet Athinës

Mbrëmjen e djeshme Ministria e Jashtme greke me një deklaratë zyrtare shprehu shqetësimin e thellë në lidhje me vendimin e fundit të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë, për të dhënë në mënyrë arbitrare te Ministria e Turi
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Pronat e “minoritarëve” te Ministria e Turizmit, Tirana i përgjigjet Athinës

Mbrëmjen e djeshme Ministria e Jashtme greke me një deklaratë zyrtare shprehu shqetësimin e thellë në lidhje me vendimin e fundit të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë, për të dhënë në mënyrë arbitrare te Ministria e Turizmit sipërfaqe toke – që përfshijnë prona private të minoritarëve grekë, – për projekte turistike. Sipas deklaratës, […]

Procedimi ndaj protestuesve, Basha: Regjim hajdut dhe shtypës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon lidhur me procedimin penal ndaj 25 protestuesve. Basha thotë se kapen duke vjedhur dhe pastruar 30 milionë euro, por as hajduti psiqik dhe asnjë nga vartësit e tij nuk është duke u hetuar penalisht.
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Procedimi ndaj protestuesve, Basha: Regjim hajdut dhe shtypës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon lidhur me procedimin penal ndaj 25 protestuesve. Basha thotë se kapen duke vjedhur dhe pastruar 30 milionë euro, por as hajduti psiqik dhe asnjë nga vartësit e tij nuk është duke u hetuar penalisht. “Ngritën zërin kundër qeverisë, të drejtë të cilën ua ka dhënë Zoti dhe Kushtetuta […]

Rama kërkon dialog: Duhet të flasim! Studentët: S’ka negociata!

Kryeministri Edi Rama ka zgjatur sërish dorën për dialog dhe komunikim me studentët e universiteteve publike, të cilët kanë dalë sërish në rrugë sot për të protestuar për uljen e tarifave. Në një postim në “Facebook”,, kryeministr
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama kërkon dialog: Duhet të flasim! Studentët: S’ka negociata!

Kryeministri Edi Rama ka zgjatur sërish dorën për dialog dhe komunikim me studentët e universiteteve publike, të cilët kanë dalë sërish në rrugë sot për të protestuar për uljen e tarifave. Në një postim në “Facebook”,, kryeministri deklaron: “Të dashur studentë protestues, gjithçka na duhet tani është të ulemi dhe të flasim. 8 pikat janë […]

Rama – Studentëve: Arsim falas këtu nuk ka! Ju do i pini lëngun 8 kërkesave

I ftuar në emisionin “Top Show” të gazetarit Alban Dudushi, kryeministri Rama deklaroi se e mbështeste protestën studentore, kur kjo ka të bëjë me kërkesa të qarta të tyre, siç ishte ajo e heqjes së pikës 4 në VKM-në për tarifat arsimore.
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama – Studentëve: Arsim falas këtu nuk ka! Ju do i pini lëngun 8 kërkesave

I ftuar në emisionin “Top Show” të gazetarit Alban Dudushi, kryeministri Rama deklaroi se e mbështeste protestën studentore, kur kjo ka të bëjë me kërkesa të qarta të tyre, siç ishte ajo e heqjes së pikës 4 në VKM-në për tarifat arsimore. Rama përsëriti edhe njëherë faktin që protesta bëhet për të tërhequr vëmendjen e […]

Rama: Ju pres edhe në sallën e parlamentit. Kujdes nga ultimatumet!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve. Rama u ka bërë thirrje për dialog. Ai i fton në sallën e parlamentit, duke shtuar se është i gatshëm në çdo orë për t’i dhënë përgjigje pozitive 8 pikave. “Kuj
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama: Ju pres edhe në sallën e parlamentit. Kujdes nga ultimatumet!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve. Rama u ka bërë thirrje për dialog. Ai i fton në sallën e parlamentit, duke shtuar se është i gatshëm në çdo orë për t’i dhënë përgjigje pozitive 8 pikave. “Kujdes nga kushdo ju mëson t’u jepni ultimatume atyre që ju shtrijnë dorën e […]

Protesta e studentëve, Basha: Të anulohet ligji për arsimin e lartë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për protestën e studentëve. Në një postim në mediat sociale, Basha shkruan se ndryshimi në arsimin e lartë nis me shfuqizimin e ligjit të arsimit të lartë. REAGIMI I PLOTË Paratë e projekteve f
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Protesta e studentëve, Basha: Të anulohet ligji për arsimin e lartë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për protestën e studentëve. Në një postim në mediat sociale, Basha shkruan se ndryshimi në arsimin e lartë nis me shfuqizimin e ligjit të arsimit të lartë. REAGIMI I PLOTË Paratë e projekteve fasadë që pasurojnë Edi Ramën dhe klientët e tij të investohen në arsim. Vetëm […]

“I duam tarifat sa Erion Braçe”, deputeti: Kam aq centimetra sa më duhen!

