Select a country

Shpërthen gazetarja: Në veri kanë turp të flasin për seksin!

Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e “Ftesë në Pesë”, në Top Channel. Kohët e fundit, ajo ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet, për shkak të shkrimeve provokuese në revistën më të re feministe “Bitch Maga
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Shpërthen gazetarja: Në veri kanë turp të flasin për seksin!

Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e “Ftesë në Pesë”, në Top Channel. Kohët e fundit, ajo ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet, për shkak të shkrimeve provokuese në revistën më të re feministe “Bitch Magazine”. Në mbrojtje të një prej shkrimeve të saj “Unë jam k****, po […]

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!

Kryetari i Bashkisës së Tiranës Erion Veliaj gjatë vizitës me kryeministrin Edi Rama në konviktet e Qytetit Studenti, e ka përqendruar fjalën e tij te rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili është një nga kundërshtarët e ndërtimit të shkoll
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!

Kryetari i Bashkisës së Tiranës Erion Veliaj gjatë vizitës me kryeministrin Edi Rama në konviktet e Qytetit Studenti, e ka përqendruar fjalën e tij te rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili është një nga kundërshtarët e ndërtimit të shkollës “Nënë Tereza” në ish-fidanishten e Bujqësorit. Veliaj u tha studentëve se në kampusin e UBT-së […]

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama “zotohet”: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin “Studenti”, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë insp
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama “zotohet”: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin “Studenti”, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë inspektimit me kryeministrin Edi Rama në godinat 28 nga 29 në Qytetin Studenti që janë rikonstruktuar tërësisht, Veliaj theksoi se të […]

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e shkollës së integruar “Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë inspektimit në godinat 28 dhe 29 në QS ku ka përfunduar rikonstruksioni i tyre, Rama thek
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e shkollës së integruar “Nënë Tereza në Kodër Kamëz. Gjatë inspektimit në godinat 28 dhe 29 në QS ku ka përfunduar rikonstruksioni i tyre, Rama theksoi se ajo që është bërë për Universitetin Bujqësor të Tiranës është më shumë se ajo […]

“Sezonin e zgjatët vetë”, Rama batuta në QS: E çfarë vape do jetë këtë korrik!

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilluan një takim me disa studentët në Qytetin Studenti, ku premtuan ndër të tjera ndërtimin e Kampusit Universitar brenda mandatit të ardhshëm në krye të Bashkisë së Tira
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Sezonin e zgjatët vetë”, Rama batuta në QS: E çfarë vape do jetë këtë korrik!

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilluan një takim me disa studentët në Qytetin Studenti, ku premtuan ndër të tjera ndërtimin e Kampusit Universitar brenda mandatit të ardhshëm në krye të Bashkisë së Tiranës. Gjatë bashkëbisedimit, Rama nuk kurseu as batutat me të rinjtë duke u kujtuar sezonin e provimeve, […]

“Top Story” zbulon dramën sociale. Pronari pirat i merr lekët një të varfëri

“Top Story”, duke biseduar me qytetarët zbulon se kabllor “JUDI” bashkëpunon edhe me disa subjekte të tjera, të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre në fshatrat e Lushnjes. Një rast i tillë paraqitej në fshatin Plug. Aty gjendet një platform
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Top Story” zbulon dramën sociale. Pronari pirat i merr lekët një të varfëri

“Top Story”, duke biseduar me qytetarët zbulon se kabllor “JUDI” bashkëpunon edhe me disa subjekte të tjera, të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre në fshatrat e Lushnjes. Një rast i tillë paraqitej në fshatin Plug. Aty gjendet një platformë kabllore funksionale dhe që piratonte kanale të platformës Digialb. Gjithashtu, “Top Story” evidentoi edhe shtëpinë […]

“Top Story”, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!

Raste të pazakonta, “Top Story” gjeti kudo në Shqipëri. Kamera e emisionit u ndal në një kasolle të vogël, me antena satelitore. Ajo ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit në Qukës. Aty janë të vendosura serverat e televizionit kabllor “Elba
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Top Story”, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!

