newsare.net
Mai mulți medici rezidenți de la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” din Constanța acuză conducerea unității și unii coordonatori de rezidențiat că exercită presiuni asupra lor pentru a semna cereri de voluntariat caScandal la Spitalul Județean Constanța. Medicii rezidenți acuză că sunt obligați să facă gărzi neplătite sub acoperirea „voluntariatului”
Mai mulți medici rezidenți de la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” din Constanța acuză conducerea unității și unii coordonatori de rezidențiat că exercită presiuni asupra lor pentru a semna cereri de voluntariat care ar permite efectuarea de gărzi neplătite. Read more