Pas pankartave të protestuesve, ku shkruhej “i duam tarifat sa Erion Braçe”, ka reaguar edhe deputeti socialist. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Braçe shpreh revoltën e tij ndaj protestuesve, por kryesisht ndaj Sali Berishës. Braçe the
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“I duam tarifat sa Erion Braçe”, deputeti: Kam aq centimetra sa më duhen!

Pas pankartave të protestuesve, ku shkruhej “i duam tarifat sa Erion Braçe”, ka reaguar edhe deputeti socialist. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Braçe shpreh revoltën e tij ndaj protestuesve, por kryesisht ndaj Sali Berishës. Braçe thekson se “ky është metri i nderit që Berisha se ke pasur kurrë”. “Tani dy fjalë për dy udhëheqës; […]

Rama kërkon dialog: Refuzimi, si i Bashës kur u fut në çadër!

Në komunikimin “live” në Facebook, në lidhje me çështjen e studentëve, kryeministri Edi Rama deklaroi se duhet të ketë dialog. Rama theksoi se mes tyre nuk ka asnjë konflikt dhe rruga për gjetjen e zgjidhjes është dialogu. Rama nënvizoi se st
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama kërkon dialog: Refuzimi, si i Bashës kur u fut në çadër!

Në komunikimin “live” në Facebook, në lidhje me çështjen e studentëve, kryeministri Edi Rama deklaroi se duhet të ketë dialog. Rama theksoi se mes tyre nuk ka asnjë konflikt dhe rruga për gjetjen e zgjidhjes është dialogu. Rama nënvizoi se studentët që janë në shesh, të dalin për veten e tyre, jo për Lulin dhe […]

“Unaza e Re”, Basha akuzon: Rama mori 4 mln € kapar

Njëjtë si çdo pasdite e 37 ditëve të fundit, banorët e “Astirit”, që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre në kuadër të zbatimit të projektit për “Unazën e Madhe” të kryeqytetit, kanë dalë sot në protestë, duke mbajtur veshur
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Unaza e Re”, Basha akuzon: Rama mori 4 mln € kapar

Njëjtë si çdo pasdite e 37 ditëve të fundit, banorët e “Astirit”, që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre në kuadër të zbatimit të projektit për “Unazën e Madhe” të kryeqytetit, kanë dalë sot në protestë, duke mbajtur veshur jelekët portokalli. Në krah të banorëve, që kanë bllokuar të dy akset e kalimit në “Unazë” […]

“Plas” në PD? Patozi: Demokratë zgjidhni Rudina Hajdarin ose Lulzim Bashën

Prej dy ditësh, emri i Rudina Hajdarit, vajzës së liderit të “Lëvizjes Studentore” Azem Hajdari është kthyer në “kryefjalë” të mediave, pas një deklarate të deputetes së PD, ku shprehej e gatshme për të lënë mandatin dhe t’i bashkoh
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Plas” në PD? Patozi: Demokratë zgjidhni Rudina Hajdarin ose Lulzim Bashën

Prej dy ditësh, emri i Rudina Hajdarit, vajzës së liderit të “Lëvizjes Studentore” Azem Hajdari është kthyer në “kryefjalë” të mediave, pas një deklarate të deputetes së PD, ku shprehej e gatshme për të lënë mandatin dhe t’i bashkohej studentëve në protestën para Ministrisë së Arsimit. 48 orë më pas Rudina Hajdari ka “shpërthyer” duke […]

“Larvë”, Muka – Ramës: Je ish-kryeministër! Hajde në shesh, shohim kë…

Pasi u etiketua si “larvë politike” nga kryeministri Edi Rama, i cili një muaj më parë guxoi ta emëronte zv/ministër pasi studiuesi i zbuloi plagjiaturën Ervin Demos, Taulant Muka i është përgjigjur shefit të ekzekutivit. Përmes një videoje l
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Larvë”, Muka – Ramës: Je ish-kryeministër! Hajde në shesh, shohim kë…