Raste të pazakonta, “Top Story” gjeti kudo në Shqipëri. Kamera e emisionit u ndal në një kasolle të vogël, me antena satelitore. Ajo ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit në Qukës. Aty janë të vendosura serverat e televizionit kabllor “Elbasan Cable”. Ai është në pronësinë e zotit Altin Çobo. Ky subjekt bën pjesë në listën e […]

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

“Top Story” u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e s
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

“Top Story” u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e shikojmë edhe nga të dhënat e regjistruar në AMA, subjekti që ushtron aktivitetin në zonën […]

“I mbuluar me ar”, rektori i Universitetit Bujqësor shkon në Prokurori

Ai është vënë nën hetim nga Prokuroria në lidhje me një tender me vlerë gjysmë milion euro për ndërtimin e një muri rrethues në UBT, gjysmë metri të lartë dhe një porte hekuri. Dosja penale është regjistruar për akuzën e “Shpërdorimit
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“I mbuluar me ar”, rektori i Universitetit Bujqësor shkon në Prokurori

Ai është vënë nën hetim nga Prokuroria në lidhje me një tender me vlerë gjysmë milion euro për ndërtimin e një muri rrethues në UBT, gjysmë metri të lartë dhe një porte hekuri. Dosja penale është regjistruar për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Pastrimit të produkteve të veprës penale”. Duket se rektori i Universitetit […]

Reshjet e dendura, përmbytet qyteti i Vlorës (Foto)

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu. Raportohet se për shkak të reshjeve janë përmbytur disa lagje në Vlorë. Lagjja “28 Nëntori”, lagjja “Pavarësia”, “Skelë” dhe disa akse rrugore janë nën ujë. Nd
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Reshjet e dendura, përmbytet qyteti i Vlorës (Foto)

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu. Raportohet se për shkak të reshjeve janë përmbytur disa lagje në Vlorë. Lagjja “28 Nëntori”, lagjja “Pavarësia”, “Skelë” dhe disa akse rrugore janë nën ujë. Ndërkohë që punonjësit e ndërmarrjes së mirëmbajtjes janë në terren për normalizimin e situatës, reshjet e shiut vijojnë […]

Shkolla e re në Kodër-Kamzë do të mbajë emrin “Nënë Tereza”

Shkolla e re që do të ndërtohet në Kodër Kamëz do të mbajë emrin e shenjtores shqiptare “Nënë Tereza”. Duke folur në emisionin “Top Show”, Veliaj deklaroi se ka propozuar që emri i ri i shkollës, që do të jetë xhevahiri i parë i 17 sh
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Shkolla e re në Kodër-Kamzë do të mbajë emrin “Nënë Tereza”

Shkolla e re që do të ndërtohet në Kodër Kamëz do të mbajë emrin e shenjtores shqiptare “Nënë Tereza”. Duke folur në emisionin “Top Show”, Veliaj deklaroi se ka propozuar që emri i ri i shkollës, që do të jetë xhevahiri i parë i 17 shkollave që do të nisin të ndërtohen shumë shpejt në […]

Veliaj: Jam fanatik ndaj kohës, realizuam 95 % të punëve

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuar në Top Show, ku bëri edhe një bilanc për punën e tij thuajse 4-vjeçare në këtë pozitë. Veliaj u rikthye pas te shënimi i ditëve në krye të bashkisë dhe tregoi se vijon të mbajë “Coun
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Veliaj: Jam fanatik ndaj kohës, realizuam 95 % të punëve

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuar në Top Show, ku bëri edhe një bilanc për punën e tij thuajse 4-vjeçare në këtë pozitë. Veliaj u rikthye pas te shënimi i ditëve në krye të bashkisë dhe tregoi se vijon të mbajë “Count down”-in, ndërsa i kanë mbetur edhe 82 ditë nga […]