Pasi u etiketua si “larvë politike” nga kryeministri Edi Rama, i cili një muaj më parë guxoi ta emëronte zv/ministër pasi studiuesi i zbuloi plagjiaturën Ervin Demos, Taulant Muka i është përgjigjur shefit të ekzekutivit. Përmes një videoje live në “Facebook”, Muka nga Zvicra e cilësoi Ramën psikopat, pasi sipas tij me termin “larvë” e […]

‘Shpërthen’ Rudina Hajdari: S’ka të ardhme në PD, nuk shkohet në fitore me…

Dy ditë pasi u betua para të atit, liderit të “Lëvizjes Studentore” Azem Hajdari, duke thënë se është gati të dorëzojë mandatin dhe t’u bashkohet studentëve për luftën e tyre kundër tarifave dhe Reformës në Arsim, deputetja e PD-së, Ru
Politikë – Gazeta SHQIP Online

‘Shpërthen’ Rudina Hajdari: S’ka të ardhme në PD, nuk shkohet në fitore me…

Dy ditë pasi u betua para të atit, liderit të “Lëvizjes Studentore” Azem Hajdari, duke thënë se është gati të dorëzojë mandatin dhe t’u bashkohet studentëve për luftën e tyre kundër tarifave dhe Reformës në Arsim, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka lëshuar “bombën” e radhës. Me anë të një postimi në Facebook, Hajdari kritikon […]

“Unaza e Re”, Basha: Rama mori 4 mln € kapar, krimi do ngrejë këtu pallate

Njëjtë si çdo pasdite e 37 ditëve të fundit, banorët e “Astirit”, që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre në kuadër të zbatimit të projektit për “Unazën e Madhe” të kryeqytetit, kanë dalë sot në protestë, duke mbajtur veshur
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“Unaza e Re”, Basha: Rama mori 4 mln € kapar, krimi do ngrejë këtu pallate

Njëjtë si çdo pasdite e 37 ditëve të fundit, banorët e “Astirit”, që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre në kuadër të zbatimit të projektit për “Unazën e Madhe” të kryeqytetit, kanë dalë sot në protestë, duke mbajtur veshur jelekët portokalli. Në krah të banorëve, që kanë bllokuar të dy akset e kalimit në “Unazë” […]

“I duam tarifat sa Braçja”, Rama: O dialog, o me Erjonin, o me teta Monën

Ballafaqimi në shesh ose tryezë dialogu duket se është i pamundur mes kryeministrit Edi Rama dhe studentëve që protestojnë kundër tarifave të larta dhe problemeve të tjera në arsim, por një përplasje ironike mes tyre po ndodh në distancë. Stude
Politikë – Gazeta SHQIP Online

“I duam tarifat sa Braçja”, Rama: O dialog, o me Erjonin, o me teta Monën

Ballafaqimi në shesh ose tryezë dialogu duket se është i pamundur mes kryeministrit Edi Rama dhe studentëve që protestojnë kundër tarifave të larta dhe problemeve të tjera në arsim, por një përplasje ironike mes tyre po ndodh në distancë. Studentët i kërkojnë llogari nga sheshi para Ministrisë së Arsimit, ndërsa Rama u përgjigjet në rrjetet […]

Rama e quajti ‘larvë politike’, përgjigjet Taulant Muka: Prisni edhe pak për disa të vërteta

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili e quajti një ‘larvë politike’, ka reaguar ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka. Në një postim në Facebook, Muka kërcënon se shumë shpejt do të bëjë publike disa të vërteta të tjera
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama e quajti ‘larvë politike’, përgjigjet Taulant Muka: Prisni edhe pak për disa të vërteta

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili e quajti një ‘larvë politike’, ka reaguar ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka. Në një postim në Facebook, Muka kërcënon se shumë shpejt do të bëjë publike disa të vërteta të tjera. “Nxirr diplomën ju thashë, pse u nxehe kryeministër? Prisni edhe pak sa të mbaroj një takim mes […]