Bregu i Lumit, Veliaj: Nuk do lejojmë ndërprerjen e punimeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës bëri të qartë se nuk do të lejojë ndërprerjen e punimeve për zgjatimet e Bulevardit të Ri, ndërsa për banorët e zonës që preken nga projekti Bashkia ofron strehim për banesat sociale. “Sot ka nisur lizimi
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Bregu i Lumit, Veliaj: Nuk do lejojmë ndërprerjen e punimeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës bëri të qartë se nuk do të lejojë ndërprerjen e punimeve për zgjatimet e Bulevardit të Ri, ndërsa për banorët e zonës që preken nga projekti Bashkia ofron strehim për banesat sociale. “Sot ka nisur lizimi i brezit të parë të shtëpive, do të vazhdojmë kështu çdo ditë. Në Tiranë […]

Rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu “i veshur” në flori (Foto)

Në sallën COD në kryeministri është duke u zhvilluar një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Universitetit Bujqësor të Tiranës, mbi ecurinë e Paktit për Universitetin. I ftuar për të folur në panel është edhe Rektori i Universitetit
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu “i veshur” në flori (Foto)

Në sallën COD në kryeministri është duke u zhvilluar një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Universitetit Bujqësor të Tiranës, mbi ecurinë e Paktit për Universitetin. I ftuar për të folur në panel është edhe Rektori i Universitetit Bujqësor të Tiranës, Bahri Musabelliu, i cili më shumë se për gjërat që tha, ra në sy […]

Policia hedh gaz lotsjellës te Bregu i Lumit, banorja nga spitali: S’eci dot nga këmba! (VIDEO)

Paraditen e sotme, banorët e Bregut të Lumit janë përplasur me policinë në përpjekje për të mbrojtur 38 banesat e tyre nga shembja, e cila parashikohet në projektin për ndërtimin e Bulevardit të Ri të Tiranës. Disa prej banorëve janë lëndua
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Policia hedh gaz lotsjellës te Bregu i Lumit, banorja nga spitali: S’eci dot nga këmba! (VIDEO)

Paraditen e sotme, banorët e Bregut të Lumit janë përplasur me policinë në përpjekje për të mbrojtur 38 banesat e tyre nga shembja, e cila parashikohet në projektin për ndërtimin e Bulevardit të Ri të Tiranës. Disa prej banorëve janë lënduar nga konfrontimi me policinë, e cila duket se ka përdorur edhe gaz lotsjellës për […]

“Kanë vrarë mendjen mbi libra”, Rama: Punë në administratë vetëm për ekselentët!

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në raundin e IV të  programit Kombëtar të “Praktikave të Punës”. Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë studentët ekselentë  kanë të drejtën e punësimit në administratën shtetërore, pa konkurrim për nj
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Kanë vrarë mendjen mbi libra”, Rama: Punë në administratë vetëm për ekselentët!

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në raundin e IV të  programit Kombëtar të “Praktikave të Punës”. Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë studentët ekselentë  kanë të drejtën e punësimit në administratën shtetërore, pa konkurrim për një vit dhe më pas ai i nënshtrohet konkurrimit  për ta mbajtur vendin e punës. “Më vjen mirë që […]

Martesa/ Studenti – ministres: Ku i ke llokumet? Rama: Mos do edhe…

Në takimin e sotëm për “Paktin për Universitetin”, një prej studentëve ekselentë që ka përfituar punë në administratën shtetërore, nuk harroi të uronte ministren e Arsimit Besa Shahini për martesën, duke e vënë në siklet. Madje student
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Martesa/ Studenti – ministres: Ku i ke llokumet? Rama: Mos do edhe…

Në takimin e sotëm për “Paktin për Universitetin”, një prej studentëve ekselentë që ka përfituar punë në administratën shtetërore, nuk harroi të uronte ministren e Arsimit Besa Shahini për martesën, duke e vënë në siklet. Madje studenti u ankua për mungesën e llokumeve në sallë, por përgjigjen ai e mori nga kryeministri Edi Rama i […]

Ç’po ndodh te Bregu i Lumit? Bashkohet “Astiri”, vazhdojnë përleshjet (VIDEO)

Prej orës 09:00 të mëngjesit te Bregu i Lumit vijon përplasja e 38 familjeve me Policinë e Shtetit dhe fadromat që kanë shkuar për të shembur banesat e tyre nuk kanë mundur të veprojnë për asnjë çast. Situata paraqitet aspak e qetë në pjesë
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Ç’po ndodh te Bregu i Lumit? Bashkohet “Astiri”, vazhdojnë përleshjet (VIDEO)

Prej orës 09:00 të mëngjesit te Bregu i Lumit vijon përplasja e 38 familjeve me Policinë e Shtetit dhe fadromat që kanë shkuar për të shembur banesat e tyre nuk kanë mundur të veprojnë për asnjë çast. Situata paraqitet aspak e qetë në pjesën e fundit të “Bulevardit të Ri”, ku në mesditë u janë […]

FOTO – Kush janë dy vogëlushet që takoi Presidenti Meta sot në Durrës?

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Durrës për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të 80-vjetorit të nisjes së rezistencës antifashiste në Shqipëri. Kreu i Shtetit, teksa u ndal tek busti i Mujo Ulqinakut, pati edhe një takim të veçant
Sociale – Gazeta SHQIP Online

FOTO – Kush janë dy vogëlushet që takoi Presidenti Meta sot në Durrës?

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Durrës për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të 80-vjetorit të nisjes së rezistencës antifashiste në Shqipëri. Kreu i Shtetit, teksa u ndal tek busti i Mujo Ulqinakut, pati edhe një takim të veçantë me dy “mikesha” të reja që ka njohur në Durrës. Aseli dhe Siria mësohet të […]

Shqipëria rrezikon të mbetet pa mjekë, tani mund t’i “rrëmbejë” edhe Kosova

Vala e re e emigracionit që ka përfshirë Ballkanin, është duke e goditur rëndë Shqipërinë pasi vendi po humbet “trurin”, pra të rinj të arsimuar dhe rritur profesionalisht këtu, që zgjedhin të “arratisen” në Europë për një jetë më
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Shqipëria rrezikon të mbetet pa mjekë, tani mund t’i “rrëmbejë” edhe Kosova

Vala e re e emigracionit që ka përfshirë Ballkanin, është duke e goditur rëndë Shqipërinë pasi vendi po humbet “trurin”, pra të rinj të arsimuar dhe rritur profesionalisht këtu, që zgjedhin të “arratisen” në Europë për një jetë më të mirë. Sipas një ankete që u zhvillua vitin e kaluar nga Instituti Friedrich Ebert, janë […]

Jo vetëm shkollë, nis ndërtimi i Kopështit nr. 58 në Kodër Kamzë (Foto)

Krahas shkollës së re në Kodër Kamëz, Bashkia e Tiranës ka hapur këto ditë themelet për ndërtimin e Kopështit nr. 58, një kërkesë kjo e vazhdueshme e komunitetit të kësaj zone. Objekti i ri është planifikuar të jetë me dy kate, ndërkohë
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Jo vetëm shkollë, nis ndërtimi i Kopështit nr. 58 në Kodër Kamzë (Foto)

Krahas shkollës së re në Kodër Kamëz, Bashkia e Tiranës ka hapur këto ditë themelet për ndërtimin e Kopështit nr. 58, një kërkesë kjo e vazhdueshme e komunitetit të kësaj zone. Objekti i ri është planifikuar të jetë me dy kate, ndërkohë që aktualisht po kryhen punime ndërtimi dhe në vijim punimet elektrike, punime hidraulike, […]

Keni plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti dhe temperaturat

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës së shtunë, ku me karakter shtrëngatash do të jenë në zonat juglindore dhe ekstremi verior. Pasditja dhe orët e mbrëmjes do të dominohen nga alternim
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Keni plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti dhe temperaturat

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës së shtunë, ku me karakter shtrëngatash do të jenë në zonat juglindore dhe ekstremi verior. Pasditja dhe orët e mbrëmjes do të dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në veri dhe qendër, por në rajonin jugor […]

TVSH për qumështin, ish-deputeti –Çuçit: Ngjitu në Radomirë, shih ku e zhytët blegtorinë!