Ruçi – Xhaferi: Problemet në rajon të zgjidhen me dialog

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka deklaruar në Shkup se Shqipëria mbështetë anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, por ka theksuar edhe nevojën e realizimit të të drejtave të popullatës shqiptare. Ruçi në takimin me kryeparlamen
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Ruçi – Xhaferi: Problemet në rajon të zgjidhen me dialog

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka deklaruar në Shkup se Shqipëria mbështetë anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, por ka theksuar edhe nevojën e realizimit të të drejtave të popullatës shqiptare. Ruçi në takimin me kryeparlamentarin Talat Xhaferi ka biseduar edhe për zhvillimet në rajon, me theks për raportet mes Kosovës dhe Serbisë, me […]

Meta në konferencën e OKB-së: Emigrimi të trajtohet me partneritet

Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Konferencën Ndërqeveritare të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara në Marrakesh, Marok për të adaptuar “Kompaktin Global për migrim të sigurt, të organizuar dhe të rregu
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Meta në konferencën e OKB-së: Emigrimi të trajtohet me partneritet

Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në Konferencën Ndërqeveritare të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara në Marrakesh, Marok për të adaptuar “Kompaktin Global për migrim të sigurt, të organizuar dhe të rregullt”. Duke iu drejtuar Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres si dhe 150 krerëve të shteteve dhe […]

Rama i përgjigjet ish-zv.ministrit të Arsimit: Larvë politike!

Gjatë konferencës live nëpërmjet Facebook-ut, kryeministri Rama rrëfeu të vërtetën e tij lidhur me emërimin dhe me pas dorëheqjen e ish-zëvendësministrit të Arsimit Taulant Muka. Shefi i qeverisë nuk ka nguruar që ta quajë atë një larv polit
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama i përgjigjet ish-zv.ministrit të Arsimit: Larvë politike!

Gjatë konferencës live nëpërmjet Facebook-ut, kryeministri Rama rrëfeu të vërtetën e tij lidhur me emërimin dhe me pas dorëheqjen e ish-zëvendësministrit të Arsimit Taulant Muka. Shefi i qeverisë nuk ka nguruar që ta quajë atë një larv politike dhe asgjë më shumë. “Këtë e nderova më shumë se çfarë është ky i nderuar. Çfarë bëri? […]

Protesta e studentëve, Basha: Anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Banorët e Astirit vazhdojnë me ngulm protestat e tyre për të kundërshtuar shembjen e banesave për shkak të ndërtimit të Unazës së Madhe. Edhe sot, pranë tyre ka qenë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjatë fjalës së tij, kreu i PD-s
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Protesta e studentëve, Basha: Anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Banorët e Astirit vazhdojnë me ngulm protestat e tyre për të kundërshtuar shembjen e banesave për shkak të ndërtimit të Unazës së Madhe. Edhe sot, pranë tyre ka qenë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjatë fjalës së tij, kreu i PD-së foli për protestën e studentëve, duke thënë se është kundër ligjit për arsimin […]

Studentët e refuzuan, Rama: Kërkoj dialog, jo negociata!

Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negociata, por dialog me ta. Këtë reagim shefi i qeverisë e ka shpërndarë në rrjetin social “Twitter”
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Studentët e refuzuan, Rama: Kërkoj dialog, jo negociata!

Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negociata, por dialog me ta. Këtë reagim shefi i qeverisë e ka shpërndarë në rrjetin social “Twitter” teksa shprehet se frikën për dialog e ka parë vetëm tek politikanët, të cilat […]

Basha në Astir, flet për protestën e studentëve: Anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Banorët e Astirit vazhdojnë me ngulm protestat e tyre për të kundërshtuar shembjen e banesave për shkak të ndërtimit të Unazës së Madhe. Edhe sot, pranë tyre ka qenë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjatë fjalës së tij, kreu i PD-s
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Basha në Astir, flet për protestën e studentëve: Anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Banorët e Astirit vazhdojnë me ngulm protestat e tyre për të kundërshtuar shembjen e banesave për shkak të ndërtimit të Unazës së Madhe. Edhe sot, pranë tyre ka qenë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjatë fjalës së tij, kreu i PD-së foli për protestën e studentëve, duke thënë se është kundër ligjit për arsimin […]

Studentët e refuzuan, Rama reagon sërish: Kush po kërkon negociata?!

Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negociata, por dialog me ta. Këtë reagim shefi i qeverisë e ka shpërndarë në rrjetin social “Twitter”
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Studentët e refuzuan, Rama reagon sërish: Kush po kërkon negociata?!

Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negociata, por dialog me ta. Këtë reagim shefi i qeverisë e ka shpërndarë në rrjetin social “Twitter” teksa shprehet se frikën për dialog e ka parë vetëm tek politikanët, të cilat […]

Kodi Zgjedhor, ambasadori i BE: Qeveri-opozitë, është koha për pakt!

Situata politike në Shqipëri nuk është aspak e mirë. Opozita ka bojkotuar seancat plenare të Kuvendit, ndërsa qeveria është vënë shpesh nën akuzë për afera korruptive. Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, gjatë një vizit
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Kodi Zgjedhor, ambasadori i BE: Qeveri-opozitë, është koha për pakt!

Situata politike në Shqipëri nuk është aspak e mirë. Opozita ka bojkotuar seancat plenare të Kuvendit, ndërsa qeveria është vënë shpesh nën akuzë për afera korruptive. Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, gjatë një vizite në Berat në kuadër të Panairit dimëror të UNESCO-s, ka kërkuar një marrëveshje me palëve për Kodin Zgjedhor […]

Rama i fton për dialog, studentët refuzojnë: What the Fuck!

Kryeministri Edi Rama i ka ftuar studentët për dialog nëpërmjet një postimi në Facebook, duke iu premtuar se mund të diskutojnë për çdo kërkesë që ata kanë paraqitur. Në postimin e tij,  nshefi i qeverisë shkruan: Dialog për Universitetin F
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama i fton për dialog, studentët refuzojnë: What the Fuck!

Kryeministri Edi Rama i ka ftuar studentët për dialog nëpërmjet një postimi në Facebook, duke iu premtuar se mund të diskutojnë për çdo kërkesë që ata kanë paraqitur. Në postimin e tij,  nshefi i qeverisë shkruan: Dialog për Universitetin Facebook LIVE, e hënë 10 dhjetor ora 11:00. I menjëhershëm ka qenë reagimi i studentëve ndaj ftesës […]

Rama mesazh protestuesve: Të hartohet një strategji student-qeveri

Pasditen e kësaj të diele Edi Rama doli në lidhje direkt nëpërmjet Facebook-ut, duke iu thënë studentëve  që është koha që të hartohet një strategji student-qeveri, por edhe me ata pedagogë që duhet të dalin nga rrethi vicioz. Ai tha gjithas
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Rama mesazh protestuesve: Të hartohet një strategji student-qeveri

Pasditen e kësaj të diele Edi Rama doli në lidhje direkt nëpërmjet Facebook-ut, duke iu thënë studentëve  që është koha që të hartohet një strategji student-qeveri, por edhe me ata pedagogë që duhet të dalin nga rrethi vicioz. Ai tha gjithashtu se studentët pa qeverinë dhe anasjelltas nuk bëjnë asgjë. “Problemet e arsimit të lartë […]

Tabaku: Qeveria t’u japë zgjidhje banorëve të Bregut të Lumit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e pranishme sot gjatë protestës së banorëve të “Bregut të Lumit” ka kërkuar nga kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj t’u japë një zgjidhje. Tabaku është shprehur se në Ditën e Rinisë,
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Tabaku: Qeveria t’u japë zgjidhje banorëve të Bregut të Lumit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e pranishme sot gjatë protestës së banorëve të “Bregut të Lumit” ka kërkuar nga kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj t’u japë një zgjidhje. Tabaku është shprehur se në Ditën e Rinisë, dhe në ditën simbol të demokracisë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, të vlerësojë banesat dhe të […]

Projekti i “Unazës së Re”, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!

Edhe pasditen e sotme, banorë e “Astirit”  kanë vijuar protestën e tyre kundër prishjes së banesave, ku janë mbështetur si çdo natë nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në fjalimin e tij, kryedemokrati ka deklaruar se projekti i “Un
Politikë – Gazeta SHQIP Online

Projekti i “Unazës së Re”, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!

Edhe pasditen e sotme, banorë e “Astirit”  kanë vijuar protestën e tyre kundër prishjes së banesave, ku janë mbështetur si çdo natë nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në fjalimin e tij, kryedemokrati ka deklaruar se projekti i “Unazës së Re” është një aferë vjedhjeje, e drejtuar nga kryeministri Rama, por sipas tij është […]