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka vizituar sot një familje fermerësh në Dibër dhe prej andej i ka dërguar një mesazh qeverisë, që të reflektojë duke hequr dorë nga ulja e rimbursimit të TVSH-së, nga 20% në 6%, sipas ligjit që hyri në fu
Sociale – Gazeta SHQIP Online

TVSH për qumështin, ish-deputeti –Çuçit: Ngjitu në Radomirë, shih ku e zhytët blegtorinë!

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka vizituar sot një familje fermerësh në Dibër dhe prej andej i ka dërguar një mesazh qeverisë, që të reflektojë duke hequr dorë nga ulja e rimbursimit të TVSH-së, nga 20% në 6%, sipas ligjit që hyri në fuqi më 1 janar. Spahiu gjithashtu e fton Ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi […]

Salla e re e koncerteve te Liceu, Ermonela Jaho: Ëndërronim të këndonim në një ambient të tillë

Artistja shqiptare me famë botërore, sopranoja Ermonela Jaho vlerëson ndërtimin e sallës së re të koncerteve në Liceun Artistik “Jordan Misja”, të inauguruar dje nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj. Sopranoja Jaho, e cila ës
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Salla e re e koncerteve te Liceu, Ermonela Jaho: Ëndërronim të këndonim në një ambient të tillë

Artistja shqiptare me famë botërore, sopranoja Ermonela Jaho vlerëson ndërtimin e sallës së re të koncerteve në Liceun Artistik “Jordan Misja”, të inauguruar dje nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj. Sopranoja Jaho, e cila është edhe një nga produktet e Liceut Artistik “Jordan Misja”, nëpërmjet një postimi në Twitter është shprehur se dikur […]

Kafe, internet dhe… Ja si e “vrasin” kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni “Friedrich Ebert” në Tiranë, të rinjtë shqipt
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Kafe, internet dhe… Ja si e “vrasin” kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni “Friedrich Ebert” në Tiranë, të rinjtë shqiptarë haxhojnë çdo ditë mesatarisht, 2.3 orë duke parë Televizor, si dhe 3.9 orë online. Por nuk janë […]

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia

Operatori i Sistemit të Transmetimit të energjisë elektrike ka njoftuar këtë të enjte se disa zona të Tiranës do të përballen me kufizime të energjisë elektrike nga ora 8 e mëngjesit deri në 16 të pasdites, sot dhe nesër. Kjo, për shkak të i
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia

Operatori i Sistemit të Transmetimit të energjisë elektrike ka njoftuar këtë të enjte se disa zona të Tiranës do të përballen me kufizime të energjisë elektrike nga ora 8 e mëngjesit deri në 16 të pasdites, sot dhe nesër. Kjo, për shkak të investimeve që OST po kryen me sistemin e matjes në nënstacionin e […]

Krushqi mes PS dhe Vetëvendosje, Ministrja e Arsimit i jep fund beqarisë (FOTO)

Krushqitë në politikë nuk janë të rralla. Disa të tilla kemi parë në Shqipëri, teksa bijë e bija deputetësh  dhe ish-ministrash janë martuar me njëri-tjetrin, madje edhe kur prindërit aterojnë në forca të ndryshme politike. Por krushqi në s
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Krushqi mes PS dhe Vetëvendosje, Ministrja e Arsimit i jep fund beqarisë (FOTO)

Krushqitë në politikë nuk janë të rralla. Disa të tilla kemi parë në Shqipëri, teksa bijë e bija deputetësh  dhe ish-ministrash janë martuar me njëri-tjetrin, madje edhe kur prindërit aterojnë në forca të ndryshme politike. Por krushqi në spektër më të gjerë mund të quhet ajo e realizuar së fundmi mes Partisë Socialiste të Edi […]

“Pse s’shkarkohet?”, Rama për rektorin e UT: Është më rehat se çdo mbret!

“Rektori nuk është mbret që të mos shkarkohet”! Kështu iu drejtua një studente kryeministrit Edi Rama në një bashkëbisedim për “Paktin për Universitetin” dhe aq ishte mjaftueshëm që shefi i qeverisë të niste sulmin ndaj rektorit Mynyr K
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Pse s’shkarkohet?”, Rama për rektorin e UT: Është më rehat se çdo mbret!

“Rektori nuk është mbret që të mos shkarkohet”! Kështu iu drejtua një studente kryeministrit Edi Rama në një bashkëbisedim për “Paktin për Universitetin” dhe aq ishte mjaftueshëm që shefi i qeverisë të niste sulmin ndaj rektorit Mynyr Koni. Ashtu si në pothuajse çdo dalje në media gjatë protestave studentore, Rama shigjetoi konin si fajtor për […]

Protesta në Lushnje/ Fermerët “thumbojnë” me vizën për Gjermani (VIDEO)

Fermerët e Lushnjës, të mbështetur edhe nga ata të Beratit, Kuçovës e Fierit organizuan sot një tjetër protestë, duke bllokuar autostradën që lidh Jugun e vendit me Tiranën. Duke derdhur produktet e tyre bujqësore, si qumësht e zarzavate në rr
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Protesta në Lushnje/ Fermerët “thumbojnë” me vizën për Gjermani (VIDEO)

Fermerët e Lushnjës, të mbështetur edhe nga ata të Beratit, Kuçovës e Fierit organizuan sot një tjetër protestë, duke bllokuar autostradën që lidh Jugun e vendit me Tiranën. Duke derdhur produktet e tyre bujqësore, si qumësht e zarzavate në rrugë ata i bënë apel shtetit që të shfuqizojë vendimin për ndryshimin e skemës së rimbursimit […]

Inaugurohet salla e re e koncerteve “Tonin Arapi”, Veliaj: Puna e mbyt zhurmën!

Tiranës i shtohet një tjetër skenë ku mund të bëhet art dhe shfaqje të ndryshme kulturore. Kësaj here dedikuar tërësisht talenteve të reja të Liceut Artistik, të cilët mund ta provojnë veten në një skenë të mirëfilltë moderne para se të
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Inaugurohet salla e re e koncerteve “Tonin Arapi”, Veliaj: Puna e mbyt zhurmën!

Tiranës i shtohet një tjetër skenë ku mund të bëhet art dhe shfaqje të ndryshme kulturore. Kësaj here dedikuar tërësisht talenteve të reja të Liceut Artistik, të cilët mund ta provojnë veten në një skenë të mirëfilltë moderne para se të dalin në skenat profesioniste. Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës morën […]

“Qyteti Smart”, Tirana në Koalicionin e Qyteteve për të Drejtat Dixhitale

Tirana, si qytet qe po ben progres të vazhdueshëm me nismat dixhitale, i eshte bashkuar Koalicionit te Qyteteve për të Drejtat Dixhitale (Cities Coalition for Digital Rights). Kjo nisme globale, e iniciuar nga qytetet e Amsterdamit, Barcelonës dhe Nju Jo
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Qyteti Smart”, Tirana në Koalicionin e Qyteteve për të Drejtat Dixhitale

Tirana, si qytet qe po ben progres të vazhdueshëm me nismat dixhitale, i eshte bashkuar Koalicionit te Qyteteve për të Drejtat Dixhitale (Cities Coalition for Digital Rights). Kjo nisme globale, e iniciuar nga qytetet e Amsterdamit, Barcelonës dhe Nju Jorkut, ka mbështetjen e UN-Habitat, EUROCITIES, CGLU, dhe të gjithë qyteteve të tjera pjesëmarrëse, dhe synon […]

“Shërbimi që i kthen dritën e syve të moshuarve”, Rama jep lajmin e mirë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur muajin prill, duke postuar në Facebook një video nga ambientet e Spitalit Francez, në QSUT, ku trajtohen problemet me shikimin e të moshuarve. Sipas shefit të qeverisë nga Janari në këtë pavion janë kryer mbi 400 nd
Sociale – Gazeta SHQIP Online

“Shërbimi që i kthen dritën e syve të moshuarve”, Rama jep lajmin e mirë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur muajin prill, duke postuar në Facebook një video nga ambientet e Spitalit Francez, në QSUT, ku trajtohen problemet me shikimin e të moshuarve. Sipas shefit të qeverisë nga Janari në këtë pavion janë kryer mbi 400 ndërhyrje të kataraktit dhe janë dhënë lente falas për të moshuarit, pacientë. https://www.facebook.com/edirama.al/videos/406867760090773/ […]

Nga rektorët te pedagogët, Rama: Sharlatanë – doktor shkencash! Po heshtin për…

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot para studentëve bibliotekën dixhitale që do të jetë në dispozicion të të gjitha universiteteve publike, por nuk ka lënë pa prekur as kërkesat e parashtruara në protestat e dhjetorit. Sipas shefit të qeveris
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Nga rektorët te pedagogët, Rama: Sharlatanë – doktor shkencash! Po heshtin për…

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot para studentëve bibliotekën dixhitale që do të jetë në dispozicion të të gjitha universiteteve publike, por nuk ka lënë pa prekur as kërkesat e parashtruara në protestat e dhjetorit. Sipas shefit të qeverisë ka tre pika jetike, që do të bëjnë kalimin e universiteteve në një stad tjetër, ku […]

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet “ftohtë” në Qytetin Studenti (FOTO)

“Edi, gëzuar 1 Prillin”. Ishte kjo një nga pankartat që dhjetëra të rinj protestues mbanin në duar, teksa e kanë pritur “ftohtë” kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në sallën “Iliria” në Qytetin Studenti. Shefi i qeverisë shkoi për
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet “ftohtë” në Qytetin Studenti (FOTO)

“Edi, gëzuar 1 Prillin”. Ishte kjo një nga pankartat që dhjetëra të rinj protestues mbanin në duar, teksa e kanë pritur “ftohtë” kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në sallën “Iliria” në Qytetin Studenti. Shefi i qeverisë shkoi për të prezantuar “BiblioteknDixhitale” e cila do t’u shërbejë të gjitha universiteteve publike dhe ka qenë një […]

Fermë e çuditshme në Fushë-Krujë, Çuçi zbulon si rriten perimet pa pesticide (Foto)

Ina Nanaj dhe Plarent Paco nuk janë dy fermerë të zakonshëm në Shqipëri. Jo thjesht për faktin se udhëtojnë çdo ditë nga kryeqyteti drejt fshatit Gramëz të Fushë-Krujës për t’u marrë me bujqësi, por sepse janë të parët në vendin tonë
Sociale – Gazeta SHQIP Online

Fermë e çuditshme në Fushë-Krujë, Çuçi zbulon si rriten perimet pa pesticide (Foto)

Ina Nanaj dhe Plarent Paco nuk janë dy fermerë të zakonshëm në Shqipëri. Jo thjesht për faktin se udhëtojnë çdo ditë nga kryeqyteti drejt fshatit Gramëz të Fushë-Krujës për t’u marrë me bujqësi, por sepse janë të parët në vendin tonë që kanë ndërtuar një fermë me teknologjinë hidroponike. Kjo teknologji është një mënyrë alternative […]